Proti Znojmu musíme bezpodmínečně vyhrát, burcuje Divíšek

P l z e ň - Poslední výsledky Lasselsbergeru Plzně vypadají jako den a noc. Vysoké porážky střídají vysoké výhry. Jen co se Západočeši vrátili z krutého nedělního výprasku ve Vítkovicích, uštědřili v úterý lekci Českým Budějovicím. Plzeň nastoupila proti druhému týmu tabulky s velkým odhodláním. V prvních minutách utkání jasně dominovala, což vyjádřila i počtem vstřelených branek. “Padly nám tam góly, které většinou nedáváme,“ uvedl autor dvou branek Tomáš Divíšek. Plzeň neměla však štěstí jen ve vlastní koncovce. Za gólmanem Málkem čtyřikrát zazvonila tyč.

Plzeň začala hned od úvodních vteřin drtivým tlakem, soupeře nepustila k žádné šanci a sama od počátečních vteřin přidávala šanci za šancí. Jen u nich však moc dlouho nezůstalo a Západočeši v první třetině prostřelili gólmana Cháberu třikrát. “Jsme nesmírně rádi, že nám vycházelo téměř vše. Využili jsme šance, a proto jsme vyhráli. Je to na pohled hned jiný hokej, mužstvo se zvedá,“ prohlásil po zápase trenér František Černý. A čím si kouč vysvětluje velké rozdíly ve výsledcích? “I ve Vítkovicích jsme hráli dobře, ale tam jsme nevyužili šance. Teď už je pro nás každé utkání zlomové. Máme velké manko na desáté místo a to musíme smazat,“ řekl rezolutně Černý.

S tím, že Plzeň měla obrovské štěstí při využívání šancí souhlasí i dnešní dvojnásobný střelec Petr Vampola. “Po náskoku dvou, tří gólu jsme už hráli klidně a vítězství jsme si pohlídali. První branku jsem vstřelil z protiútoku a při druhé mě krásně našel Vráťa Čech a já ujel sám,“ popsal Vampola gólové momenty. Při druhé brance jej doháněl českobudějovický obránce, který jej zahákoval a sudí Jebavý signalizoval výhodu pro domácí, kterou plzeňský střelec využil takže, takže signalizovaný trest se neuložil.

Skóre utkání otevřel kapitán Radek Matějovský, jenž nezvykle blafákem dostal puk za brankáře Cháberu. “Jak jsem dostal přihrávku, tak mi napadlo udělat kličku, což překvapilo i mě samotného,“ popisuje se smíchem Matějovský svoji trefu. “Dnes jsme však předvedli výkon, který bychom měli divákům předvádět častěji,“ přiznal.

Po Vampolovi další dvojnásobný střelec Tomáš Divíšek se přiznal, že nečekal, že dnešní vítězství bude tak jednoduché. “Padaly nám tam góly, které většinou nepadají. Teď už to snad přijde,“ věří v nastartování Divíšek. “České Budějovice hrály otevřený hokej, což nám určitě vyhovuje, než proti Varům, které to uzavřou, a pak se proti nim špatně prosazuje. Už nyní vlastně hrajeme play off. Když prohrajeme doma, bude to hodně špatné,“ prohlásil Divíšek.