Spokojený Hvila, zamyšlený Šindel

Brno/Plzeň - Takový zápas si každý plzeňský fanoušek mohl vysnít. Vyprodané Rondo, krásná atmosféra a na cestě domů po D1 hřejí tři body. Vítězství 2:1 je pro indiány určitě vzpruhou do dalších bodů, důležité ale bude je potvrdit hned v následujícím zápase na domácím ledě proti Paterově družině. V ohlasech po utkání vám přinášíme názory plzeňské útočníka Lukáše Hvily a explzeňana Jakuba Šindela.

Jak byste zhodnotili utkání?
Lukáš Hvila: Byl to hodně náročný zápas se šťastným koncem. Atmosféra rozhodně přispěla k dobrému utkání, líbila se mi. Byl jsem za ni jen rád.
Jakub Šindel: Bylo to zvláštní utkání, to je jasná. Nějaké prémie jsem vypsal, něco takového se dělá vždycky. Škoda, že nám to nevyšlo podle představ. Myslím, že dvě třetiny jsme určitě nehráli tak, jak bychom měli. Nedá se nic dělat, příště to musíme vzít jinak. Přechod z útočné fáze do obranné byl špatný. Dostávali jsme málo puků. Spolupráce mezi útočníky a obránci nebyla rozhodně ideální.

Jakube, hecoval jste se se svými bývalými spoluhráči?
Jakub Šindel:
Určitě proběhly nějaké smsky a sranda okolo. Kluci jsou teď šťastnější, já ten smutnější (zamyšleně). Doufám, že se to pro nás obrátí příště lépe.

Do druhé třetiny na ledě existovalo téměř jen mužstvo Plzně. Od té třetí se to radikálně změnilo. Co to?
Lukáš Hvila:
Nevím. Přišla prostě taková pětiminutovka, kdy na nás to tak padlo. Oni ještě chtěli zvrátit utkání, ale my jsme to udrželi. Za to jsme moc rádi.
Jakub Šindel: Myslím, že jsme začali hrát více aktivně. Po gólu jsme stejně, jako to mají všichni, úplně ožili. Spíš to byl náš lepší výkon, než že by se Plzeň o tolik zhoršila.

Lukáši, jak byste popsal svou branku?
Lukáš Hvila:
Byla tam dobrá práce celé pětky a pak přišla výborná nahrávka od Michala Tvrdíka. Potom jsem to už jen trefil za Trvaje (úsměv).

Do Plzně jste přišel s pověstí střelce, ale kvůli zranění jste to v přípravných utkání nemohl prokázat. Jste rád, že jste se takhle předvedl v první kole?
Lukáš Hvila:
Je pravda, že jsem toho moc nenahrál. Jsem rád, že se mi podařilo vstřelit branku. Chtěl bych ale vyzdvihnout výkon celého mužstva, bylo vidět, že každý chtěl vyhrát. Podržel nás i Pepís, takže jsem spokojený.

Jak jste viděli vyrovnávací branku Komety?
Jakub Šindel:
Byla tam sporná situace – ofsajd byl, nebyl. Rozhodčí ho ale odpískal. Ale říkám, já jsem to nepostřehl. Každý, kdo tu byl, musí uznat, že nějaký pískot v té úžasné atmosféře nemohl být slyšet. Snažil jsem se akci zakončit, jak nejlépe umím. Bohužel ta branka neplatila.
Lukáš Hvila: Viděl jsem hned, že to rozhodčí odpískal, takže jsem ti nijak neprožíval.

Jakube, vy jste se tam pak blýskl zákrokem, za který by se nemusel stydět ani váš otec...
Jakub Šindel:
(smích) Když puk dostal Vlasy, věděl jsem, že mi nezbývá nic jiného, než do té branky jít. Docela dobře jsem to myslím chytil, ale spíš jsem se tam jen zjevil (smích).

V Brně na vás čekal zaplněný sektor hostujících fanoušků. Asi určitě příjemná záležitost, že?
Lukáš Hvila:
Je to skvělé. Kluci se s nimi byli po zápase rozloučit, ale já jsem tu chvilku nepostřehl (smích). Ale příště půjdu.

Lukáši, vás čeká první soutěžní utkání v Plzni. Prostě nyní na domácím stadionu. Těšíte se?
Lukáš Hvila:
Pro mě je to těžké brát to utkání jako „doma“. Ale určitě se těším na lidi, kteří nás snad přijdou hodně povzbudit. A doufám, že my je zase potěšíme super hrou.