Jede se dál, v cestě stojí Kladno

Po spanilém závěru na libereckém ledě není čas usínat na vavřínech, rychlovlak extraligy hlásí další zastávku, tentokrát kladenský stadion. Utkání bude okořeněné tím, že jej budou v přímém přenosu přenášet kamery České televize. A pokud si pamatujete, Plzeňským Kladno v kombinaci s televizí žádné velké body nepřináší. V našlapané soutěži, kdy jde o každý bod se na nějaké dřívější statistiky nehledí a Lasselsberger jistě chce domů přivézt tři body! A u zápolení dvou nesmiřitelných bude i náš tradiční online přenos.

Kladenští na dvanáctce

Tým Středočechů letos bude mít hodně práce, aby vyrovnal svou loňskou bilanci, kdy se přes záda Lasselsbergeru vydrápal až do čtvrtfinále play-off. Momentálně se totiž krčí na místě číslo dvanáct s pětibodovým odskokem na desáté Oceláře Třinec. Nadupaná dvojka Patera a Procházka dál táhnou svůj tým, ale měli by se přidat i ostatní, pokud Kladenští plánují jiné zápasy než v play-out. Plzeň doufá v to, že pokud nějaký vzestup Okenářů přijde, bude to až v padesátém kole.

Zabrali za pět minut dvanáct

Pamatujete se na lehce matné výkony před přestávkou? Zapomeňte! Druhá a třetí třetina Plzeňských na libereckém ledě skoro až připomínala slavný rozjezd letošní základní části soutěže. Družina Pavla Hynka nastupovala k prostřední dvacetiminutovce a ztrácela dvě branky... Ale pak se k velkému večeru nadechla útočná akvizice modrobílých Tomáš Vlasák a rozdrtil odpor Liberce. Lasselsberger si také díky slibnému vyrovnanému výkonu Jana Chábery v brance přispal veledůležité tři bodíky a velmi rád by je potvrdil na tak neoblíbeném kladenském stadionu.

V řeči čísel

Dlouho se psávalo o tom, jaké velké šance má Tomáš Vlasák na vítězství v kanadském bodování. Nicméně se k sólu nadýchl slávista Bednář a momentálně má nad svým nejbližším konkurentem v tomto hodnocení Vlasákem jedenáctibodový náskok, který s velkou pravděpodobností nějak uhlídá. Tomáše pak ale může o to víc zajímat tabulka střelců, kde také zatím bere stříbro a na vedoucího Hrušku ztrácí tři zásahy. Prestižní statistiky se ale formují takřka bez zástupců Kladna, jelikož první v kanadském bodování kapitán Patera je schoulený na třinácté příčce s velmi vysokým odstupem od top trojky.

Boj o play-off vrcholí

Plzeň se ještě možností zahrát si rovnou čtvrtfinále nikterak nevzdala. Po pěkném výkonu v Liberci si připsala tři body a je momentálně na devátém místě, kdy na šesté Vítkovice ztrácí pět bodů. Kladno už pravděpodobně zajímá jen to předkolo, na nějž, jak už jsme psali, mu chybí taktéž pět bodíků. V dalším utkání se Středočeši utkají na ledě Vítkovic, dojde tak k měření sil tolik zajímavému právě pro Plzeň a celou partu týmu našťouchaných od sedmého do desátého místa. V jednapadesátém kole jedou Okenáře dobývat led pražské Slavie a v posledním střetnutí základní části soutěže taktéž jedou na stadion soupeře, tentokrát do dalekého Znojma. Družinu kolem P+P tak čeká v zápase s Plzní poslední utkání na vlastním ledě, bude se tedy chtít vytáhnout. Naopak Lasselsberger ukázal, že ani zvýšená motivace soka není problémem, vždyž Liberec hrál také naposledy doma.

Sestavy obou protivníků z posledních zápasů:

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, A. Novotný, Šmach, Kameš, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Kuchler.
Plzeň: Francouz (od 12. Chábera) - Benák, Dresler, Cartelli, Redlihs, Čakajík, Smrek, Pácal - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Ludvík - Adamský, Kubalík, Dvořák - Kubica, Kovář, Laš.