Že byl můj gól hezký, je jen bonus, říká Hanzlík o rozhodující trefě

P l z e ň - Západočeská metropole viděla souboj o přední místa tabulky. Čtvrtá Plzeň hostila lídra z Vítkovic. Zatímco výškový rozdíl vyzněl jasně pro moravský tým, hokejová bitva byla o poznání dramatičtější. Až 11 vteřin před koncem nastaveného času ji rozhodl plzeňský obránce Jiří Hanzík krásným gólem, když vymetl horní roh Šindelářovy branky. „Jsem rád, že jsme nemuseli jet nájezdy,“ řekl šťastný střelec.

Plzeň si dnes musela připadat jako na houpačce. Dobrý úvod, útlum a pak fantastický závěr. Jiří Hanzlík, opora západočeských zadních řad, však nehledal příčiny toho ve špatném výkonu domácích. Naopak říká: „Je nutné vyzdvihnout Vítkovice. Nepodali jsme ve druhé třetině až tak špatný výkon, ale oni nám toho moc nedovolili, navíc výborně bránili střední pásmo.“ V prostřední dvacetiminutovce měly Vítkovice opravdu výrazně navrch. Po zásluze se dostaly do dvoubrankového vedení. „Vzhledem k průběhu zápasu jsme rádi za dva body,“ připomíná Hanzík doháněné gólové manko, se kterým indiáni nastoupili do 3. třetiny. „I když před utkáním, navíc po třech vítězstvích, čekal každý asi víc,“ říká bek.

Jeho chvíle přišla v čase 64:49, když dostal přihávku od Vampoly a rozhodl o bodu navíc pro Plzeň. „Petr tradičně sám projel celé hřiště, já si najel na přihávku po pravé straně a trefil jsem branku,“ okomentoval rozhodující situaci Hanzlík. „Asi i se štěstím. Nejsem si totiž jistý, jestli puk netečoval vítkovicky obránce,“ dodává ještě k celé akci. Hnazlíkův gól byl parádní. Přesně vymetený horní roh zvedl diváky ze sedadel. „Moc gólů nedávám, jsem rád za každý. Že byl tenhle hezký, je bonus navíc,“ říká potěšeně o rozhodujícím zásahu.

Strůjcem vítězného gólu byl vedle střelce také Petr Vampola, který Hanzlíkovi předložil přesný pas. „Na útočné modré jsem puk strhl napravo, Jirka Hanzlík si tam výborně najel a přesně trefil branku,“ popisoval situaci ze svého pohledu útočník. „I když nemáme tři body, myslím, že dva jsou hodně cenné,“ je Vampola rád za vítězství.

Ani on si samozřejmě nemohl nevšimnout méně povedené druhé třetiny. „Moc jsme si nevěděli rady s jejich obranou středního pásma a tím pádem jsme se nemholi dostat do hry. Vše také ovlvnila naše tři vyloučení,“ zhodnotila poslední třetinu plzeňská čtrnáctka. „Důležtý je ale konečný výsledek,“ zakončuje dravý útočník.

Dnes si po jednozápasové pauze připsal bod i Tomáš Vlasák. V 58. minutě vyrovnal na 3:3 a zajistil Plzni alepsoň bod. „Bedna vystřelil od modré, slyšel jsem, jak puk cinkl o tyčku, taže jsem hrál dál a dorazil puk do branky,“ popsal vyrovnávací a velmi důležitý gól jeho autor. „I Honza říkal, že po jeho střele rozhodčí okamžitě rozpažil a ona sám si také myslel, že gól nebyl,“ pokračoval vy vysvětlování zapeklité situace ve vítkovickém brankovišti Vlasák.

Ani ofenzivní hvězda indiánů se nevyhnula hodnocení druhé třetiny: „Ztratili jsem pohyb, a proto jsme měli problémy.“ Poté pokračuje: „Ve třetí třetině jsme se dostali zpátky do tempa a dokázali jsme Vítkovice přehrát.“ Plzeň v poslední třetině dohnala dvougólovou ztrátu a v prodloužení zápas dovedla k vítězství. „Hned brzy jsme dali gól a na Vítkovicích bylo vidět, že se o zápas trochu bojí,“ přiblížil Vlasák obrat s tím, že vést na cizím kluzišti o dva góly je vždy ošemetné.

---------------------------------------------------------