„Strašně mě povzbudilo, že si na mě fanoušci vzpomněli“, přiznal Altrichter

V závěru nepovedené první třetiny opustil po třetím inkasovaném gólu branku Roman Málek. Po jedenácti letech se tak do plzeňské svatyně postavil opět Martin Altrichter. Zkušený veterán extraligových kluzišť předvedl několik výborných zákroků, z 25 střel inkasoval jediný gól a výrazně se tak podílel na vítězství Plzně v prodloužení. „Vůbec jsem nepočítal s tím, že bych se dostal do branky. I když vím, že výsledky posledních tří zápasů nebyly dobré. Vystřídání brankářů byl spíš takový impulz k obratu. Roman za ty góly dneska vůbec nemohl. Tam byli nepohlídaní hráči před bránou,“ přiblížil svoji obnovenou premiéru na plzeňském ledě čerstvě angažovaný gólman.

S pouhým jedním bodem Slávisté vzhledem k průběhu utkání rozhodně nemohli být spokojeni. Domácí Plzeň sice začala o mnoho lépe a ujala se vedení. V druhé půlce první třetiny ale domácí obrana zkolaovala hosté se ujali vedení 1:3. Plzeňáci ale poté zabojovali, vyrovnali a v prodloužení vybojovali bod navíc. Za hosty zhodnotil utkání asistent trenéra hostí Jiří Kalous. „Mně se to hodnotí velmi špatně. Měli jsme utkání výborně rozehrané, vedli jsme 3:1. Zápas jsme ztratili díky zbytečnému vylučování z naší strany. Plzeň přesilovky výborně využila a vynutila si prodloužení. Tam jsme byli opět vyloučeni a to utkání jsme ztratili. Musíme se z toho poučit.“ Přílišnou radost z výkonu svých svěřenců ale nemohl mít ani trenér Lasselsbergeru Jiří Kučera. „Do poloviny první třetiny to bylo vyrovnané. Potom jsme ale udělali dvě fatální chyby a Slavia měla navrch. Díky Martinu Altrichterovi to bylo jenom 1:3, nám potom pomohl kontaktní gól na 2:3. Srovnali jsme na 3:3, jenže následovala další hrubá chyba a Slavia se opět ujala vedení. Bylo štěstí, že jsme vyrovnali na 4:4. V prodloužení nám pomohlo vyloučení Slavie.“ Plzeň po vyrovnání na 3:3 opět předvedla často opakované schema. Pouhých 34 vteřin stačilo, aby Slavie opět vedla. Obrana zcela zkolabovala a nikým nehlídaný Bednář dorážel Červenkovu střelu do poloprázdné branky. Proč se toto Plzni pořád stává? „My už jsme něco podobného udělali ve Zlíně a v Třinci. Dnes zase 3 góly padly po individuálních chybách. Může to být nesoustředěním. Ale do hlav těm hráčům nevidím.“

Jedním z hrdinů zápasu byl Tomáš Divíšek, který nejdřív nastartoval obrat kontaktní gólem na 2:3 a necelou minutu před koncem vyrovnal na 4:4. „Ta první třetina vůbec nebyla dobrá. Dělali jsme chyby v obraně a hráli opravdu špatný hokej. Potom jsme se ale zvedli. Nebylo to nic hezkého, ale tou bojovností a naštváním jsme se dostali zpátky do zápasu a nakonec jsme v prodloužení vyhráli.“ Domácí své góly vyloženě vydřeli, zatímco Slavia střílela jednoduché góly, které jim domácí nabídli vlastními chybami. „Proti nám se určitě hraje dobře, když jsme v krizi. Já nás pět v našem pásmu a čtyři hráči to úplně vypustí. Neplníme si svoje povinnosti. Potom dostáváme góly strašně jednoduše.“ Vyrovnání Plzně přišlo při power-play po trochu krkolomné akci. „Tam Vlasi s Benym výborně podrželi modrou čáru. Slávisté už byli unavení, Beny to hodil před bránu a já už jsem to dával do prázdné. Ten puk se mi ale nalepil na hokejku a v první chvíli jsem si myslel, že to jde vedle, takže to bylo i trochu i se štěstím. Hlavně ale kluci udělali výbornou práci u mantinelu a na modré,“ pochválil své spoluhráče Tomáš Divíšek.

Ve složité situaci naskočil do zápasu Martin Altrichter. Na začátku druhé třetiny měl hodně práce a několika výbornými zákroky udržel domácím naději na otočení zápasu. Obnovená premiera se čerstvě angažovanému brankáři Plzně vydařila výborně, což ocenili trenéři i spoluhráči. „Martin tam chytil tři tutovky. Stačilo abychom dostali na 1:4 a byl by to asi konec zápasu. Díky jemu jsme vyhráli,“ pochválil svého spoluhráče plzeňský kapitán. Altrichter při tom do Plzně dorazil až na poslední chvíli a vůbec nepočítal s tím, že by chytal. „Vůbec jsem nepočítal s tím, že bych se dostal do branky. I když vím, že výsledky posledních tří zápasů nebyly dobré. Vystřídání brankářů byl spíš takový impulz k obratu. Roman za ty góly dneska vůbec nemohl. Tam byli nepohlídaní hráči před bránou,“ obhajoval plzeňský gólman svého kolegu. Domácí kotel Altrichtera při nástupu do branky bouřlivě přivítal. „Potěšilo mě, že si ještě fanoušci po těch jedenácti letech pamatují. Hned začali skandovat moje jméno, to mě strašně povzbudilo. Celý zápas nám fanoušci pomáhali. My jsme makali a srovnali to, bohužel jsme se zase za stavu 3:3 nevyvarovali chyby. Slavia hraje jednoduše, vědí o sobě a dávají si dobré přihrávky do prostoru. Takový manšaft porazit a otočit zápas z 1:3 by nás mohlo povzbudit,“ vidí vyhlídky do dalšího zápasu pozitivně Altrichter. Kdo bude chytat v neděli proti Liberci zatím není jasné. „To je na trenérech. Zatím nikdo nic nenaznačoval. Já bych samozřejmě byl rád, kdybych dostal důvěru. Doufám, že to nebyly poslední body na kterých jsem se tu v Plzni podílel. Mám ale také domluvený střídavý start v Berouně, který se budu snažit zachránit před sestupem.“

Prémiový bod za výhru v prodloužení zajistil Plzni povedenou střelou z první Jakub Šindel. Během zápasu promarnil dvě velké šance, v prodloužení se ale trefil výborně. „Ten začátek mě mrzel. Měl jsem tam dvě slibné šance. Naštěstí napotřetí už to tam spadlo. Před tím jsem tam byl poměrně dlouho sám před brankou. Viděl jsem Jardu Kracíka a Tomáše Divíška, jak tam najíždí. Měl jsem v hlavě několik variant, co udělat, ale zvolil jsem bohužel tu nejhorší.“ Plzeňskou slabinou ale v letošní sezoně není ani tolik neproměňování šancí, jako spíš děravá obrana. „Nám spíš vyhovuje, když proti nám hraje tým, který brání. V obraně zatím máme dost zmatky, chodíme dva za bránu, chodíme dva na jednoho hráče a podobně. Když můžeme útočit, je to pro nás rozhodně lepší,“ vidí mezery v defenzivě Jakub Šindel.