Poprvé v novém roce a hned na derby!

Plzeň – První zápas nového roku odehrají svěřenci kouče Jelínka v Karlových Varech. Duel byl nakonec přesunut na úterý z důvodu účasti domácího celku na Spenglerově poháru. Energetici naposledy vyhráli za tři body na Spartě, Plzeň poprvé v sezóně porazila Třinec. Souboj začíná úderem šesté a pokud se nechystáte přímo na utkání, je tu pro vás připraven náš online přenos.


HC ENERGIE KARLOVY VARY
vs.
HC PLZEŇ 1929

KV Arena, Karlovy Vary
5. ledna 2009
37. kolo hokejové O2 extraligy

Potřetí v sezóně zkříží hokejky hráči v západočeském derby. První výlet Indiánů do nové KV Areny zle nevyšel a výsledkem byl debakl 0:7. Svou extraligovou premiéru si odbyl Marek Mazanec, jenž nastoupil do posledního dějství. V odvetě se podařilo modrobílým zastavit sérii proher a prakticky bez vážnějších problémů dokráčet k výhře 4:1. Podaří se svěřencům kouče Jelínka prodloužit vítěznou sérii?

-----------------------------------------------------------------------------------

Spolupráce s Ufou a Chomutovem

S reprezentační přestávkou přišly do karlovarské Energie změny. Na první pohled upoutá především příchod dvou ruských hráčů, obránce Loginova a útočníka Zjuzina. Oba přicházejí z kádru Ufy. A právě s tímto špičkovým celkem KHL navázaly Karlovy Vary nově široce koncipovanou spolupráci zahrnující dospělý i mládežnický hokej. Dále byla dohodnuta možnost střídavých startů v Karlových Varech pro některé hráče Chomutova. „Veškeré tyto kroky a opatření jsme načasovali do reprezentační přestávky, abychom co nejméně narušili chod týmu. Naším cílem nyní je postup mužstva do předkola play off, a pokusit se tak vylepšit doposud nepovedenou sezonu. Cílem těchto kroků je zvýšení tlaku na naše hráče a nárůst konkurenčního prostředí,“ přibližuje okolnosti dění v klubu generální manažer Miroslav Vaněk.

Spengler Cup skončil neúspěchem

Energetici si před turnajem vypůjčili Žikmunda Pálffyho a pomýšleli na finále. Jenže… Hned na úvod přišla prohra na nájezdy po divoké přestřelce 6:7 s Kanadou, následovala porážka v souboji mistrů s Davosem 3:5. Půl minuty pak chybělo Karlovým Varům k první výhře, nakonec ovšem další prohra na nájezdy, tentokráte s Mannheimem. Na závěr přišla studená sprcha, loučení 0:8 s Minskem. Celý turnaj nakonec vyhrálo právě Dinamo Minsk nad domácím celkem 3:1.

KV Arena

Od roku 1975 sloužil potřebám karlovarského hokeje zimní stadion v Dolní Kamenné, jenž byl původně koncipován pouze jako tréninková plocha k budoucímu plnohodnotnému stadionu. Jeho výstavba však nikdy nebyla realizována a tréninkové provizorium se díky řadě nákladných investic (zastřešení, výstavba tribun) na více než čtvrt století stalo domovem karlovarských hokejistů. Přes svoji jedinečnou atmosféru však Dolní Kamenná nemohla vyhovět požadavkům na odpovídající hráčský a divácký komfort. Nový hokejový stánek zůstával dlouho jen na papíře a v hlavách snílků, zelenou dostal celý projekt až v listopadu 2006. Výstavba na druhém břehu řeky Ohře započala v lednu 2007 a nové Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum bylo slavnostně otevřeno 18. června 2009. Samotným hokejistům začala aréna sloužit od sezony 2009 / 2010. Prozatím se podařilo, co bylo hlavním záměrem. V průměru chodí na hokej v Karlových Varech téměř 4500 lidí, v minulém roce to bylo o tisíc lidí méně. Novou Areu navštívilo již 78588.

Posledních šestnáct zápasů

Plzeň má na svém kontě 72 bodů, náskok na druhé Pardubice dva a na sedmou Spartu už dokonce osmnáct bodů. K tomu všem zápas k dobru. V minulém ročníku nasbírali modrobílí bodíků 82, v předminulé 77. Indiáni mají velmi dobrou pozici k tomu, aby za posledních deset let obsadili po základní části nejvyšší příčku. Nejvýše byli Západočeši v sezóně 2001/02 čtvrtí se ziskem 87 bodů.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Energie Karlovy Vary:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 46
Počet vstřelených branek: 99
Počet inkasovaných branek: 108
Nejproduktivnější hráč: Petr Kumstát 26 (11+15)
Nejlepší střelec: Jan Košťál - 13 branek
Nejlepší nahrávač: Václav Skuhravý – 17 asistencí
Nejtrestanější hráč: Václav Skuhravý – 96 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Martin Zaťovič +7
Nejhorší hráč v bodování +/-: Michal Dobroň -6HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 72
Počet vstřelených branek: 109
Počet inkasovaných branek: 88
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 42 (16+26)
Nejlepší střelec: Martin Straka - 16 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 26 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jaroslav Modrý – 67 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Petr Vampola +15
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler - 9

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Sparta Praha 1
HC Energie Karlovy Vary 2
(0:0, 1:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 29. Gulaši (Ton, Langhammer) - 29. Zjuzin (Dej), 50. Čutta (Melenovský, Pletka).
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Loginov, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Pletka - Hluchý, Dej, Zjuzin - Zucker, Kuběna, Zaťovič.
Trenéři: Hynek, Baďouček, Kněžický.

HC Plzeň 1929 3
HC Oceláři Třinec 1
(1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Adamský (Vampola), 31. Hvila (Adamský), 60. Straka (Vlasák) - 4. Polanský (Kohn).
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Hanzlík, O´Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný, Boháč - Bomersback, Straka (C), Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, Heřman, Dvořák - Stránský, Vostřák, Lev.
Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.

-----------------------------------------------------------------------------------