Vše budu řešit den po dni, říká obránce Mezei

P l z e ň - Na ledě plzeňské ČEZ Arény jsme mohli na úterním ranním tréninku pozorovat novou osobu. Ve žlutém dresu statný obránce, který z tréninku odcházel mezi posledními. Branislav Mezei absolvoval s týmem své první tréninkové dávky, přesto ještě neví, kde a za koho bude v sezóně hrát. "Všechno budu řešit den po dni. Pro mě je nejdůležitější, abych se dostal do formy. Poté uvidím, jestli odejdu, nebo zůstanu a budu hrát za Plzeň," řekl obrovitý bek.

Branislave, jaké jsou vaše vyhlídky v Plzni? Jste v situaci, kdy vlastně nevíte, jestli tu zůstanete.
Potřebuji se hlavně dostat do tréninkové nebo zápasové formy. Dnes jsem byl na ledě ani nevím po kolika dnech, takže trénink je pro mě prioritou. Potom teprve uvidíme, jestli v Plzni zůstanu nebo někam odejdu.

Dal jste si vy osobně nebo rodině nějaký termín, do kdy byste měl svou situaci rád vyřešenou?
Budu to brát vyloženě den po dni. S týmem absolvuji všechny tréninky a pak... Pokud se něco objeví, odejdu. Jestli ne, opakuji, že tu zůstanu a budu hrát za Plzeň.

V zámoří jste byl téměř nepřetržitě od svých devatenácti let. Na jaké angažmá nejraději vzpomínáte?
Na Floridě jsem byl šest let. Pamatuji se, jak bylo úžasné, když jsem vyšel ven a ono 24 stupňů. Taková pohodička spojená s hokejem.

V čem vás přitáhla česká extraliga, že už do ní máte jednou nohou nakročeno?
Lákala mě hlavně pro to, že je to velmi kvalitní soutěž. Myslím, že dokonce jedna z nejkvalitnějších v Evropě.

A sledoval jste ji? Například právě plzeňskou cestu až do semifinále?
Ani moc ne, abych se přiznal. Sledoval jsem jen Litvínov, hraje tam můj kamarád, a Vítkovice. V podstatě jen týmy, kde někoho znám.

Jak jste na tom s týmem modrobílých? Přišel jste do neznámého nebo jste nějaké kluky již znal?
S pár hráči jsme se někde potkali nebo jsme naopak proti sobě hráli. Takže tu nějaké známé mám. Trenéři jsou pro mě noví, ještě jsme se nikde nepracovali společně.