Proti Kladnu se takhle play-off nehraje, ví Málek

Kladno, Plzeň - Po včerejších optimistických výhledech, kdy se hráči dušovali, že se druhé utkání vyhraje, nezbylo nic. Plzeňští ve třetí třetině prohrávali už 0:4, pak Adamský a Vampola alespoň opticky výsledek zmírnili. Když se ale Patera trefil do prázdné branky, bylo lidově řečeno vymalováno. Poslední nadějí Lasselsbergeru na udržení se v soutěži znamená dvakrát udolat na domácím ledě, kde je velmi, velmi silný, svého soupeře a doufat v pátý zápas, jenž by se ale hrál znovu na stadionu soupeře. Ale! „Jestliže budeme hrát takhle i ve středu, nemůžeme vyhrát,“ volá Roman Málek po změně.

Když Martin Adamský vstřelil branku na 1:4 z jeho pohledu, zdála se být pouze kosmetickou úpravou hrozivého skóre. Pak se ale trefil Petr Vampola a utkání začalo notně připomínat nedávné střetnutí, kdy Plzeňáci dokázali zvrátit stav 0:4 na konečných 5:4 v prodloužení. Ale nestalo se. „Samozřejmě jsme si na to vzpomněli. Bylo asi pět minut do konce, když jsme to stáhli na rozdíl dvou branek. Ale ukázalo se, že hraje roli náhoda a že se to může povést jednou v sezóně,“ přiznal Martin. A celé utkání viděl následovně. „Bohužel jsme zápas prohráli, i když jsme ho chtěli vyhrát. Začátek jsme měli výborný, ale pak jsme dostali gól v oslabení. Toho se musíme doma vyvarovat, je to naše slabina. Nemůžeme přeci vyhrát, když budeme hrát ve třech proti pěti,“ má jasno. Zbytečné trestné minuty se neustále omílají nejen médii, ale také samotnými hráči. A to nejen v rámci této série. Problém je zakořeněný hluboko v uplynulé základní části. „To je na každém, aby si to vzal k srdci. Na trestné jsou totiž pořád ti samí hráči. Prostě si musí říct, že když jsem vyloučený dvakrát třikrát za zápas, že by to tak nemělo být,“ upomíná. A recept na středeční utkání? „Hrát stejně, jen se vyvarovat vyloučením. Doma je dvakrát přejedeme a vrátíme se sem.“

Roman Málek, doslova a do písmene poslední instance proti ostrostřelcům z Kladna, udržoval teoretické šance Plzně na obrat. Po utkání rozhodně nebyl z předvedeného výkonu nadšený. „Jestliže budeme hrát takhle i ve středu, nemůžeme vyhrát . Jsme tolikrát zbytečně vylučovaní, a to nám prohrálo oba dva zápasy,“ přesně označil problém, „branky dostáváme hlavně při oslabení, dneska jsme hráli snad čtyřikrát ve třech. Proti Kladnu se takhle play-off nehraje,“ durdil se. Na Romana vášně nepůsobí tolik jako na jeho spoluhráče a je to znát. Soustředí se na sebe a to je odrazovým můstkem pro dobrý výkon. „Říkáme si pořád, že těch trestných minut je moc, ale od začátku sezóny se nic nezměnilo. Musíme s tím ale něco udělat,“ burcuje čaroděj s plzeňským dresem.

Petr Vampola prožívá celou sérii velmi emotivně a po dnešním utkání se netajil, proč tomu tak je. „V kladenském týmu jsou nějací hráči, kteří při sebemenším dotyku spadnou na zem. Drží se, jako by byli mrví, a další střídání už jsou na ledě. Ale s tím já nic nenadělám. Jako celek mi Kladno nevadí, není zákeřné a hraje dobrý hokej,“ rozpovídal se. Emoce s ním cloumají velmi viditelně a Petr to bere jako svůj poklesek. „Zápas je hodně vypjatý, je to ale jenom moje chyba, že emoce neudržím. Provokace bych měl zvládnout,“ pokračoval. Zbytečné fauly a pak brilantně sehrané a hlavně proměněné přesilovky Kladna. Stará známá písnička, podle jejíž not se hrálo i dnes. „Tyhle chyby nás sráží celou sezónu a pokud si to neuvědomíme, další zápas dopadne jako tyhle dva. Myslím ale, že máme partu dobrou, a teď si sedneme, vyříkáme si to a zvládneme další utkání. Pak už by jiné nebylo,“ stále neztrácí víru v týmového ducha. Miloslav Hořava i Radim Rulík na střídačce doslova hýřili pohybem a své svěřence zasypávali nejrůznějšími příkazy. Ty ale nebyly mnohokrát vyslyšeny. „Trenérem pak může být kdokoli. Pan Hořava přinesl do týmu klid a pohodu. My mu to musíme oplatit tak, že budeme plnit jejich pokyny. Když tak dělat nebudeme, vyhrát nemůžeme. A oni s tím nic neudělají,“ sype popel na hlavu pouze a pouze hráčům v poli. A jak se podle něho budou lišit případná dvě střetnutí na ledě Plzně? „Bude to podobné, my ale budeme doma a na koni. Když omezíme fauly a chyby, věřím tomu, že vyhrajeme. Jsme nabuzení dost, myslím, že je to na ledě vidět. Těším se na středu, my ty dva domácí zápasy zvládneme a vrátíme se sem,“ prohlašuje.