Přibudou na konto Plzně další body?

Až do 9.kola si museli fanoušci Lasselsbergeru Plzeň počkat na tříbodovou výhru, kterou získala na domácím ledě proti Pardubicím. Teď bude usilovat bodový zisk ze hřiště soupeře. V úterý zavítá na led neoblíbeného Zlína, který dýchá v tabulce Plzni na záda. Má o bod méně a jistě se bude chtít vyšplahat na vyšší příčky, než je momentální osmé místo.Na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně začíná utkání s RI Okna Zlín v 17:00.

V zápasech obou mužstev padá hodně branek

Dát pět gólů a nevyhrát v základní hrací době? I to se v Plzni stává. Infarktové závěry a divoké přestřelky. Fanoušci se baví, trenéři už méně. Od hokejistů Zlína diváci byli zvyklí spíše na těsná a na branky ne příliš bohatá utkání. Ale letos i zlínská obrana občas zaklopýtne a dovolí soupeři vstřelit pět, šest ale i sedm gólů. Možná i proto Málek ani Murín nefigurují v popředí brankářských statistik.

Zlín utrpěl debakl se Slavií

Hokejisté Zlína se vyznačují disciplinovanou obranou. V jejich zápasech diváci nebyli zvyklí na mnoho gólů. Ale teď je všechno jinak. Ne, že by střelci nějak navyšovali svá skóre. Ale zmiňovaná obrana není už co bývala. Proti Zlínu si už s chutí zastřílely Budějovice a Třinec. A dalším důkazem budiž prohra 2:7 doma se Slavií. "Těžko říct, zda je to pro nás dobře, nebo špatně. My se ale teď určitě odrazíme a jedeme bojovat o další body," vyhlásil Důras.

O prvním vítězství rozhodlo 10 vteřin

44.minuta domácího zápasu s Pardubicemi byla osudná pro obě mužstva. Nejprve dostal domácí do vedení Divíšek a v zápětí ho navýšil Důras. Plzeň tentokrát drama nepřipustila a mohla poprvé s fanoušky slavit plnohodnotné vítězství a potvrdila, že na Pardubice se jí daří. I když Moeller není v letošní sezóně zatím v optimální formě, rozhodně se stále může považovat za jednoho z největších favoritů extraligy a výhra nad ním je o to cennější.

Na Plzeň vyrukuje Zlín s novou taktikou

Trenér Bokroš neskrýval po posledním zápase zklamání. Dobře ví, že šance znovu vyhrávat je vrátit se k osvědčené defenzivní taktice. Tři body jsou pro tým přednější než pohledný hokej. Plzeňské útočníky tedy nejspíše čeká úmorný boj o střední pásmo s nekompromisními zlínskými obránci, kteří si budou chtít vylepšit reputaci.

Výsledky z posledního kola

RI Okna Zlín - HC Slavia Praha 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: Kubiš (Rachůnek), 51. Nosek - 6. Bednář (Červenka), 19. Duda (V. Růžička ml.), 30. Tomica (Hlavačka), 33. Bednář (Hlavačka), 41. Rataj, 47. Micka (Červenka), 50. D. Hruška (Žižka).
RI Okna Zlín: Murín (41. J. Čech) - Hamrlík, Lučka, Nosek, Zubíček, Vosátko, Ďurák - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál (11. Vlach), M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Balán, R. Pšurný - Ondráček, Mokrejš, F. Čech.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Moeller Pardubice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Divíšek (Čakajík), 44. Důras (Benák).
Plzeň: Málek - Jasečko, L. Martinec, Dobrovolný, Čakajík, Benák, Dresler - Důras, Vampola, Laš - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Kracík, Ludvík - Dvořák, Šindel, M. Sýkora.