Milan Razým: Černého Petra dostali Jaroslav Hobl a Alex Sullmann

Plzeň - Plzeňští bojovníci v dnešním utkání odvedli maximální výkon. Odměnou jim byla výhra 3:2 v prodloužení. Většina hráčů ale neměla na výsledek zápasu pomyšlení. Spíš myslela na to, jak dopadne dnešní již dříve avizované vyřazování. Ve vyrovnané konkurenci neměli trenéři pozici jednoduchou a tak závěrečná porada trenérů trvala téměř hodinu a půl. Po této době jsme se dočkali výsledku.

Mohl byste dnešní zápas nějak zhodnotit?
Myslím si, že České Budějovice přijely v dosti silné sestavě. My jsme se drželi scénáře, který jsme si řekli a dali jsme ještě v tomto utkání příležitost juniorům a mladým hráčům, takže naše sestava byla hodně okleštěná. Myslím si ale, že i v této sestavě kluci předvedli velmi bojovný výkon. Na druhou stranu z té bojovnosti vyplynuly i fauly, takže byl velký počet vyloučených. Myslím si ale, že za bojovnost byli hráči odměněni vítězstvím i když v prodloužení.

Vy jste říkal, že mladíci se prali o místo v sestavě. Kdo se nakonec pral neúspěšně?
Neúspěšně se pral zrovna ten, který do utkání dnes zasáhnout nemohl. Je to Jarda Hobl, který měl dnes zvýšenou teplotu. Už jsme o tom ale trochu představu měli, že to bude právě on, na kterého dnes padne černý Petr. Dále jsme rozhodovali o jednom obránci. Momentálně to padlo na Alexe Sullmanna.

Když se vrátíme k dnešnímu zápasu, které výkony Vás potěšili? Hodně byla vidět kanadská posila Tyler Scofield, který měl hezké šance na začátku utkání a na konci nájezd.
Myslím si, že více nás potěšil Doug O´Brien, který podal velmi dobrý výkon. I kanadští kluci v útoku měli spoustu šancí. Zaplať pánbůh, že se jim podařilo jednu využít. Jinak musím říci, že nás potěšily obranné řady oproti utkání s Hradcem. Snažili jsme se trošičku na obraně zapracovat. Musím ale říci, že jak v přístupu tak v organizaci hry, hrálo dnes celé mužstvo velmi dobře.

Zatím máte poměrně nízký počet vstřelených branek. Může to souviset s tím, že opory, které střílely branky minulý rok se do hry ještě nedostaly?
Určitě. Víme, že loni většinu branek střílela první formace, která letos ještě do hry nezasáhla. V sezóně neočekáváme, že třetí nebo čtvrtá lajna by dávala nějaký velký počet branek. Samozřejmě, že nějakou od nic očekáváme, ale nebudou to ti střelci, kteří budou rozhodovat utkání. Na druhou stranu Budějovice v předešlých dvou zápasech neinkasovaly, takže jsme rádi, že se nám podařilo nějakou branku vstřelit.

Dvě branky jste také inkasovali. Nicméně Pavel Francouz odchytal dobré utkání. Vlastně poprvé v přípravě odchytal celých šedesát minut.
Už bylo domluveno, že Pöpperle bude chytat proti Spartě. Proti svému klubu také chytal velmi dobře. Pavel dnes dostal příležitost celých 60 minut. Inkasoval při oslabení a na druhé brance také nenese podíl. Třetí třetinu jsme byli zatlačeni a pochytal tři gólové šance soupeře, takže i s jeho výkonem můžeme být spokojení.

Je jasné, kdo je v Plzni v brance jednička nebo je tato otázka otevřená?
Zatím bych se k tomu nerad vyjadřoval. Tato otázka zatím zůstane otevřená.

Jak jste zatím spokojeni s přípravou na sezónu?
Zatím příprava probíhá podle našich představ. Dnes došlo k prvnímu zúžení kádru. Za týden odjíždíme na turnaj do Drážďan. Po tomto turnaji dojde k dalšímu zúžení. Pak už by se měl krystalizovat základní tým pro Extraligu. Spokojení tedy zatím jsme.

Jak široké by mělo být zúžení?
Bude se opět jednat o dva nebo tři hráče.

Dnes byl jako brankářská dvojka Marek Mazanec. Dostane také příležitost poprat se o sestavu nebo už má dáno, že bude jako trojka?
Tady je určitě jisté, že bude trojka. Na post jedničky dva adepty máme. Mazanec chytá utkání v juniorce, takže má dostatečný počet přípravných utkání tam. My potřebujeme aby Pöpperle s Francouzem odchytali dostatečný počet utkání. Vypadá to tedy, že o ta utkání se podělí oni dva.

Kdy se fanoušci dočkají Martina Straky a Jaroslava Modrého?
Martin Straka by měl naskočit už v úterý ve Varech. Potom by měl hrát i na turnaji v Drážďanech.