Jsem šťastný, rozplýval se Jan Kovář

Plzeň - Plzeňští udělali i druhý zdárný krok před domácím publikem a zvýšili stav čtvrtfinálové série proti Liberci na 2:0. Po snížení tygrů na 2:1 se Plzeňští dostali pod tlak, ze kterého je vymanil až gól Jana Kováře, který tak oslavil narozeniny o den dříve. Na narozeniny plzeňského útočníka si vzpomněli i fanoušci: "Bylo to hezké", poděkoval mladý indián.

Jan Kovář

Jak padl Tvůj gól?
Musím se přiznat, že jsem byl na sebe trochu naštvaný, protože s šancí, kterou jsem měl před tím, jsem naložil špatně. Potom už jsem do toho jen nějak plácl a viděl jsem puk za brankovou čarou. Pak už jsem se začal radovat.

Jak sis odpočinul po včerejšku?
Spalo se mi dobře. Spím tvrdě, takže jsem si dobře odpočinul.

V čem byl tento zápas jiný? Byl těžší?
Určitě byl trochu těžší. Liberec hrál dobře a měl spoustu šancí. Tomáš Pöpperle je naštěstí pochytal.

Jaké to je pro Tebe, jako pro mladého kluka, prakticky rozhodnout gólem takovýto zápas?
Určitě jsem šťastný. Na led vždycky ale jdu, abych gól dal a nedostal. Když se to povede, tak je to skvělé.

Co Ti běží hlavou, když tam potom skáčeš kolem mantinelu?
Abych pravdu řekl, tak ani nevím. To se nedá popsat. Prostě mám radost a skáču jako…

Překvapilo Tě, že si lidé vzpomněli na Tvé narozeniny?
Určitě jsem rád. Bylo to takové hezké. Jsem šťastný.

Dá se to brát jako taková předčasná oslava?
Určitě ano.

S čím teď pojedete do Liberce? Uhrát alespoň jeden zápas?
Určitě tam budeme chtít vyhrát alespoň jedno utkání.

Petr Vampola

Jak se Vám dneska hrálo?
Dobře. (smích)

V čem byl dnešní zápas jiný?
Je to play off a každý zápas je jiný. Liberec hrál dneska dobře a agresivně. Myslím si ale, že až na výpadek ve druhé třetině jsme plnili to, co jsme měli. Ve třetí třetině nám to tam naštěstí spadlo na 3:1 a to nám strašně pomohlo. Dnes to byl vyrovnaný zápas a myslím, že se divákům musel líbit.

Čekal jste tu parádní přihrávku od Adamského při Vašem gólu?
Áda to tam vybojoval na modré čáře a ještě mi to prostrčil. Potom předjel dva hráče. Snažil jsem se na něj dát žabku a to se mi povedlo. Potom mi to nádherně vrátil do prázdné brány a to bylo jednoduché trefit. Tenhle gól bych přiřkl hlavně jemu.

Diváci dnes opět vytvářeli skvělou kulisu…
Celou sezónu je zde atmosféra perfektní. Nevím, co bych k tomu dodal. Všichni to chválíme a hodláme v tom pokračovat. To, co diváci vyvádí, to je nádhera. Hraje se nám doma perfektně a fanoušci nám hrozně pomáhají. Když na nás přijde krizovka, podrží nás nad vodou. Za to jim všichni děkujeme.

Budou Vám fanoušci v Liberci chybět?
Myslím, že do Liberce jich pojede docela dost. My hlavně musíme hrát svou hru. Potom můžeme být úspěšní.

Můžeš popsat, co se stalo při situaci, kdy ses střetl s Radkem Matějovským?
Byl na mě faul a při přerušené hře jsem jel na střídačku. Mates jel potom okolo mě a udělal to, co udělal. Neříkám, že jsem tomu trochu nepomohl, ale bylo to zbytečné.

Petr Nedvěd po Vás také celý zápas šel. Cítíte, že jste terčem protihráčů?
Můžou po mě jít. Je to play off. Já jsem na tohle připravený. Věřím tomu, že když to vydržím a fauly na mě budou, pomáhám týmu. Vyhráli jsme dva zápasy, protože jsme disciplinovanější než Liberec. To nám přináší ovoce.

Stav 2:0. Bude se Vám dnes usínat lépe?
Série se hraje na čtyři vítězná utkání. Ještě musíme vyhrát dva zápasy. Teď se musíme pořádně připravit na pondělní zápas. To co bude potom, bych vůbec neřešil.

Jaroslav Modrý

Jaký to byl zápas z Vašeho pohledu?
Určitě byl bojovnější. Museli jsme přidat více, než v zápase prvním. Liberec byl zarputilejší a ve druhé třetině lepší než my. Točil nás ve třetině a měl více šancí. Gólman nás podržel skvělými zákroky a potom jsme se dostali zpět do zápasu.

Nezatrnulo Vám, když Liberec snížil na 2:1?
Je jasné, že nemůžeme odehrát všechno bez inkasovaného gólu. Využili naší chyby a našeho zaváhání. To k tomu patří. Kluci si uvědomili, že musíme přidat a ne sklopit uši. Mezi třetinami jsme si řekli pár věcí a začali jsme více bruslit.

Budou v Liberci zápasy tvrdší?
Určitě. Budou cítit domácí prostředí a toho mohou využít. Na nás je, abychom stále hráli aktivní atletický hokej, ke kterému nás nabádá trenér.

Asi byste chtěli ukončit sérii co nejdřív…
Takhle se nedá přemýšlet. Musíme jít od zápasu k zápasu a od střídání ke střídání a pokusit se bodovat.

Co říkáte na obětavost Venci Benáka?
To právě patří k play off. Když ostatní hráči toto vidí, pozdvihne to jejich výkon. Stejně tak, jako když padl do rány na konci Mark Bomersback. To jsou věci, které dokáží nastartovat tým, když hráči vidí, jak se někdo obětuje a co se musí udělat pro to abychom vyhráli.