Plzeňskou obranu prověří nejlepší útok extraligy

Plzeň - Plzeňský tým se po reprezentační přestávce uchýlil přesně na opačnou stranu republiky, k nejvzdálenějšímu soupeři. Oceláři Třinec jsou dlouhá léta na špici, co se vstřelených branek týče a nyní bojují o přední příčky i celkové extraligové tabulky. Poslední dva zápasy ale Třinec prohrál. Hráči tedy udělají maximum proto, aby na svém ledě vyhráli. Plzeň, která však prohrála poslední čtyři zápasy je v horší pozici. Jak se bude indiánům dařit můžete sledovat na našem onlajnu.


HC OCELÁŘI TŘINEC
vs.
HC PLZEŇ 1929

Werk aréna, Třinec
13. listopadu 2009
23. kolo hokejové O2 extraligy

Nejdelší pauzu od startu extraligy si vychutnali hokejisté české extraligy. Je však nutné podotknout, že to byla pauza zasloužená. Většina týmů totiž během necelých dvou měsíců odehrála neskutečných 22 zápasů, tzn. téměř polovinu sezóny. Plzeňský tým se od začátku sezóny jeví jako velmi labilní tým, který se vozí na vlnách sérií. Nejdelší sérií proher však uzavřela dosavadní učinkování v nejvyšší české soutěži. Série porážek čítá 4 zápasy a tým bylo třeba oživit. Jak se povede Plzni v Třinci s Pavlem Vostřákem?

-----------------------------------------------------------------------------------

Indiáni mají Třinci co vracet

První vzájemné měření sil se odehrálo na západě Čech. Plzeňští se ale nepředvedli v nejlepším světle a od šesté minuty museli navíc dotahovat celé dvě třetiny jedno až dvoubrankové vedení Slezanů. Plzeňský tým však v poslední dvacetiminutovce zásluhou Vampoly a Kubici vyrovnal během 22 vteřin a dotáhl tak zápas do prodloužení, za což inkasoval bod. Protože jsou samostatné nájezdy pro Plzeň dlouholetý problémem, při závěrečných trestních stříleních se druhého bodu dočkali Oceláři.

Překvapení z hranic s Polskem

Třinecký tým je již řadu let známý svou nebezpečností v útoku a s vizitkou nadměrně útočného mužstva objíždí stadiony extraligy. Není se tedy čemu divit, že tento tým nastřílel ze všech týmů gólů nejvíce. Už tak výborně útočící mužstvo vyztužil na začátku října příchod Radka Bonka. Tato posila s mnohaletými zkušenostmi z NHL se zatím prosadila dvěma gólovými trefami a pěti gólovými asistencemi. Gólová konta soupeřů zatím nejvíce zatěžuje první formace Ocelářů ve složení Ladislav Kohn (9+20), Jiří Polanský (6+13) a Martin Růžička (13+10). Přes dvacet kanadských bodů se především díky přesným nahrávkám dostal i centr druhého útoku Jan Peterek (3+19).

Bez Kubici a Vlasáka, ale s Vostřákem

Indiáni se postaví na ledě svého nejvzdálenějšího soupeře bez Zdeňka Kubici, který byl 30.10. poslán na hostování do pražské Slavie. Stejně tak do hry v Třinci nemůže zasáhnout ani nejproduktivnější hráč Plzně Tomáš Vlasák. Tento útočník v posledním utkání narazil v 60. minutě protihráče na hrazení a dostal trest ve hře, což znamená automaticky stop na jeden zápas. Naopak se prvně představí staronová posila Plzně Pavel Vostřák, který podepsal v Plzni smlouvu do konce sezóny.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Oceláři Třinec:

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 41
Počet vstřelených branek: 76
Počet inkasovaných branek: 64
Nejproduktivnější hráč: Ladislav Kohn 29 (9+20)
Nejlepší střelec: Martin Růžička - 13 branek
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn – 20 asistencí
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb – 52 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Richard Jareš +13
Nejhorší hráč v bodování +/-: Roman Tomas -8HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 6.
Počet bodů: 37
Počet vstřelených branek: 56
Počet inkasovaných branek: 58
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 21 (10+11), Mark Bomersback 21 (9+12)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 10 branek
Nejlepší nahrávač: Bomersback, Straka, Benda - 12 asistencí
Nejtrestanější hráč: Branislav Mezei – 61 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Vlasák +7
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler - 7

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Oceláři Třinec 3
HC Sparta Praha 6
(1:1, 1:2, 1:3)


Branky a nahrávky: 2. Martynek (Peterek, Květoň), 29. Polák (Peterek, Bonk), 41. Kohn (Zíb) - 16. Podlešák (Vykoukal, Kratěna), 27. Vykoukal (Ručinský), 38. Ton (Hromas), 42. Výborný (Ton, Hanzlík), 44. Netík (Ton, Výborný), 51. Ton (Hromas, Gulaši).
HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Kania, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - Ržička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Bonk, Polák - Pospíšil, Hampl, Ostřížek.

HC Plzeň 1929 2
Bílí Tygři Liberec 3 pp
( 0:0, 2:0, 0:2-0:1)
Branky a nahrávky: 23. Bomersback (Straka, Vlasák), 24. Vlasák (Straka, Bomersback) – 49. Podkonický (Blatný, Derner), 52. Jareš (Dušek, Blatný), 61. Podkonický (Víšek, Hunkes).
HC Plzeň 1929: Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Jackson, O´Brien, Dresler, Benda - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík - Scofield, Jan Kovář, Stránský - Adamský, M. Heřman, Dvořák

-----------------------------------------------------------------------------------