Jsem z toho smutný, prohlásil zarmoucený Matějovský

P l z e ň - Nedodržení taktiky. Takový důvod nejčastěji uvedli hráči Lasselsbergeru Plzeň po porážce s Litvínovem, která znamená, že postup Plzně do play off už je jen věcí teorie. Ačkoliv Plzeň vstřelila první branku v utkání, vedení dlouho neudržela. Litvínov před koncem první třetiny otočil skóre a Plzeň už nepustil do vedení. “Říkali jsme si, že všechny domácí zápasy musíme vyhrát, ale dnes jsme zaváhali a postup do play off je jen teorie,“ prohlásil po zápase smutně Radek Matějovský.

Plzeň v posledních zápasech nehrála vůbec špatně. Naposledy prohrála na vlastním lede 5. prosince, když měla obrovskou marodkou. Od té doby odcházela ze všech domácích zápasů vítězně. “Nepodařilo se nám navázat na poslední utkání. Za stavu 2:3 jsme nesrovnali na 3:3 a zároveň jsme hned dostali na 2:4. Litvínov má dobré brejkové hráče, kterým jsme umožnili šance po našich chybách. My jsme moc útočili a v obraně jsme to otevřeli, čehož Litvínov využil. Nedodrželi jsme taktické pokyny, které jsme určili před zápasem,“ řekl po utkání trenér František Černý.

Kapitán Radek Matějovský sice otevřel skóre utkání a zdálo se, že by se zápas mohl vyvíjet pro Plzeňské nadějně. Jenže pak přišel skalp Litvínova na konci úvodní třetiny, kdy během necelé půlminuty otočil skóre ve svůj prospěch. “Nezmohli jsme se ani na větší tlak. Nebojovali jsme a nebruslili. Jsem z toho smutný,“ tvrdil kriticky Matějovský. Plzni se zápas vůbec nepovedl, což potvrdil svými slovy. “Nedodrželi jsme taktiku. Tři předešlé zápasy jsme odehráli výborně do obrany, ale dnes jsme propadli. Nepomáhali jsme obráncům, útočníci se nevraceli,“ zhodnotil utkání střelec první branky.

Malou jiskřičku naděje vykřesal v úvodu druhého dějství Tomáš Divíšek, když propálil Hübla a na malou chvíli srovnal skóre na nerozhodných 2:2. Pak si Plzeň ovšem nechala dát třetí branku a žádnou další už nepřidala. Střelec druhé branky již také nevěří v reálnou šanci play off. Bohužel si myslím, že by nás mohl zachránit už jen zázrak. Museli bychom všechno vyhrát a soupeři kolem nás vše prohrát. Neprohráli jsme si to ale dneska, nýbrž někdy na přelomu listopadu a prosince, když se nám nedařilo a měli jsme velkou marodku, vidí příčiny neúspěchu Divíšek.

Gólman Vladimír Hudáček nastoupil po letech opět v plzeňském dresu na domácím ledě. Návrat si však jistě představoval poněkud jinak. “Myslím, že horší už to snad být nemohlo,“ uvedl po utkání. Za stavu 2:3 mohl vyrovnat Šindel, který trestuhodně netrefil z vyložené šance prázdnou branku. “To byl důležitý moment. Myslím, že ta jeho akce by se hodila do TV Novy do rubriky Borec na konec. Protože z půlmetru minou prázdnou branku, to se jen tak nevidí,“ prohlásil Hudáček.