První může být jen jeden!

Plzeň - Dvanáct zápasů v řadě dokázala bodovat parta pod vedením kouče Jelínka, navíc její lídr, Martin Straka, má na kontě již šestnáct duelů s alespoň bodem. Naposledy nebodovali modrobílí právě ve Zlíně, kde padli těsně 1:2. Okenářům se podařilo Západočechy porazit pětkrát v řadě, jak tomu bude nyní v přímém souboji o první místo?


HC PLZEŇ 1929
vs.
PSG ZLÍN

ČEZ Aréna, Plzeň
23. prosince 2009
34. kolo hokejové O2 extraligy

V předvečer Štědrého dne se v plzeňské ČEZ Areně strhne bitva jako řemen. Svátky-nesvátky hokejisté nastoupí proti Zlínu v přímém souboji o první místo. A modrobílí mají svému soupeři co vracet. V prvním vzájemném měření sil podlehli před svými fanoušky v samostatných nájezdech, které rozhodl Hamrlík. V odvetě se zase Berani v osmé minutě těšili z dvoubrankového vedení, Západočeši dokázali pouze snížit na konečných 1:2. Přičteme-li k tomu tři porážky z loňské sezóny, vyhráli svěřenci kouče Venery již pět vzájemných střetnutí v řadě, jak tomu bude nyní?

-----------------------------------------------------------------------------------

Zlín se musí obejít bez Sedláčka

Nadějný gólman, který vede v procentuální úspěšnosti zásahu celou extraligu, odjel reprezentovat do Kanady na MS U20. Devatenáctiletý talent vychytal v aktuální sezóně již dvě čistá konta a čísla hovoří za vše. Úspěšnost zákroků přes 93 %, průměr lehce nad dvě branky na utkání. Nahradit by ho měl Tomáš Štůrala, jenž v této sezóně naskočil sedmi duelů, z toho tři vyhrál. V pořadí brankářů mu patří sedmadvacátá pozice s 90% a třemi a půl brankami na zápas.

Leška + Balaštík

Úderné duo opět patří mezi nejnebezpečnější v české extralize. Petr Leška, známý nahrávač, je na čtvrtém místě v bodování soutěže. Jaroslav Balaštík, možná i vinou sedmi neodehraných duelů, na místě čtrnáctém. Leška má na kontě sedmatřicet bodů za šest gólů a jednatřicet přesných nahrávek. V této disciplíně se mu může rovnat pouze lídr bodování Červenka. Balaštík zatím zatížil konta soupeřů deseti asistencemi a osmnácti brankami, což ho řadí na pátou pozici mez střelci.

Kopřiva rozohnil Zlín

Reprezentační gólman Miroslav Kopřiva v předehrávce pětatřicátého kola pořádně pocuchal nervy zlínskému klubu. Nenápadně si v prodloužení posunul branku jako v minulosti Igor Murín proti Plzni. V obou případech ovšem najdeme rozdíl. Zlínský brankář se okamžitě přiznal, dostal od vedení ligy zákaz startu ve třech duelech, navíc ho potrestal samotný klub. Kopřiva se brání do dnes, přestože záběry z kamery jsou průkazné a vedení PSG u disciplinární komise APK s možností potrestat kladenského gólmana neuspělo. „Tehdejší herní situace byla naprosto jiná a Murín byl potrestán za hrubé nesportovní chování,“ vysvětlil Stanislav Šulc.

I Plzni bude chybět dravé mládí

V výčtu reprezentační dvacítky najdeme hned řadu plzeňských hráčů. Přímo se na turnaj probovali Pavel Francouz, Jakub Jeřábek a Jan Kovář. Mezi náhradníky najdeme další trojlístek - Dominik Boháč, Jakub Lev a Jan Stránský. Při hledání napříč nominační listinou najdeme i odchovance plzeňského hokeje - Andreje Šustra (Youngstown - OHL), Tomáše Kubalíka (Victoriaviille - QMHL) a Petra Straku (Rimouski - QMHL). Jak si povedou modrobílí bez třech hráčů?

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

PSG Zlín:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 64
Počet vstřelených branek: 101
Počet inkasovaných branek: 83
Nejproduktivnější hráč: Petr Leška 37 (6+31)
Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík – 18 branek
Nejlepší nahrávač: Petr Leška – 31 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Švrček – 48 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Balaštík +15
Nejhorší hráč v bodování +/-: Ivan Rachůnek -7HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 2.
Počet bodů: 64
Počet vstřelených branek: 102
Počet inkasovaných branek: 87
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 40 (15+25)
Nejlepší střelec: Martin Straka - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 25 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Modrý – 63 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Vampola +12
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler -9

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Sparta Praha 2
PSG Zlín 5
(0:1, 1:2, 1:2)


Branky a nahrávky:35. Ton (Výborný, Gulaši), 53. Výborný - 1. F. Čech (Leška, Balaštík), 23. Kubiš (Sivák), 32. Důras (I. Rachůnek, Nosek), 49. Balaštík (Leška, F. Čech), 59. Kubiš (Sivák).
PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček, Kučný, Galvas - Balaštík, Leška, F. Čech - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Finsterle, Záhorovský.
Trenéři: Venera a Vlach.

HC Slavia Praha 5
HC Plzeň 1929 7
(1:2, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Sloboda (Vondrka, Červenka), 26. Vondrka (Kůrka, Červenka), 27. Vondrka (Červenka), 51. Hruška (Beránek , Drtina), 56. Vondrka (Červenka, Kůrka) - 14. Vampola (Vlasák), 20. Vampola, 21. Vampola (Modrý), 25. Vostřák (Dvořák, Straka), 29. Dresler (Vampola, Adamský), 32. Benda (Hanzlík, Vampola), 43. Stránský.

HC Plzeň 1929: Pöpperle - Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O´Brien, Pitule, Dobrovolný - Vostřák, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Bomersback, Scofield, Heřman - Stránský, Kovář, Dvořák.
Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.

-----------------------------------------------------------------------------------