Představujeme tým HC Slavia Praha

Slavia Praha, kde mají letos největší slovo Vladimír Růžička s Ladislavem Blažkem, má letos nejvyšší rozpočet v historii a patří mezi favority celé ČT extraligy.

Mezi útočníky Slavie se to známými jmény jen hemží. Vrátil se kanonýr Viktor Ujčík, který zatím ale střelecky spíše tápe, z NHL posílil Slavii Josef Beránek a z Plzně se do týmu vrátil bývalý kapitán Slavie Milan Antoš. Před několika týdny Slavia vyměnila svého kapitána Jana Alinče za plzeňského odchovance Ondřeje Steinera. Přišel rovněž z Havířova obránce Filip Štefanka, když opačným směrem zamířil Martin Rousek. Před několika dny se k týmu připojil Petr Míka, jenž se neprosazoval na farmách New York Islanders.

V obraně se Slavia spoléhá především na Petra Kadlece, který se do týmu vrátil začátkem loňského roku z úspěšného půlročního působení v Plzni. V brance měl být letos jasnou jedničkou Roman Málek, již několik let jeden z nejlepších gólmanů extraligy, ale v zápase pátého kola s Českými Budějovicemi mu 23 vteřin před koncem zápasu jeden z protihráčů nadzvedl brankářskou masku a jen chvíli odkrytou bradu si jako svůj cíl vybral puk vystřelený z hole Nedomy. Výsledkem byla zlomená čelist a otřes mozku. Do branky se musel postavit junior Lukáš Hronek a křest ohněm zvládl na výbornou. Málek se ze zranění již zotavil, ale naopak Lukáš Hronek má naštípnutý obratel a ještě minimálně do příštího týdne je ze hry.

Jedním z nejslabších článků Slavie Praha jsou diváci. V průběhu dosavadní sezóny se doma na své hokejisty přišlo podívat zatím jen necelých 30000 diváků, což dělá průměr jen kolem 2600 diváků na zápas. A to je výsledek více než žalostný. Slavie pro letošní sezónu zúžila v Edenu již tak úzké kluziště a hraje nátlakovou silovou hru.

V letošní sezóně se Plzeň se Slavií potkala jen jednou, zápas plný emocí skončil na plzeňském kluzišti remízou 1:1. Vyrovnávací gól utkání zaznamenal po velkých zmatcích s časomírou dvě vteřiny před koncem normální hrací doby při power-play hostů Viktor Ujčík. Ani v minulých letech nepadalo ve vzájemných utkáních hodně gólů. Minulý ročník extraligy byl trochu výjimkou, Plzeň hrála se Slavií doma dvakrát 2:1 a venku 2:3 a 3:5.

Slavia v pátečním zápase na Spartě nastoupila v tomto složení:Málek - Kadlec, Hejda, Jan Novák, Snopek, Martínek, Štefanka, Pojkar, Sláma - Ujčík, Branda, Hübl - Tomica, Čermák, Sup - Míka, Steiner, Antoš - Klobouček, Zbyněk Novák, Šaffer