Na gól se všichni hrozně nadřeme, stýskal si Důras

Plzeň - Neveselo, truchlivo... Ztracené dva body na vlastním ledě s týmem RI Okna Zlín na pozápasové tiskové konferenci hráče Lasselsbergeru očividně tížily. Vstřelená jedna branka za zápas se jim zdála pochopitelně málo, možná také v porovnání s minulým domácím vítězství proti stejnému sokovi (6:2). Střelecká nemohoucnost, shodli se všichni modrobílí. "Chtělo by to, aby nám do branky propadl nějaký laciný gól, my se na ně teď hrozně nadřeme. Potřebovali bychom se chytit nějakými slepenými brankami, aby tam něco spadlo, my se oklepali a šli dál. Herně to myslím není špatné, ale výsledkově je to trápení," konkretizoval Michal Důras.

Rozhodla první třetina

Václav Benák, jeden z nejspolehlivějších plzeňských beků, na pozápasové tiskové konferenci neoplýval zrovna dvakrát dobrou náladou, těžko se smiřoval se ztrátou cenných dvou bodů.
Václave, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Hodnocení je teď těžké, když jsme prohráli v prodloužení. Myslím si, že rozhodla první třetina, když jsme měli poměrně dlouhou přesilovku pěti proti třem a neproměnili jsme ji. Po celý zápas nás srážejí početní výhody, kdy se hrozně nadřeme. Všichni viděli, jak to vypadalo.
Vaše první lajna dostává na ledě opravdu hodné prostoru, nechyběly vám pak síly na konci?
Já si myslím, že ne, sil bylo dost. Ta přesilovka nebyla špatně sehraná, ale chybí tam finální střela. Když jsem se v početní výhodě 5 na 3 dostal ke střele, netrefím branku. Od toho se taky hodně odvíjí, než se totiž vrátíme zpátky do třetiny, stojí nás to síly. Je to jedno s druhým.
Proč si myslíte, že padlo tak málo branek?
Je to tím, že se hrozně nadřeme na gól. Rozhodly naše nevyužité přesilovky a spálené šance. Zlín dobře bránil, hodně dohrával, zachytal jim také brankář. My ale nedáváme branky.

Na všechny branky se hrozně nadřeme

Ani Michalu Důrasovi nebylo dvakrát do zpěvu. Sám si v utkání vypracoval slibné šance, ale zradila ho již několikrát zmiňovaná muška. Plzeňský Lasselsberger se prostě potýká s proměňováním svých šancí…
Michale, do utkání jste dali všechno, ale byla z toho nakonec jen jedna branka. Najdete důvody, proč se to tak odehrálo?
Těžko říct. V koncovce se prostě trápíme. Jak říkal Venca, myslím si, že jsme měli rozhodnout v první třetině, proměnit naše šance. Ale góly momentálně nedáváme a dopadlo to tak, jak to dopadlo. A bohužel i v tom prodloužení měl Stráča pár vteřin předtím na hokejce rozhodnutí, ale jejich gólman to chytil. My pak dostaneme takovou branku, náhodně vystřelený puk od mantinelu… a my prohráli.
Oproti minulému utkání se vám nepodařilo rozhodnout v poslední třetině. V čem byla jiná?
Zlín je známý tím, že je urputný do obrany, o to to možná bylo těžší. Ale řekl bych, že vůle po vítězství tam byla stejná. Šance jsme si dokázali vytvořit, ale nespadlo to tam.
Mizerná produktivita týmu jde teď pořád na přetřes. Nezatěžuje vás to?
Já sám se trápím střelecky. Do šancí se dostávám jako většina kluků, ale chybí lehkost v zakončení, aby nám tam propadl nějaký laciný gól. My se na ně hrozně nadřeme. Poslední dobou zase ty laciné dostáváme my. Potřebovali bychom se chytit nějakými slepenými brankami, aby tam něco spadlo, my se oklepali a šli dál. Herně to myslím není špatné, ale výsledkově je to trápení.
Nepřipomíná vám to minulou sezónu, kdy se na střeleckou nemohoucnost také žehralo?
Je to trochu něco jiného. Loni jsme prohrávali zápasy tím, že nás soupeř válcoval, že byl lepší. Teď když prohrajeme, nehrajeme špatně, ale musíme se víc tlačit do branky, dávat góly, na ně se to hraje.
Jaký bude zápas teď v Mladé Boleslavi? Jaký je recept na tři body?
První zápas tam byl hrozně urputný, teď to nebude o nic lepší. Posílili mužstvo, takže to bude i v tomhle něco jiného. Vyhráli ve Vítkovicích a budou to chtít potvrdit. My musíme vycházet ze zabezpečené obrany a konečně z brejků dát nějakého góla.