Plzeň vyráží odlupovat pardubický perníček

Plzeň - Hokejisté HC Lasselsbergeru Plzeň vyjíždějí k dalšímu souboji v rámci O2 extraligy na tolik známý led pardubické ČEZ Arény. V posledním utkání zde sice vysoko prohráli, ale po domácí porážce atraktivního soka si mohou věřit. Dobrou zprávou může být také návrat Jaroslava Kracíka, jemuž se v minulých kolech velmi dařilo. Uvidíme, jak se modrobílí budou bít na východě Čech. Bedlivě je můžete sledovat na našem online přenosu.

Letošní střetnutí jako na houpačce

V sezóně 2008/2009 se obě mužstva potakala celkem dvakrát – poprvé se hrálo v rámci televizního utkání na ledě Východočechů s Plzeňští vysoko prohráli 5:8 z jejich pohledu. střetnutí se lámalo ve druhé třetině, kdy hosté inkasovali celkem pětkrát! V divácky atraktivním duelu se nejvíce prosadila Koukalova formace, jež vsítila tři branky, Jan Starý si dvěma góly velmi zpříjemnil večer. Zato na plzeňském ledě v rámci šestadvacátého kola se žádný brankostroj naplno nerozjel – upracované modrobílé vítězství 3:2 ale potvrdilo, že obě mužstva kralují na svém ledě. Dokáže Lasselsberger tuto statistiku pozměnit?

Pardubické táhne Kolář, Plzeň Vlasák

V podnadpisu vidíte jména nejproduktivnějších hráčů obou mužstev. Na rozdíl od Vlasáka, jemuž ale patří suverénně první místo v kanadském bodování (na druhého Bednáře má náskok luxusních pěti bodů) a společné s dalším slávistou hruškou se dělí o prvenství v tabulce střelců (celkem 22 branek), má Jan Kolář třiatřicet bodů za jedenáct branek a dvaadvacet nahrávek – to ho posouvá na jedenáctou pozici. Na Vlasáka přitom ztrácí třináct bodíků. Uvidíme, jestli se náskok plzeňského forvarda třeba i zvýší.

Čechmánek na kolenou a litvínovské dva body

Plzeňané ve svém posledním utkání předvedli opravdovou parádu, když pěti brankami potupili Třinec. Velkou míru na tom ale mělo nasazení do hostující klece Romana Čechmánka, jemuž se v západočeské metropoli standardně nedaří. jeho kolega Vojtek zůstal na střídačce pravděpodobně z rodinných důvodů. Pardubičtí vyjížděli ke šlágru kola na led prvního Litvínova a po statečném výkonu si připsali dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Oba týmy jsou tedy naladěné na vítěznou vlnu, uvidíme, komu to vydrží i po tomto utkání.

Sestavy obou protivníků z posledních zápasů:

Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II – Pivko, Semorád, Cetkovský – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Tvrdík, Rákos.
Plzeň: Málek - Benák, S. Hudec, Cartelli, Pácal, Dresler, Smrek, L. Martinec - Tomas, M. Straka, Vlasák - Adamský, Jan Kovář, Matějovský - Kubica, Dvořák, Ludvík.