Vůbec nevím, jak jsem ho tam dal, řekl Radek Matějovský o svém gólu

P l z e ň - Po sérii nezdarů v posledních zápasech Plzeň zvládla důležitý zápas proti Vítkovicím a může stále pomýšlet na přímý postup do play off. Už dříve hráči avizovali, že série zápasů na domácím ledě bude klíčová. Zatím jen z domácí střídačky sledoval působení svých nových spoluhráčů brankář Jan Chábera. Mezi tyče plzeňské branky se postavil Pavel Francouz. Zápas rozhodla necelá půlminuta ve třetí třetině, kde se Lasselsbergeru podařilo vstřelit dvě branky. Vítěznou a také trochu netradiční si připsal Radek Matějovský. „Vůbec nevím, kudy puk do branky propadl,“ přiznal šťastný střelec.

Hráči měli velkou vůli po vítězství

Tentokrát se domácímu lodivodovi Pavlu Hynkovi hodnotilo utkání veseleji. Lasselsbergeru se podařil úvodní tlak, nepustil soupeře do hry jako v předchozích zápasech. „Ale vytěžili jsme jen jednu branku, hosté srovnali krok,“ připomenul vyrovnání z hole Svačiny v předposlední minutě první třetiny. „Ve druhé třetině se hrál spíše úporný hokej a ve třetí jsme byli prostě tím šťastnějším týmem,“ zhodnotil Hynek stručně zápas ze svého pohledu. Na závěr ještě dodal: „Chtěl bych hráčům poděkovat za vůli po vítězství, všichni museli vidět, že chceme hodně vyhrát.“

Asistent trenéra Vítkovic Zdeněk Moták neměl při hodnocení lehkou úlohu. Jeho mužstvu se v současné době nedaří. Navíc Plzeň na svého soupeře vlétla a nedovolila mu příliš se dostat do hry. „Úvodní tlak domácích jsme přestáli pouze s jedním obdrženým gólem, poté se nám podařilo vyrovnat hru i skóre,“ shrnul první třetinu. Do druhé třetiny nastoupily jiné Vítkovice, aktivnější, bojovnější, měly více ze hry. „Od druhé třetiny byla hra vyrovnaná, z obou stran bylo dost šancí. My jsme bohužel nedokázali odpovědět na dva zásahy domácích ve třetí třetině,“ pokračoval. Vítkovice se střelecky trápí. Stejně jako Plzeň nestřílí mnoho branek. Ví to i Zdeněk Moták: „Bohužel dáváme jeden gól na zápas. S tím se nevyhrává,“ zakončil své hodnocení.

Vůbec nevím, jak jsem ho tam dal

Střelec vítězného gólu Radek Matějovský po zápase zářil spokojeností. Jeho gólová akce byla trochu zvláštní. Nikdo nic neviděl a rozhodčí najednou signalizoval gól. „Vůbec nevím, kudy puk do branky propadl. Nějak jsem do něj plácl, pak jsem dostal ránu a probral se až u mantinelu, popsal Matějovký. „Samozřejmě jsem rád,“ culil se. Dobře ví, že i takovéhle góly platí. Jeho gól domácí uklidnil. „Za stavu jedna jedna po našich předchozích výsledkách jsme se trochu báli. Naštěstí jsme to díky mému gólu zvrátili na naší stranu,“ uvědomoval si důležitost svého přesného zásahu

Také Radek Matějovský žehral na mizernou koncovku. Vždyť Plzeň z úvodního náporu vytěžila pouze jednu branku, proto byla třetí třetina tak dramatická. „Pořád neproměňujeme šance. Možná kdybychom dvě, tři dokázali dát, tak nám to pomůže,“ míní. „V současné době jsme rádi za každý gól,“ dodal. Výhra po dvou předchozích porážkách dodá hráčům sebevědomí. „Zvlášť, když domácí zápasy jsme odehráli slušně, troufnu si říct, že jsme byli i lepší a stejně jsme vždycky prohráli.To je na psychiku hrozná zátěž. Proto jsem rád za tenhle zápas,“ přiznal Matějovský.

Gól mě nakopl

Přesně dvacet čtyři vteřin po Matějovského zásahu přidal další střelecký úspěch Tomáš Kubalík. Po překonání Pince se tak mohl radovat ze svého prvního letošního gólu. „Gól člověka nakopne, víc si s pukem dovolí a hraje se mu o hodně líp,“ vysvětlil, proč byl od čtyřicáté šesté minuty jako vyměněný. Najednou po ledě lítal jako blesk, vypracoval si ještě další možnosti. Z Tomáše Kubalíka byl úplně jiný hráč. Jeho gólová akce byla blesková a nečekaná. „Zkusil jsem to nějak propašovat, ani jsem nekoukal kudy puk brankáři prošel. Asi jsem měl i štěstí,“ popsal ji sám autor.

Prvotním úkolem Tomáš Kubalíka není dávání gólů. Dnes to však vyšlo. „A celé lajně gól pomohl, hráli jsme dobrý hokej,“ přiznal povolený doping v podobě vstřelené branky. Navíc dnes byl i více na ledě než při jiných zápasech. „Rozhodně je to lepší, když člověk střídá dvakrát za třetinu, tak potom bolí nohy. Takhle se hraje líp,“ řekl. Stejně jako Radek Matějovský ani Tomáš Kubalík nesleduje aktuální postavení Plzně v extraligové tabulce. „Řekli jsme si, že každý zápas musíme hrát, jako by byl poslední v sezóně a jsme rádi za každý bod. Když jsou tři, je to nejlepší,“ zakončil svoji řeč.