Emoce už vyprchaly, míní Pavel Vostřák

Plzeň - Pamatuje nezapomenutelnou sérii před pěti lety. Teď se vrátil do Plzně, aby podobný zázrak pomohl naplnit znovu. V pátečním utkání byl Pavel Vostřák u všeho. Vstřelil dva góly, navštívil trestnou lavici a ačkoliv to žádný bitkař není, do závěrečné hromadné potyčky se také zapojil. Sám však ví, že emoce se do dalšího zápasu nepřesunou.

Martin Adamský

Plzeňská naděje žije. Jaké jsou pocity?
Pocity jsou dobré. Zvládli jsme zápas, který rozhodoval, jestli skončíme nebo se půjde dál. Oni měli match ball a přijeli k nám ho proměnit. Kdyby se jim to povedlo, končíme a oni jedou dál. Takhle jedeme dál, jedeme do Pardubic.

Zbyly nějaké síly na sedmý zápas?
Dnes určitě ano. Hráli jsme na čtyři lajny, a když jde na led čtvrtá lajna párkrát za třetinu, tak je to určitě znát. Síly jsme tedy našetřili a jsou.

Byl jsi před zápasem nervózní?
Ani nevím. Nemyslím si, že bych byl nervózní. Těšil jsem se. (smích)

Opět jste se zapsal mezi střelce. Jak jste viděl svůj gól?
Domluvili jsme se, že to po buly hned zkusím. Roman ji vyhrál na mě, já jsem si puk stáhl a vystřelil jsem. Je to buď anebo. Buď prostřelím tři hráče a gólmana nebo někoho trefím. Teď mi to vyšlo.

V první třetině jste prakticky dominovali a Pardubice jste k ničemu nepustili. Je to návod, jak hrát ten sedmý zápas?
Určitě ano. Nevím, jestli přijeli s tím, že to tady chtějí rozhodnout, ale my jsme na ně nastoupili, začali jsme dobře a k ničemu je nepustili.

Jaké vidíte procentuální šance na výhru v sérii?
Padesát na padesát. Oni sice budou hrát doma, ale my jsme na koni v tom, že jsme vyhráli poslední utkání, ve kterém si mysleli, že nastoupíme s rukama nad hlavou. Ale bohužel. Musí se hrát ještě v Pardubicích.

Asi vás teď hodně mrzí ten prohraný domácí zápas…
Mrzí, nemrzí. Je to za námi a nemá cenu se v tom pitvat. Teď je to tři tři a je to pro oba týmy stejné. Oni sice budou hrát doma, ale budou pod tlakem, protože oni musí.

Teď už konečně víte, že lze překonat Jána Lašáka…
Ono to šlo i před tím. Bohužel ale ne, že byl dobrý, ale měl štěstí, že ho ten touš vždycky trefil. Podívejte se na ten prohraný domácí zápas. Mohli jsme jít do prodloužení, ale on tam sebou hodil a chytl to. V Pardubicích to byly další dvě gólovky. Ale to je všechno kdyby…

Pavel Vostřák

Jak jste se poprali s domněním, že Ján Lašák vás v posledním zápase vychytal?
Spíše jsme si říkali, že jsme si ty šance vytvořili a musíme být jen více hladoví po gólech a jít před bránu a být důraznější. V minulých zápasech to sice pochytal, ale myslím, že jsme to hodili za hlavu.

Dnes jste vstřelil dva góly. U té druhé branky jste zvedal ruce. Byl jste si jistý, že to byl gól?
Na sto procent ne, ale viděl jsem, že byl s lapačkou až za tyčkou a to se ještě posunula brána. Na videu ten touš asi nebyl vidět, protože byl v lapačce, ale naštěstí to dobře dopadlo.

Jak se cítíte fyzicky?
Myslím si, že sil je dost a všichni se cítíme dobře. V tom problém určitě není.

Pamatujete si sérii před pěti lety? Stejný soupeř, stejný scénář…
Kdyby to tak dopadlo…(úsměv) Musíme tam ale pořád odvést kus práce a hlavně lépe nastoupit, než v předchozích zápasech.

Co říkáte na emoce, které vzplály na konci utkání?
Byl tam takový zákrok… Myslím si ale, že to k play off patří a lidi to mají rádi, takže je to jen dobře.

Kdo je více pobitý?
Myslím, že všichni budou v pořádku. Nebylo to nic velkého.

Může tento konec být předzvěstí toho, jak bude vypadat ten poslední zápas? Že bude zkrátka nervóznější?
Kdybychom si nenechali dát gól na 3:1, vůbec k tomuto nemuselo dojít. Bude to sedmý zápas a myslím, že se spíše bude každý soustředit, aby neudělal chybu. Musíme být poučení ze zápasů, které jsme tam hráli. Neřekl bych, že na nás vletěli, nebo nás něčím překvapili. Měli jsme smůlu. Dostali jsme takové smolné, tečované góly. Toho se musíme vyvarovat a tlačit se před bránu a dát gól.

Mohou se ty emoce přenést do dalšího zápasu nebo vyprchají odchodem ze stadionu.
Emoce už vyprchaly v šatně. Bylo dobré, že ten zápas akorát končil ale jak říkám, to k play off patří.