Vlevo Čech, napravo Kanaďan, je to něco nového, směje se Petr Přikryl

Brankář Petr Přikryl je bezesporu trpělivým mužem. Vyzkoušel hned několik extraligových angažmá, získal titul na Slovensku, a přitom byl stálem hráčem Sparty Praha, jíž několikrát tahal trn z paty. A nakonec Holešovice definitivně opustil, nyní je Přikryl napevno součástí brankářského týmu Plzně. A výkony v přípravě? Dva zápasy, dva góly, kvanta skvělých zákroků. "Není to špatné, ale nelze to přeceňovat," rozvážně hodnotí dosavadní dění po výhře 3:1 na ledě Slavie Praha.

Petře, v novém angažmá vypadáte v úžasné formě, cítíte to tak?
"Je přede mnou pořád dost práce, nelze to přeceňovat."

Celý tým vypadá dravě, přitom je to "pouze" příprava.
"Hrajeme stále o něco, nejdeme si na led jen tak zahrát. Prostě chceme stále vyhrávat, ať je to ligový zápas nebo jen příprava."

Plzeň si odvezla výhru ze Slavie, v rámci letního poháru, jak tuhle výhru viděl gólman?
"Tak hlavně byl špatný led, skákalo to, hodně se nahazovalo. Ale navzájem jsme si s klukama pomáhali a celkově to, myslím, nevypadalo špatně."

Do zápasu naskočil John Slaney, obránce, a s těmi gólman musí čile komunikovat. Vedle Slaneyho je v týmu Nick St. Pierre, jak probíhá komunikace zrovna s anglicky mluvící beky?
(smích) "Tak to je trochu těžší, zařvu něco česky a pak si uvědomím, že mi bek nerozumí (smích). Ale i o tom je příprava, bavíme se o téhle komunikaci i v kabině, třeba s Jardou Modrým."

Řešíte konkrétní výrazy?
"To zase ne. Ale je to přeci jen něco nového, na Spartě nikdo takový nebyl. Teď mám na jedné straně Čecha, na druhé Kanaďana ..." (úsměv)

Když už jsme u Sparty, ta již léta nemá otázku gólmana vyřešenu a brankáře nezvykle často střídá. Nebyl tak trochu důvodem odchodu ze Sparty i trochu nejasná brankářská politika Sparty?
"Tak já se Sparty nechci doktnout, mám k ní samozřejmě vztah, ale kápnul jste na to. Už mě to příliš nebavilo. A když se ozvala Plzeň, tak nebylo vůbec co řešit. I kdyby se ozvala Sparta, dal bych přednost Plzni."

Ve Spartě jste přeci jen vypadal odvážnější v rozehrávce, v Plzni zatím puk raději přidržíte.
"Je to hlavně tím, že je začátek, učíme se komunikovat, kluci na mě křičí, abych puk podržel. Ale to je všechno o přípravě, o zvyku."

Sparta a Plzeň, to jdou tradiční rivalové. Přesto fanoušci Plzně a Petr Přikryl rychle našli společnou řeč, těší to?
"Ví se, že v Plzni jsou diváci fantastiční. Samozřejmě je to pro mě důležité, a je vždy jednodušší tu cestu k sobě najít, když se daří. Já se hlavně musím snažit, aby se mnou byli všichni spokojení, i fanoušci."