Plzeň jede do Pardubic za doprovodu kamer

Plzeň – Jak jsme se namlsali přesvědčivým výsledkem z posledního utkání, kdy se na plzeňském ledě představil Stavjaňův Třinec, o to dříve se musíme vrátit zpátky na zem. Extraligový rychlovlak totiž hlásí další zastávku, jíž tentokrát bude pro Lasselsberger pardubické bojiště. Utkání bude okořeněno hned několika věcmi, Plzeňané v posledních zápasech venku rozhodně nezazářili, zato Moeller doma body zadarmo nerozdává. Tomáš Divíšek, exkapitán modrobílých, se představí na „druhé straně barikády“. A aby toho nebylo málo, celé střetnutí bude v přímém přenosu vysílat Česká televize. A proto ani náš online přenos nemůže chybět!


HC MOELLER PARDUBICE
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


Čtvrtek, 9. října
- ČEZ ARÉNA, Pardubice 17:05


Rozjeté Pardubice šlapou na plný plyn

Minulou sezónu se Východočeši trápili o sto šest. Celý zmařený ročník završili účastí v pro ně potupném play-out, kde nakonec extraligovou účast s přehledem uhlídali. Letos je to jiná písnička, po stále ještě otevřené kauze Lubina se tým sebral a jede jako vyblýskaný sporťák. Na plzeňská záda však v tabulce dýchá stále ještě z uklidňující vzdálenosti – z pátého místa na Lasselsberger ztrácí celých šest bodů.

Doma téměř neomylní

Pokud se dále budeme držet v tabulkách, při pohledu na „domácí“ úspěšnost Východočechů se tamní fanoušci tetelí blahem – opět páté místo s krásnými třinácti body a oproti absolutnímu čelu tohoto pořadí ještě zápas k dobru. Ale pozor – Lasselsberger okupuje pozici číslo jedna! A ani venku to s Plzeňskými není špatné; bramborová medaile je v jednoduchých propočtech lepší než páté pardubické místo „doma“. Jistě nás proto čeká výborné utkání.

Televizní kamery v akci

Česká televize hlásí přímý přenos, a proto se utkání přesunulo z pátku na čtvrtek. V pohodě hrající oba celky, které si stále mají co vracet, táhnou. Suverénně nejproduktivnější útok Plzně proti osvědčenému slovenskému brankáři Lašákovi a explzeňský kapitán Tomáš Divíšek na druhé straně. Pardubická průměrná domácí návštěvnost nad neuvěřitelných osm tisíc versus neúprosní věrní fanoušci modrobílých. Kdo by mohl chtít víc?

V čele produktivity Plzeňák vedle Plzeňáka

Ano, a ani omylem nepřeháníme. Zlatou medaili zatím třímá Peter Fabuš, za ním v těsném závěsu Tomáš Vlasák. Bronz hájí před vítkovickým Burgerem Jaroslav Kracík, kterého z pátého místa ještě jistí kapitán Martin Straka. Z pěti prvních míst čtyři modrobílí. Zástupce Moelleru najdeme na šťastné sedmičce, jmenovitě Jan Kolář ztrácí na vedoucího slovenského útočníka dva body.

Pardubice i Plzeň svá poslední utkání zvládly

Moeller zavítal na nebezpečný litvínovský led, který stráží Reichlova družina, a počínal si impozantně. Domů přivezl tři body a na severu Čech nechal žlutočerným šestigólovou nadílku. Lasselsberger svého posledního soupeře potupil ještě více. Na vlastním kluzišti dlouho vyčkával a pak šesti brankami v jediné třetině zničil ocelářské naděje na povedené utkání. Celkové skóre 7:3 mluví za vše. Oběma sokům to tedy pálí par excelence, komu nadcházející zápas ale sedne více? Nebo budou hlavní roli hrát brankářské opory?

Sestavy z posledního utkání:

HC MOELLER PARDUBICE: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Havíř, Zukal, Šeda, Nakládal – Cetkovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Radil, Blažek, Ondřej.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ: Málek - Benák, Smrek, Čakajík, S. Hudec, Dresler, Pácal, Cartelli, Redlihs - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Vampola, Kracík - Dvořák, Kubalík, Matějovský - Jan Kovář, Laš.

12. kolo O2 extraligy zaostřeno na oba soupeře:

HC LITVÍNOV – HC MOELLER PARDUBICE 3:6
Branky a nahrávky: 11. Jánský (Reichel, Lukeš), 18. Jánský, 27. Kubinčák (Hübl) – 7. Somík (Pucher, Píša), 19. Cetkovský (Somík), 42. Divíšek (Tvrdík), 47. Kolář (Havíř, Koukal), 49. Tvrdík (Divíšek), 57. Tvrdík (Pivko).Rozhodčí: Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 13:8, navíc Bahenský (Litvínov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ - HC OCELÁŘI TŘINEC 7:3
Branky a nahrávky: 25. Straka (Vlasák, Benák), 32. Fabuš (Matějovský), 34. Vlasák (Straka, Hudec), 35. Vampola (Benák), 38. Fabuš (Kracík), 40. Fabuš (Straka, Kracík), 50. Důras (Kracík, Smrek) - 13. Hampl (Pavelek), 49. Polák (Kanko), 54. Květoň (Výtisk, Peterek). Rozhodčí: Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:11, navíc Matějovský (PLZ) 10 minut. Využití: 2:1.