Dostanou Plzeňští Karlovy Vary na kolena?

P l z e ň - Modrobílí znovu táhnou do boje! A namířili si to rovnou do nové KV Arény, ve které tápou tamní Energetici. Ti na svém ledě opravdu nezáří, naopak Plzni se mimo své mantinely daří. Vary ale musí zabrat, aby alespoň částečně odčinily nepřesvědčivý vstup do sezóny. Indiání zase budou vyplňovat mezeru po Martinu Strakovi jak jen to půjde. Padne KV Aréna i popáté? Neseďte doma a jeďte přímo do Varů! Stejně jako náš online přenos a televizní kamery budeme u toho.


HC ENERGIE KARLOVY VARY
vs.
HC PLZEŇ 1929

KV Aréna, Karlovy Vary
2. října 2009
11. kolo hokejové O2 extraligy

Dámy a pánové, držte si klobouky a vzhůru na první západočeské derby v letošní extraligové sezóně! A to rozhodně ledajaké. Prvně se oba týmy sejdou v tolikrát již dobyté KV Aréně a domácí mají před sebou jasný úkol – udržet plzeňské nájezdníky daleko od bodů. Ti avšak nemohou zůstat svému soupeři zhola nic dlužní, po zranění kapitána a tahouna Martina Straky mužstvo sice dobrými dvěma třetinami udělalo z libereckých Tygrů neškodná koťátka, ale doma byli za mírné zase oni, když dvěma body obdarovali Třinec. Suma sumárum, obě mužstva musí zabrat. A kdy jindy?

-----------------------------------------------------------------------------------

Špatně, špatně, špatně

Jak již použila některá média, kocovina z mistrovského titulu jakoby pořád trvala. A je to výjimečně pravda! Karlovarský tým pořád hledá herní pohodu, ale pořád nenachází. Nepomáhá jim k tomu ani „vymodlená“ dostavba nové haly, kde se mají domácí Energetici jako v bavlnce. U nich totiž neplatí „Můj dům, můj hrad.“ Naopak, jsou za velice štědré hostitele. V předchozích kolech zde obdarovali Slavii, Boleslav, Liberec i Litvínov celými třemi body. Jediným soupeřem, kterého Karlovy Vary na vlastním ledě doslova udolaly, je Třinec. A venku se Energii také úchvatně nedaří – sice přivezla tři body z Kladna, dva body z Pardubic a jeden skromný ze Sparty, ale to je vzhledem k domácí štědrosti málo. A namlsaní fanoušci jen a jen čekají, kdy se jejich modly zvednou. Uvidíme, zda to budou plzeňští indiáni, kteří svému soupeři pomohou nahoru. Anebo jestli ne…

Karlovarští se představí ve Švýcarsku

Spengler Cup za účasti Karlových Varů může fanoušky Energie alespoň trochu těšit. Západočeši totiž hned v prvním utkání narazí na druhý svátek vánoční na tým Kanady. Švýcarský Davos pak uvidí utkání domácícho výběru s Karlovarskými a poté Varští poměří své síly s Mannheimem. Svou pouť základní skupinou uzavřou Západočeši zápasems běloruským Minskem. Případné finále je na programu na Silvestra.

Bez Martina a je to znát

Jak už jsme naznačili v úvodu článku, Plzeňští po utkání se Slavií ztratili svou nejhvězdnější postavu – Martina Straku do hry nepustí bolavé mezižeberní svaly. A tak nyní stojí před indiány veliká výzva – společnými silami nahradit tuto osobnost nejen na ledě. A zatím se to daří tak nějak jako májové počasí. Podívejte se sami – utkání se Zlínem znamenalo bodík. Poté vykradli Plzeňští Liberec, ale po první třetině to tak opravdu nevypadalo. Do karet modrobílým pak zahrála neškodnost tamějších šelem. A poslední střetnutí opět na vlastním ledě? Zase jen bodík. Pokud by křivka měla být symetrická, čekají na Plzeňské v KV Aréně tři body. Bude tomu opravdu tak?

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Mountfield 4
HC Energie Karlovy Vary 3
(1:1, 2:0, 1:2)


Branky a nahrávky:11. Kůrka (Sailer), 27. Vak, 29. Mertl (Veselý), 55. Vak (Macháček) - 1. Dej (Skuhravý), 42. Mucha (Skuhravý), 60. Kumstát (Pletka, Mucha).
HC Energie Karlovy Vary:Mensator - Mucha, Brňák, Dobroň, Hájek, Němec, Prošek, Parýzek, Schmidt - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Hluchý - Kumstát, Pech, Pletka - Zucker, Haščák, Zaťovič.

HC Plzeň 1929 3
HC Oceláři Třinec 4 sn
(1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. O´Brien (Bomersback, Vlasák), 42. Vampola (Tvrdík, Scofield), 43. Kubica (Heřman) - 6. Martynek (D. Květoň, Seman), 14. Kohn (M. Růžička), 32. Kohn (Lojek, Polanský), rozhodující nájezd V. Polák.
HC Plzeň 1929:Francouz - O´Brien, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný - Bomersback, Kracík, Vlasák - Scofield, Vampola, Tvrdík - Dvořák, Benda, Adamský - Kubica, Heřman, Matějovský, od 45. navíc Stránský.

.

-----------------------------------------------------------------------------------