Lasselsberger vyjíždí ke třetímu derby do Varů

Plzeň - HC Lasselsberger Plzeň si na nedělní odpoledne nenaplánoval žádnou odpolední siestu, nýbrž pro všechny hokejové příznivce velezajímavé střetnutí. Vyráží totiž na led dlouholetého a nesmiřitelného soka - HC Energie Karlovy Vary - a má co napravovat. S domácí prohrou o tři branky rozhodně spokojený být nemůže, a tak má jedinečnou šanci si příznivce usmířit případným bodovým lupem. Pokud nejedete modrobílé povzbudit přímo do lázeňského města, mačkat palce můžete i u našeho online přenosu. Pozor, začínáme už úderem půl páté!


HC ENERGIE KARLOVY VARY
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


Neděle, 7. prosince
- Karlovy Vary od 16:30!


Karlovarský tým míří na Spengler Cup

Koncem prosince přitáhne západočeské fanoušky z Karlových Varů snad ještě více! Nejstarší evropská klubová soutěž - Spenglerův pohár letos pozvala mezi vyvolené týmy i českého zástupce – HC Energii Karlovy Vary. Spengler Cupu se účastní 5 mužstev, z nichž každé se v základní části utká s každým. Dvě nejlepší mužstva po základní části se střetnou ve finále, jež rozhodne o celkovém vítězi turnaje. V rámci turnaje se Západočeši střenou s Dynamem Moskva, domácím Davosem, ERC Ingolstadtem a týmem Kanady.

Nejen prestižní souboj

V tomto utkání opravdu půjde o hodně. Mimo to, že se právě rozjíždí odpočítávání do startu třetího letošního západočeského derby, ve kterém se vítězství za jakékoli situace v jakoukoli roční dobu počítá dvojnásob, přibyde i počítání důležitých extraligových bodíků. Domácí Energie se po posledním kole dostala před Lasselsberger na šesté místo, když celkově nasbírala šestačtyřicet bodů. To je jen o jeden víc, než mají na kontě modrobílí, kteří se prohrou na vlastním ledě ze třetího místa propadli až mimo hranici přímého postupu do play-off.

Plzeňské trápení pokračuje

Lasselsberger v této době už není takovým postrachem, jako tomu bývalo na začátku soutěže. Střetnutí, kdy svého soupeře drtil nášupem šesti branek, bohužel vzala za své. Z posledních třinácti zápasů se modrobílí radovali pouze třikrát z výhry a připsali si třináct z devětatřiceti možných bodů. Ruku v ruce s tím jde i střelecká mizérie. Když znovu zabrousíme pohledem do statistik, najdeme, že v posledních třech utkání Plzeňané vstřelili jen čtyři branky. Kdy jindy by se trápení mělo zlomit, než v utkání dvou nesmiřitelných?

Minulé utkání zvládla jen Energie

Fanoušci Karlových Varů si po utkání devětadvacátého mohli spokojeně mnout ruce. Jejich tým předvedl na nepříjemném vítkovickém ledě parádní obrat, když už ve čtyřiadvacáté minutě prohrával o dvě branky a nakonec triumfoval 4:2. To Plzeňským se naopak poslední utkání střelecky nevydařilo. Taktéž rychle prohrávali, ale dokonce již v šesté minutě to bylo o dvě branky, avšak dostat se z toho nedokázali. Sparta nakonec nastřílela čtyři branky a Lasselsberger jen jedinou – zásluhou Václava Benáka. Modrobílí mají tak na práci udobřit si své fanoušky, které by případný bodový zisk na karlovarském ledě opravdu velmi potěšil.

Výsledky z posledního kola

HC Vítkovice Steel 2
HC Energie Karlovy Vary 4
(1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Krenželok (M. Barinka, Petrovický), 24. Jurečka (Kuboš, Štěpánek) - 27. Košťál (Dobroň, Kumstát), 38. Košťál (Dobroň, Skuhravý), 51. Kumstát (Pech, Skladaný), 60. Kristek (Sailer, Kumstát).
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Prošek, Mudroch, Řezníček, Němec, Čutta, Grof, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zucker, J. Bauer, Zaťovič.

HC Lasselsberger Plzeň 1
HC Sparta Praha 4
(0:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Benák (Vlasák, Fabuš) - 4. Výborný, 6. Broš (Vykoukal), 51.Výborný (Broš, Netík), 58.Vykoukal (Hanzlík).
HC Lasselsberger Plzeň:Málek - Benák, Smrek, Dresler, Pácal, Redlihs, Hudec - Fabuš, Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Adamský - Dvořák, Kovář, Matějovský - Šinágl, Šindel, Laš.