Vyhrát venku na jeden gól je dost těžké, upozorňuje novic Petr Šinágl

Plzeň x Karlovy Vary. Že je to derby jako řemen, je už asi ohraná písnička. Přece jen se v pátečním utkání našel aktér, pro kterého tento zápas byl víc, než západočeské derby. Petr Šinágl se vrátil do Karlových Varů v modrobílém dresu. Hned druhý zápas ve svém novém působišti takového kalibru zažije málokdo. Petr Šinágl to štěstí měl a o své dojmy se s námi podělil.

Jak byste ohodnotil dnešní zápas?
Dnešní zápas byl o taktice, hodně se bojovalo. Mohl rozhodnout jeden gól, obzvlášť za stavu 1:1. Utkání bylo hlavně o bojovnosti a hodně se hrálo ve středním pásmu.

Plzeň vedla dlouhou dobu 1:0 a první gól vám nebyl uznán. Není to tak trochu k vzteku, že si odvážíte pouze jeden bod?
Určitě je to škoda, ale vyhrát venku na jeden gól je dost těžké. Jsme samozřejmě rádi i za bod, ale mohly být klidně tři.

Vy jste v Karlových Varech začínal. Jak na to vzpomínáte?
Já jsem se sem hodně těšil. Když jsme sem přijeli a viděl jsem zimák, hned jsem zavzpomínal na dorostenecká i dětská léta. Bylo to hezké.

Vypisoval jste nějakou prémii pro spoluhráče?
Určitě jsem vypisoval prémii. Určitě je to pro mě úplně jiný zápas, než kdybychom hráli třeba ve Vítkovicích. Přijel jsem do Varů, kde jsem vyrůstal a chtěl jsem udělat vše pro body.

Můžete prozradit o jakou prémii šlo?
To ne. To radši nechám v tajnosti. (smích)

Ještě před týdnem jste hrál v Berouně. Co na to říkáte, že máte možnost naskočit do rozjetého vlaku extraligy?
Zavolali mi ať přijedu, tak jsem přijel. Trenér mi vysvětlil určité taktické pokyny, které mám plnit a ty se snažím dělat. Mezi extraligou a první ligou určitě rozdíl je, ale myslím si, že když se úkoly plní, tak se dá hrát extraliga i takto.

Myslíte si, že jsou s Vámi trenéři spokojení?
To nevím, to je otázka spíše pro ně.

Mám na mysli Váš osobní pocit.
Můj osobní pocit je, že jsme dneska mohli vyhrát, ale bohužel jsme nevyhráli, jinak si myslím, že to špatné nebylo.

V čem myslíte, že je problém, co se týče produktivity týmu? Plzeň dala za posledních čtyřech utkáních jen pět gólů.
Nevím. Možná bychom se měli více tlačit do brány a více střílet. Netlačit kotouč až do kuchyně, jak se říká. Vzhledem k tomu, že jsem tady druhý zápas, tak mi to asi nepřísluší hodnotit. V kabině to hodně řešíme, ale myslím si že je to i otázka štěstí a doufám, že to zase přijde.

Naskočil jste do extraligy a ještě k tomu v druhém zápase hned proti Varům. Byla tato situace o to pro Vás šťastnější?
Hned jak mi zavolali, podíval jsem se na rozpis extraligy, abych věděl, s kým se utkáme v nejbližších dnech a když jsem tam viděl Vary, hodně mě to potěšilo.