Martin Altrichter: Emoce tam byly, cítil jsem bezmoc

Po reprezentační přestávce se usadil v plzeňské brance a svými výkony děkuje trenérovi za důvěru. Martin Altrichter chytil proti Znojmu několik šancí a uklidnil tak své spoluhráče. Po posledním gólu Znojma, jak sám přiznává, však jeho hokejku zachránilo to, že náhradní nemá. Co nejvíce mrzí plzeňského brankáře na páteční prohře?

Teď už asi nejste jen jako záskok za Romana Málka…
Já to tak neberu. Jsem rád za každý zápas. Do teďka se mi i poměrně dařilo a o to více mě mrzí, jak to dopadlo. Je mi z toho na slzy, protože prakticky vyhraný zápas si prohrajeme takovými hrubkami jako dnes. Nedokážu pochopit, že dvě minuty před koncem máme přesilovku, kterou jsme nedali, ale dostali jsme soupeře pod tlak. Kotouč máme na hokejce a ujede nám z toho sám na bránu. Tohle jsou hrozné individuální chyby, a pokud je budeme dělat, tak vyhrávat nebudeme. Dnes se potvrdilo i známé pravidlo, když nedáme pět na tři. Když nedáš gól při přesilovce pět na tři za minutu a půl tak si vyhrát nezasloužíš. Něco tam nahoře jako urazíš.

Co Vám běželo hlavou v situaci, kdy jste musel hodit hokejku? Říkal jste si, hodím hokejku a raději ten nájezd chytím?
Při nájezdu je určitě větší šance. Bouchal jsem tam bekům, že se vrací hráč z trestné. Jim se podařilo vyhodit. Vyjel jsem, byl jsem tam včas, akorát mi tam kotouč skočil a já jsem ho netrefil tak razantně, jak jsem chtěl. Hození hokejky už bylo řešení, které mě momentálně napadlo. Ani jsem tu hokejku nechtěl vyloženě hodit. Prostě mi vyjela. Už mi padala ráno na tréninku, tak si asi budu muset udělat větší špunt. Každopádně je větší šance, že nájezd chytím, což se nakonec podařilo a byli jsme pořád v zápase a… Říkáme si o přestávce, že vedeme 2:1, že si to musíme bránit zodpovědně, což jsme si říkali i před zápasem a hned ve dvacáté vteřině tam byl Jirka Dopita sám. Lízlo mi to rameno, což bylo štěstí. To samé uděláme za stavu 2:1. To mi také lízlo rameno, ale šlo to do brány…bohužel. Nevím, co k tomu říct. Vidím jen to, že jsme díky naší laxnosti nedokázali udržet takovýto zápas. Tohle dělá manšaft, když mužstvo udrží zápas a všichni tam skáčou po hubě. Ne, že máme kotouč na holi a … Někteří kluci byli zavařeni, tak ať to prostě vyhodí. Udělám icing, přijdou jiní lidi a gólman si odpočine a pokusíme se to ubránit. Samozřejmě zase vím, že každá bule byla nebezpečná, protože Jirka Dopita je umí parádně a hodně to tam z toho smrdělo.

Co se dá říci k nájezdům?
Ten třetí jsem cítil na vyrážečce a slyšel jsem tyč. Byl jsem přesvědčený o tom, že to nemůže spadnout do kasy, ale ono to tam zapadlo nějak za tyčku. Takže v té chvíli to bylo velké zklamání.

Po posledním gólu jste dával svoje emoce hodně najevo. Co jste si říkal nebo co Vám běželo hlavou?
Bezmoc. Bezmoc proti tomu, že nedokážeme udržet jednogólové vedení minutu a půl před koncem a ztratíme tak dva body. Tohle mi prostě vadí.

Neměl jste pocit, že byste svoje spoluhráče nejraději zabil?
Tak to zase ne. Ale kdyby měl nějakou hokejku navíc, tak bych ji tam asi rozštípal. (smích) Jenže mi mají hokejky přijít až někdy v týdnu.