Bude Plzeň bodovat i pošesté v řadě?

P L Z E Ń - V úvodním kole padlo ve vzájemném duelu Plzně a Vítkovic devět branek. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a domácí divák si jistě přišel na své. V neděli se soupeři potkávají znovu, tentokráte v ČEZ Aréně ostravské. Rozdíl v tabulce je pouhé tři body a dá se tak očekávat velmi napínavý duel.

Plzeň a Vítkovice mají podobné osudy

V minulé sezóně se týmy neprobojovaly do play-off, následně mohutně posilovaly a nyní se hřejí v poklidném středu tabulky. I úvodní zápas nového ročníku hokejové extraligy skončil po šedesáti minutách remízou. Vítkovičtí zatím okupují osmou příčku v tabulce a na svého nedělního soupeře ztrácejí tři body. Na rozdíl od Plzně, doma již prohráli bez zisku bodu dvakrát, když si body odvezly silné České Budějovice a hned ve druhém kole také Liberec.

Pavel Trnka v první obrané dvojici

Bývalá plzeňská hvězda se zkušenostmi z NHL má na svém kontě zatím pouhý jeden bod. Gólově se prosadil v zápase na Spartě, ale porážce 1:4 nezabránil. Trnka plní své obranné činnosti na jedničku, hraje přesilovky i oslabení a v tabulce +/- má pět kladných bodů.

Vítkovice na Slavii neumí

V posledním kole hokejové O2 extraligy zavítali Vítkovičtí na led Sazka Arény. Kdo si vsadil na výsledek 7:0 pro domácí, mohl si přijít na velké peníze. Hosté dodrželi smolnou tradici, když tento debakl, od sezóny 2003/2004, kdy zde naposledy vyhráli, obdrželi již potřetí. Samotný duel však takto jednoznačný průběh neměl. Pražané vedli po dvou třetinách o dvě branky, ale v rozmezí sedmi minut poslední části přidali hned tři a zápas se změnil v exhibici. .

První čtvrtina zápasů vyšla Plzni na jedničku

Lasselsberger již velmi dlouho nezažil takto povedených, úvodních třináct zápasů v hokejové extralize. Plzeň má na svém kontě 21 bodů, více nasbírala jen v sezóně 2002/2003, kdy měla o bodík více. V tom ročníku však nakonec na vyřazovací boje nedosáhla. Přestože doma Plzeň za tři body nevyhrává, body na její konto naskakují téměř pravidelně, navíc patří mezi čtyři vyvolené, kteří doma nepřenechali hostujícímu týmu všechny body. Západočeši odcházeli z ledu bez bodu jen ve třech případech a vždy v hostující Aréně. Výkony Plzně stoupají. Po trošku rozpačitém začátku se Lasselsberger stává nebezpečným soupeřem nejen ve svém stánku, ale i na soupeřově ledě. Vyhrál již dvakrát v řadě, nejprve ve Zlíně a naposledy na ledě mistrovské Sparty. Lasselsbergeru patří v celkové tabulce zatím šesté místo, stejné příčky obklopuje i v hodnocení domácích a venkovních zápasů.

Výsledky z posledního kola

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 7:0 (2:0, 0:0, 5:0)
Branky a nahrávky:15. Červenka (Bednář), 20. Žižka (Duda), 43. Červenka (Bednář), 45. Duda (Kadlec), 47. Duda (V. Růžička ml.), 53. Vondrka (Bednář), 60. Bednář (Červenka).
HC Vítkovice Steel: Prusek (47. Pinc) - Marušák, Trnka, Kuboš, Gulaši, Jurečka, Ovčačík - Ujčík, Šimíček, Hubáček - Krenželok, Vala, Prorok - Tomášek, R. Hruška, Köhler - Weissmann, Strapáč, Klimek. Trenéři: Fryčer, Daneček a Bolek.

HC Sparta Praha - HC Lasselsberger Plzeň 1:3. (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Ton (Vaic) - 35. Ludvík (Čakajík), 50. Důras (Vampola), 56. Dvořák (Kracík).
HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Jasečko, Dobrovolný, Cartelli, Čakajík, Benák, Derner - Důras, Vampola, Laš - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Dvořák, Šindel, Kubalík.