To byl můj klasický gól - dopíchnutý, smál se Divíšek

P l z e ň – Dalším týmem, který odešel z plzeňského ledu poražen, je HC GEUS OKNA KLADNO. Modrobílí si se svým sokem poradili 4:2, když skóre otevřel Jasečko, po něm se trefil Důras a zápas definitivně strhl na stranu domácích dvěma trefami Tomáš Divíšek. Skóre svou druhou brankou v zápase nastavil na konečných 4:2. „Celá naše lajna toho už měla dost. Martin Čakajík vystřelil, puk se zastavil tak dvacet čísel před čárou a já jsem to tam jen dopíchnul. Klasickej můj gól – dopíchnutej,“ smál se.

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň i nadále hájí domácí neporanitelnost v přípravě na extraligovou sezónu 2007/2008. V posledním přátelském utkání na vlastním ledě zdolali HC GEUS OKNA KLADNO 4:2. Hlavní kouč domácích Jiří Kučera připustil, že výkon jeho svěřenců nebyl zcela optimální. „Dneska chyběla taková ta jiskra jako už celý týden na trénincích. V první třetině jsme byli oproti Kladnu o krok pozadu,“ hodnotil plzeňský lodivod. Přesto Plzeňští do druhé dějství nastupovali s brankovým náskokem. I tak bylo o pauze v šatně co říct. „O přestávce jsme si řekli, že pokud nám to nejde, stejně do toho musíme dát všechno. Takové zápasy přece budou v lize taky, kdy se nám nebude dařit, kdy soupeř bude mít navrch. My to pak musíme zlomit. Cením si toho, že i když jsme nehráli tak dobře, vyhráli jsme,“ dodal Kučera. Také připustil, že na hráčích se mohla projevit cesta z Dánska. „Únava se projevila, ale nechci říkat, že Dánsko bylo špatné. Nemůžeme se na cestu tam a zpátky vymlouvat. Ještě tento týden to beru, je tam určitá odezva. Vždyť jsme hráli úterý, středa, pátek, sobota a neděle. Na druhou stranu je to, jako kdybychom hráli v Třinci a pak hned doma v televizi. V lize taky budeme cestovat,“ vysvětloval.

Při jedné z přesilových her trenéři nasadili pětku skládající se ze čtyř útočníků a jednoho obránce. „Chtěli jsme tam vyzkoušet Petera Fabuše také proto, že Venca Benák nehrál. Je to jedna z možností a vždycky se můžeme vrátit zpátky,“ naznačil, že jeho tým nenastoupil beze změn. Davida Ludvíka sklátila viróza a Jakuba Šindela zase trápí pravá noha.

Podle slov dvougólového střelce a kapitána modrobílých Tomáše Divíška se náročný program citelně podepsal na výkonu. „Bylo znát, že toho máme plný kecky. Hokej musel být na koukání asi hrozný. Snažili jsme se proto alespoň vyhrát, když už to nevypadá, aby byl výsledek, což se nám podařilo,“ popisoval svůj názor na zápas Divíšek. Také on si všiml, že na trénincích nešlo vše podle představ. „Vše bylo takové nemastné, bez šťávy. Odehráli jsme pět zápasů v sedmi dnech, do toho 26 nebo 28 hodin v autobuse. Ale my s tím počítali, je to příprava. Kladenští byli také takoví vytuhlejší, přesto nás ale přehrávali,“ dodal.

Aby strasti posledních dnů v co nejkratším čase vyprchali, trenéři věnovali hráčům volný víkend. „Během něho určitě proběhne regenerace, musíme dostat únavu z nohou. Další týden nás čekají nácviky přesilových her, které potřebujeme vypilovat,“ nastínil nejbližší program mužstva. Pro Plzeňské jistě bylo náročné, že se museli znovu přeorientovat na český styl hokeje po třech utkání se zahraničními týmy. Tomáš Divíšek si myslí, že to bylo náročné i po psychické stránce. „V Dánsku jsme dostali psychicky hodně zabrat, nedařilo se nám. Museli jsme se v kabině trochu rafnout, náš výkon byl nemastný, neslaný. Když se daří, tak není umění vyhrávat. Kredit mužstva udává schopnost zlomit nepříznivý vývoj. Jsme tedy rád, že jsme v přípravě doma neprohráli,“ pokračoval. Utkání proti Kladnu se dlouho přelévalo z jedné strany na druhou, jako správný kapitán ho dokázal strhnout na stranu modrobílých. Skóre svou druhou brankou v zápase nastavil na konečných 4:2. „Celá naše lajna toho už měla dost. Martin Čakajík vystřelil, puk se zastavil tak dvacet čísel před čárou a já jsem to tam jen dopíchnul. Klasickej můj gól – dopíchnutej,“ smál se Divíšek.