Venkovní trilogie bude završena v Brně

Plzeň – Druhou polovinu základní části hokejové O2 extraligy načnou Západočeši v Brně. Po šestadvaceti odehraných duelech je mezi oběma týmy rozdíl 27 bodů, vzájemné duely však jsou velmi vyrovnané. Podaří se Indiánům přivést domů opět tři body?


HC KOMETA BRNO
vs.
HC PLZEŇ 1929

Hala Rondo, Brno
24. listopadu 2009
27. kolo hokejové O2 extraligy

Dva velmi podobné zápasy spolu již odehrála Kometa Brno a Plzeň. Oba duely skončily 2:1 ve prospěch Indiánů. Zatím co v prvním utkání nového ročníku O2 extraligy vybojovali Západočeši dvoubrankový náskok v prostřední části, který se jim podařilo uhlídat, ve druhém, před vlastními fanoušky, bylo střetnutí dlouho vyrovnané, rozhodl až ve 45. minutě Tomáš Vlasák. Jak se povede Plzeňákům nyní?

-----------------------------------------------------------------------------------

Soupiska se mění každým dnem

Kometě se návrat do extraligy příliš nevyvedl. V polovině trati je s devítibodovou ztrátou na Kladno poslední. Vedení zkusilo vyměnit trenéra, gólmana, obranu i útočníky, ale motor se stále ne a ne udržet v chodu. Brno má na svém kontě pouze čtyři tříbodové výhry, další dvě pak dvoubodové. I proto se na soupisce často mění jména, zde je výčet příchodů v průběhu sezóny: Martin Richter, Jan Novák, Ivan Huml, Sasu Hovi, Alex Bourret, Mojmír Trlicím, Václav Varaďa a zde zase odchodů: Aleš Sova, Tomáš Klimt, Peter Pucher, Michal Kempný, Marek Vorel, Roman Vondráček, Povel Mojžíš, Alexandr Hylák, Lubomír Korbon, Aleš Křetinský.

Kometě se daří na Vary

Svůj první bod vybojovali hráči Komety až v sedmém kole, když překvapivě uspěli na ledě vedoucích Vítkovic. Tříbodovou výhru pak okusili Brňané ve dvanáctém kole, když rozstříleli Liberec 7:2. Následně uspěli i v Karlových Varech, které porazili v nájezdech i v minulém zápase. Naopak ani bod si ještě Moravané nepřipsali s Litvínovem, Spartou, Třincem, Zlínem, Slavií a Plzní.

První polovina je za námi

Již šestadvacet zápasů odehráli extraligoví hokejisté. Usadili se na šestém místě, na první Vítkovice ztrácejí čtyři body, tři body pak mají náskok na sedmou Spartu. Jen jednou se zatím podařilo modrobílým dát v zápase více jak čtyři branky, naposledy v Litvínově. I proto platí útok Indiánů až za jedenáctý nejproduktivnější v extralize. Naopak obrana je třetí nejlepší. Nejproduktivnější hráči jsou Mark Bomersback, Martin Straka a Tomáš Vlasák, čtvrtý je s neuvěřitelnou bilancí 0+16 Benda. Bod si zatím nepřipsal jen Dresler. V tabulce domácích zápasů je Plzeň čtvrtá, venkovních pak šestá. Jak se povede Plzni ve druhé polovině soutěže?

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Kometa Brno:

Postavení v tabulce: 14.
Počet bodů: 18
Počet vstřelených branek: 55
Počet inkasovaných branek: 87
Nejproduktivnější hráč: Roman Erat 19 (9+10)
Nejlepší střelec: Roman Erat, Jiří Dopita - 9 branek
Nejlepší nahrávač: Roman Erat – 10 asistencí
Nejtrestanější hráč: Ctirad Ovčáčik – 45 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jan Novák, Václav Varaďa +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Marek Vorel, Kamil Brabenec, Pavel Mojžíš -8HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 6.
Počet bodů: 45
Počet vstřelených branek: 70
Počet inkasovaných branek: 67
Nejproduktivnější hráč: Mark Bomersback 27 (11+16)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák -12 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 17 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Benda – 49 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Doug O´Brien +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler -8

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Kometa Brno 3
HC Energie Karlovy Vary 2sn
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)


Branky a nahrávky: 43. Erat (Dopita), 60. Varaďa (Bičánek, Selingr), rozhodující sam. nájezd Brabenec - 16. Kristek (Prošek, Melenovský), 44. Pletka (Zucker, Melenovský).
HC Kometa Brno: Hovi - Novák, Ovčačík, Richter, Zubíček, Koma, Bičánek, Houdek, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, Huml, Varaďa - Šindel, R. Procházka, R. Dlouhý - Vondráček, Ludvík, Brabenec.
Trenéři: Pazourek, Kněžický.

HC Benzina Litvínov 2
HC Plzeň 1929 6
(0:0, 1:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 26. Černý (Pilař), 54. Kubinčák (Trávníček) - 25. Adamský (Benda, Bomersback), 35. Modrý (Benda), 42. Straka (Benda, Vampola), 50. Vlasák (Hvila), 52. Hvila (Heřman), 58. Dvořák (Hvila, Kovář).
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Modrý, Benda, Benák, Dresler, O Brien - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Bomersback, Vampola, Adamský - Stránský, Heřman Kovář - Scofield, Hvila, Dvořák.
Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.

-----------------------------------------------------------------------------------