Dorostenci porazili Vítkovice

Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Vítkovice Steel 4:2. V prvním domácím utkání extraligy přivítali plzenští dorostenci tým Vítkovic. Zápasu nechybělo vůbec nic. Diváci viděli góly, přesilovky, oslabení a dokonce došlo i na boxerský souboj. Dvěma góly a asistencí se blýskl Marek Zavřel.

Úvodní buly 1. třetiny vyhráli hokejisté Vítkovic a hned se usadili v útočném pásmu. Jenže o to se sami připravili častým vylučováním. A tak v 5. minutě využil přesilovku 4x3 Vít Jonák - 1:0. Od té doby domácí na ledě dominovali. Na konci 9. minuty byli vyloučeni hned dva vítkovičtí najednou a před Plzní se otevřela dlouhá přesilovka 5x3. Po půlminutě jejího trvání procedil puk mezi betony Mrázka Marek Zavřel - 2:0. Při jedné z vítkovických přesilovek si hráči rozpomněli na začátek utkání a hrálo se výhradně před Markem Mazancem. V poslední minutě 1. třetiny na domácím brankáři ztroskotal Hlinka a stav se tedy neměnil.

Z 2. třetiny uběhlo pár vteřin a oči ke stropu po neproměněné šanci obracel plzeňský Zavřel. Potvrdilo se pravidlo nedáš, dostaneš. V čase 20:34 se trefil pod horní tyčku Petr Kolouch - 2:1. Vítkovické gól vzkřísil a zkoušeli to na plzeňského brankáře ze všech pozic. Při hře ve čtyřech z mezikruří ve 25. minutě neuspěl Včíslák. Ve 30. minutě doslova prováhal vyrovnání Slovák. Otálele se střelou do odkryté části branky tak dlouho, až se plzeňský gólman stihl vrátit a střelu vyrazit ramenem. Jak se hrqa začala vyrovnávat, na ledě začalo přibývat osobních soubojů. Nejprve musel rozhodčí poslat na trestou lavici vychladnout dvojici Petruška a Prokop, za chvíli je následovali Zavřel s Hruzíkem. Ve 36. minutě zatáhl puk do útočného pásma Tomáš Pacanda a po narážečce se Strakou i skóroval - 3:1.

Stejně jako v předchozí části hry, i na začátku 3. třetiny se podařilo Vítkovicím snížit. Opět to byla gólová odpověď na neproměněnou šanci. Mazance prostřelil od modré čáry Michal Žvatora - 3:2. O další chvíli později zastoupil u tyče svého gólmana Šimandl, ale pak už Marek Mazanec záskok nepotřeboval. Slovákův nepříliš ideálně provedený samostatný únik vykryl okrajem lapačky. V 52. minutě byli všichni nuceni vstát ze sedadel. Tři vítkovičtí hráči , kteří byli v tu chvíli na trestné lavici, málem prorazili plexisklo, jak nadšeně povzbuzovali svého zástupce v boxerském souboji Šaitaru. Zdatně mu sekundoval plzeňský Jonák. Rozhodčí je dlouho nechali vyřídit si účty, zasáhly až po shození rukavic. Oba kohouti byli odesláni do kabin, stejně jako hostující gólman, který celou šarvátku vyprovokoval. V 54. minutě se vytáhl náhradník ve Vítkovické brance Rudl proti střele Hájka. Předvedl tak perfektní zákrak lapačkou, že si vysloužil uznalý potlesk domácího publika. Přesně v čase 59:00 uzavřel skóre zápasu Marek Zavřel, když ve vlastním oslabení pojistil plzeňskou výhru - 4:2.