HC Mountfield přijíždí do Plzně, oba týmy chtějí odčinit prohru ze třetího kola

Plzeň - Extraligový kolotoč pokračuje v úterý 4. kolem, ve kterém HC Plzeň 1929 uvítá na domácím ledě HC Mountfield. Oba týmy jsou po úvodních 3 kolech v první šestce tabulky se stejným bodovým ziskem. Avšak zatímco Plzeň obhajuje loňskou úspěšnou sezónu, Budějovičtí by na minulý ročník O2 extraligy nejspíš nejraději zapomněli. Jejich cílem pro letošek je tak především návrat do horních pater extraligy, což Jihočechům zatím vychází, neboť bodovali ve všech třech odehraných zápasech.


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC MOUNTFIELD

ČEZ Aréna, Plzeň
15. září 2009
4. kolo hokejové O2 extraligy

Po 3. kole O2 extraligy již ani jeden z týmů nemá plný počet bodů, v prvních dvou kolech stoprocentní Plzeň totiž podlehla Vítkovicím. První prohru v sezóně zaznamenali také Budějovičtí, kteří na domácím ledě podlehli Kladnu v samostatných nájezdech. Extraligové tabulce tak vládne poslední doposud neporažený celek, Vítkovice, na druhém až pátém místě se vyrovnaly 4 týmy se shodným počtem 6 bodů, mezi kterými jsou i oba dnešní soupeři. Na opačném konci se s nulou na kontě krčí nováček z Brna a hned před ním je poměrně překvapivě s pouhými dvěma body Kladno.

-----------------------------------------------------------------------------------

Západočeši v minulém kole poprvé ztratily body a z Vítkovic se vracejí s prázdnou. Výsledek 5:2 by mohl napovídat o jednoznačném průběhu, opak je však pravdou. Západočeši na svého soupeře celý zápas zle dotírali, jenže plzeňským indiánům zvlhl střelecký prach a jejich útočné akce končily povětšinou na výborně chytajícím Štěpánkovi. Moravané byli naopak v koncovce velice efektivní a uhájili na domácím ledě všechny tři body. Ani Budějovicím nevyšlo třetí kolo dle jejich představ. Na domácím ledě sice dokázaly otočit proti Kladnu nepříznivý stav z 0:2 na 4:2, nakonec ale svému soupeři podlehly 4:5 v samostatných nájezdech. Oba celky tak mají velkou motivaci napravit ne zrovna povedené vystoupení z minulého kola.

HC Plzeň 1929 – Špatná produktivita útoku

Plzeňáci se již od přípravných zápasů potýkají s nízkou produktivitou. Ve třech extraligových utkáních vstřelili soupeřům pouhých šest gólů. Z toho připadají 4 branky na první lajnu vedenou Martinem Strakou, ostatní útočné řady daly dohromady za tři zápasy pouhé 2 branky. Tabulku produktivity západočeského celku vede překvapivě obránce Jan Benda, který má na kontě již 4 asistence. Podílel se tedy přihrávkami na dvou třetinách plzeňský gólů! Současně je také nejlepším hráčem domácích v hodnocení +/-. Bendu bohužel žádný z plzeňských útočníků v produktivitě napodobit nedokázal. Není tedy divu, že trenér Marián Jelínek připravuje změny v sestavě. Poprvé do extraligy by měl po operaci naskočit třetí z plzeňských Kanaďanů, Tyler Scofield, a do branky se zřejmě postaví Pavel Francouz.

HC Mountfield – Uvidí diváci opět souboj bratrů?

Budějovičtí mají na výběr za dvou výborných brankářů, zkušeného Romana Turka a mladíčka Jakuba Kováře. Oba gólmany od sebe dělí neuvěřitelných 18 let! Mladší z dvojice budějovických strážců svatyně je bratrem plzeňského útočníka Jana Kováře. Oba bratři se zatím potkali ve dvou extraligových utkáních a každý si připsal jednu výhru. Vzájemná střetnutí tak na stranu plzeňského útočníka převažuje letošní utkání Tipsport cupu, ve kterém Plzeň zvítězila v prodloužení. Jan Kovář, si ale jistě připomene situaci, ve které neuspěl tváří v tvář v nájezdu proti svému bratrovi. Jakub Kovář si zase určitě vzpomene na úvod loňské sezóny, kdy na plzeňském ledě inkasoval 9 branek, tehdy ale na straně domácích jeho bratr Jan nenastoupil. Uvidíme, zda se oba bratři nyní postaví proti sobě nebo dostane v brance přednost zkušený Roman Turek. V útoku zatím táhne Jihočechy reprezentant Tomáš Kůrka spolu s Ondřejem Veselým a Lukášem Květoněm. Jihočeši mají pro letošní sezónu vysoké ambice a výhra v Plzni by mohla družstvo trenéra Jana Tlačila posunout v případě prohry Vítkovic až do čela tabulky. Stejnou motivaci a možnost ale mají také hráči západočeského celku, pro které navíc hovoří poměrně jasně historická bilance z minulých let. Z posledních 8 zápasů si Budějovičtí z Plzně odvezli body pouze dvakrát.