I Plzeň otevírá scénu. Přijíždí Kladno

Plzeň - Extraliga začala ostrým tempem a máme zde na pořadu již druhé kolo. Po úspěšném výjezdu plzeňských hokejistů do Brna, se Plzeňští představí i před domácím publikem. V čele s Pavlem Paterou, Martinem Procházkou a Františkem Kaberlem přijíždí Kladno, které si přeje napravit jak loňskou sezónu, tak poslední zápas. Pro včas příchozí fanoušky bude jako v loňské sezóně připraven dárek v podobě souhrnného DVD z loňské sezóny!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC GEUS OKNA KLADNO

ČEZ Aréna, Plzeň
11. září 2009
2. kolo hokejové O2 extraligy

Hned úvodní kolo letošního ročníku přineslo několik překvapivých výsledků. Málokdo by čekal, že Třinec vyhraje na Slávii nebo že explzeňský Michal Důras šoupne dva góly mezi nohy navrátilci Dominiku Haškovi, který byl ještě před pár lety označován za nejlepšího brankáře všech dob. Pozornost se upnula nejen na tohoto brankáře, ale i na nováčka z Brna, který i přes prohru s Plzní rozhodně nezanechal špatný dojem. Pouze den odpočinku a už tu máme druhé kolo. Opona se tentokrát otevře i v Plzni, kam přijíždí Kladno, které prohrálo s úřadujícími mistry na domácícm ledě 3:5, ačkoliv to vypadalo po první třetině na mnohem větší debakl.

-----------------------------------------------------------------------------------

Jak už bylo řečeno, do Plzně míří Kladno, které svůj úvodní zápas nezvládlo zrovna podle svých představ. Kladnu nepomohla ani přítomnost obávaného útočného beka Františka Kaberleho. Kladno bude toužit napravit úvodní dojem z prvního letošního klání a tak na západ Čech jistě nejede s nízkými cíly. Naopak domácí Plzeň bude chtít svůj první zápas před domácím publikem vyhrát. Již v pátek v 17:30 se tedy máme v Plzni na co těšit.

HC Plzeň 1929 – nejdůležitější je začátek

Plzeňský tým má k dispozici plnou palbu. I po utkání v Brně se zdá, že až na Scofielda jsou všichni hráči zdravotně vpořádku a mohou tedy nastoupit v téměř plné síle. Plzeňští indiáni vyhráli hodně očekávaný zápas v Brně. Nyní se představí před domácím publikem, které si náčelník Martin Straka a zbytek kmene užíval i loni. „Vzkázal bych jim, aby nám fandili jako loni. My budeme do hry dávat maximum, aby fanoušci věděli, že i když zápasy nevyjdou, že jsme na ledě nechali všechno“, hecoval fanoušky a mužstvo zároveň Straka na tiskové konferenci před začátkem ligy. A právě začátek hlavní soutěže označuje modrobílý kapitán za nejdůležitější: „Všechno se bude odvíjet až od prvních kol ligy, ale myslím, že máme kvalitní mužstvo, že start zvládneme. Nejdůležitější je vždycky chytit začátek sezóny. Doufám, že se nám to povede jako loni. „

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Obě mužstva vstoupila do úvodních minut sezóny nervózně a díky nepřesné hře vázla kombinace na obou stranách. Když už se však kombinace podařila, brankaři se měli co ohánět. V druhé třetině se trefili rychle za sebou Kovář a Hvila a Plzeň byla na koni. Ve třetí dvacetiminutovce se dostalo Brno do velkého tlaku, ze kterého vytěžilo jeden gól. Zhruba 5 minut před koncem vstřelil explzeňský Šindel vyrovnávací trefu, kterou však rozhodčí neuznali pro předchozí postavení mimo hru. Plzeň tak z vyprodaného Ronda veze domů 3 body.

Geus Okna Kladno - Pořádně vyztužená obrana a obávaný první útok

Na svěřence trenéra Müllera loni místo v play off nezbylo, sezónu si tak prodloužili pouze v play out s cílem vyhnout se čtrnácté příčce. A přestože v brankovišti si uznání vypracoval čahoun Kopřiva, obdrželo Kladno v 52 kolech třetí nejvyšší počet branek. Management klubu tak přes léto logicky zapracoval především na posílení defenzivy. Jana Dlouhého ze slovenského Zvolena a Milana Tomana z Českých Budějovic v polovině května doplnil i Petr Mudroch se zlatou medailí na krku. Malé pozdvižení krátce před začátkem soutěže způsobil návrat Františka Kaberleho. Vítěz Stanleyova poháru a pětinásobný mistr světa ve svém mateřském klubu podepsal jednoletý kontrakt.

Kromě obránce Mudrocha proběhly mezi Energií a středočeskými okenáři i další hráčské transfery. Směrem na západ po pěti sezonách opět zamířil vysoký obránce David Háje. Po nevydařeném angažmá zakončeném hostováním v Českých Budějovicích se pak na Kladno vrátil útočník Vítězslav Bílek. Jiné změny prakticky ofenziva buldoků nedoznala, a stejně tak v novém ročníku bude stále spoléhat především na Pateru, Procházku a jejich smrtící přesilové hry.

-----------------------------------------------------------------------------------