Ohlasy v duchu hodnocení skončené sezóny

P l z e ň - Sezóna 2006/07 pro plzeňský A-tým skončila. V letošní derniéře si keramici poradili s lídrem extraligovém tabulky v poměru 8:4. Po utkání ale nenásledovaly bujaré oslavy. Hráči se spíš v myšlenkách vraceli k uplynulým dnům, týdnům a měsícům a hledali příčiny faktu, že 20. únor je poslední den, kdy fanoušci Lasselsbergeru viděli v letošním ročníku své miláčky v ostrém extraligovém klání.

V posledním utkání základní části předvedli plzeňští hokejisté svým divákům pořádný brankostroj. „Alespoň jsme se důstojně rozloučili,“ řekl po utkání jeden ze střelců David Ludvík. Soupeř byl ale přece jen trochu odevzdaný. Liberec měl jasné první místo a za ziskem dalších bodů se příliš nehnal. „My jsme museli vyhrát a oni naopak jen dohrávali základní část,“ uvedl šikovný forvard motivaci obou celků.

Po dvaapadesátém kole přichází na řadu hodnocení uplynulé sezóny. V podání hráčů Lasselsbergeru jde o hledání chyb a příčin neúspěchu. „Rozhodlo, že jsme nedokázali udělat sérii vítězství. Když jsme dvakrát vyhráli, přišla zase porážka a ta nás srazila zpět,“ zamýšlí se Ludvík a dodává: „Kdybych znal příčinu, tak bychom něco změnili.“ Keramici příčinu nenašli a budou vyřazovací boje sledovat jen v televizi. „To mne bude samozřejmě mrzet, ale už s tím nic nenaděláme, měli jsme hrát lépe v průběhu sezóny,“ uzavírá hráč, který si tak nezopakuje loňskou semifinálovou účast se Znojmem.

Obránce Martin Čakajík musel v posledních dnech řešit i další, méně hokejové, záležitosti. Letos mu končila smlouva a hledal si nové angažmá, nakonec zůstal na západě Čech. „Z posledních zápasů jsem neměl dobrý pocit, protože jsme hodně prohrávali, ale rozhodla víra ve zlepšení. Když kádr posílí v obraně, můžeme uhrát lepší výsledky,“ říká k důvodům svého rozhodnutí a přidává další: „Jednání s vedením byla korektní, dostávám hodně prostoru na ledě a cítím důvěru.“

Pak se také zahleděl zpět za hokejovým rokem, který plzeňskému A-týmu právě skončil. „Rozhodla naše častá vyloučení a netaktické chyby, kdy jsme ztratili několikrát slibné vedení, to se nám nemůže tak často stávat. Takový mančaft nemá v play-off co dělat a musíme na tom zapracovat,“ vypichuje rozhodující faktory.