Indiáni se vydávají na cestu do Ostravy

Plzeň – Ke dvěma velkým bitvám vyjíždějí indiáni o následujícím víkendu. Již v pátek se v rámci šestého kola hokejové Tipsport extraligy střetnou s úřadujícím vicemistrem v ostravské ČEZ Aréně. Tu se Západočechům podařilo na jaře po téměř třech letech vyloupit, uspějí svěřenci kouče Jelínka i tentokráte?


HC VÍTKOVICE STEEL
vs.
HC PLZEŇ 1929

ČEZ Aréna, Vítkovice
1. října 2010
6. kolo hokejové Tipsport extraligy

Plzni se v loňském roce na budoucího vicemistra extraligy z Vítkovic dařilo. Nejprve ve třetím kole doma Steel nezaváhal a těsný stav 3:2 upravil pár minut před koncem na konečných 5:2. V odvetě hosté vedli o dva zásahy, ale domácí dokázali v poslední třetině zápas poslat do prodloužení, ve kterém rozhodl Hanzlík. Prakticky po třech letech poté indiáni dobyli Ostravu, když brali tři body za výhru 4:3 a dílo dokonali pohodlným vítězstvím 4:1 před svými fanoušky. Jak tomu bude tentokráte?

-----------------------------------------------------------------------------------

Léto? Zemětřesení!

Vítkovicemi léto zahýbalo jako s žádným jiným extraligovým celkem. Počínaje trenéry a konče gólmany. Ale pojďme začít postupně. Po odchodu Aloise Hadamczika k národnímu mužstvu se role lodivoda ujal Mojmír Trličík z Brna se Zdeňkem Motákem. Brankáře Jakuba Štěpánka zlákal Petrohrad, Tomáše Vošvrdu zase Liberec. V obraně pak nenajdeme Jiřího Suchého (HC Dukla Jihlava), Richarda Stehlíka (HC Kometa Brno), Vladimíra Sičáka (Kärpät Oulu), ani Petra Kuboše (HC Slavia Praha). Útok zase postrádá Marka Kvapila s Radimem Hruškou (HC Kometa Brno), Juraj Štefanku s Lukášem Krenželokem ulovila Slavia, Yoricka Treille Sparta. A náhrada? Brankoviště hájí Martin Prusek z Dinamo Ryga s Romanem Málkem z Modo. Obranné řady vyztužil Marek Malík z Servette Ženeva a Petr Punčochář z Litvínova, útočný val posílil o Petra Pohla ze SaiPa Lappeenranta, Romana Tomase z Třince a trojičku z Košic Juraje Sýkoru, Rudolfa Huna a Petera Húževku. Tým zatím šlape, Vítkovičtí nasbíral o tři body více než Plzeň, podaří se právě tento rozdíl indiánům v rámci šestého kola smazat?

Roman Málek proti Plzni

Pomohl Plzni ke spanilé jízdě k záchraně play-off v sezóně 2003/04, navíc se podařilo přejít přes Pardubice ve čtvrtfinále. Následovala výluka v NHL a talentovaný gólman odešel do Magnitogorsku, sezónu však dochytal v Karlových Varech. Pak se ale vrátil do modrobílého dresu, Západočechům ovšem zóna nedopadla podle představ a Málek pomáhal Ústí v tažení do extraligy. Po dalších třech ročnících, kdy se Plzeň prodrala maximálně do předkola, se cesty rozdělily a další dva roky strávil „Málič“ v Modo. Před startem Tipsport extraligy se dohodl na smlouvě s Vítkovicemi a hned v pátém a šestém kole se postavím bývalým zaměstnavatelům - Slavii a Plzni. V prvním duelu skvělými zákroky pomohl čerstvě třiatřicetiletý gólman vyloupit Prahu, odejde jako vítěz i po utkání s Plzní?

Zapomenutý syn

Již třetím rokem hájí v extralize barvy jiného, než svého klubu. Sezónu 2006/07 končil robustní bek ve Švédsku, Pak se cesty s Plzní rozešly na dobro. Pavel Trnka patřil vždy k defenzivnějšímu typu obránce, než počty bodů ho spíše zdobila statistika plus-mínus, kterou například v předloňském roce vytáhl na +18. Plzeňský odchovanec reprezentoval Českou republiku v mládežnických i seniorských reprezentacích, v NHL hrál za Anaheim a Floridu.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Vítkovice Steel :

Postavení v tabulce: 3.
Počet bodů: 11
Počet vstřelených branek: 16
Počet inkasovaných branek: 10
Nejproduktivnější hráč: Vladimír Svačina 6 (5+1)
Nejlepší střelec: Vladimír Svačina - 5 branek
Nejlepší nahrávač: Marek Malík, Petr Vrána – 4 asistence
Nejtrestanější hráč: Petr Punčochář, Jan Káňa – 14 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Vladimír Svačina +5
Nejhorší hráč v bodování +/-: Roman Szturc -4HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 8.
Počet bodů: 8
Počet vstřelených branek: 21
Počet inkasovaných branek: 20
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 12 (5+7)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 5 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák, Martin Straka - 7 asistencí
Nejtrestanější hráč: Michal Dvořák – 29 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Modrý +5
Nejhorší hráč v bodování +/-: Nicolas St. Pierre -5

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Slavia Praha 1
HC Vítkovice Steel 2
(1:2, 0:0, 0:0)


Branky a nahrávky: 10. Tomica (Jaškin) - 16. Svačina (Huna), 17. Malík (Sýkora).
HC Vítkovice Steel: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Ujčík, Huna, Burger, Svačina, Szturc, Húževka, J. Sýkora, Vrána, Pohl, Klimek, Šedivý, Strapáč, Káňa.


HC Plzeň 1929 6
HC Benzina Litvínov 1
(1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Lammers (Langfeld, Dresler), 30. Slaney (Vlasák, Kovář), 35. Vlasák (Vostřák), 40. Vlasák (Kovář, Straka), 54. Johnson (Modrý, Lammers), 60. Straka (Vlasák, Vostřák) - 43. Jenáček (Jánský, Hübl).
HC Plzeň 1929: Salfický - Jiří Hanzlík, Modrý, Dresler, Slaney, Frolo, St. Pierre, Jeřábek - Lammers, M. Straka, Vlasák - Vostřák, Jan Kovář, J. Heřman - Langfeld, Tvrdík, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák – Obdržálek.

-----------------------------------------------------------------------------------