Plzeň přivítá na svém ledě lídra tabulky z Třince

Plzeň - V neděli čeká plzeňské sportovní fanoušky opravdu nabitý program. Dopoledne se mohou jít podívat na domácí házenkáře v rámci Zubr Extraligy, od tří hodin na fotbalovou Viktorku a v tradičním hokejovém čase, 17:30, se opět doma představí modrobílí indiáni v tradičně vyhecovaném zápase s Oceláři z Třince! Zápas bude mít o to větší náboj, že třinečtí hokejisté se po pátečním 11. kole nejvyšší hokejové soutěže vyhoupli na první místo! Zatímco hosté tak přijíždějí v dobré náladě a formě, domácí budou muset hodně zapracovat aby odčinili domácí porážku s Kometou. A v neposlední řadě se očekává návrat Martina Adamského na plzeňský led. Přijďte indiány v tomto těžkém zápase podpořit!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC OCELÁŘI TŘINEC

ČEZ Aréna, Plzeň
17. října 2010
12. kolo hokejové Tipsport extraligy

První loňské měření sil s Oceláři proběhlo také na ledě plzeňské ČEZ Arény a skončilo vítězstvím hostujícího celku, byť až po samostatných nájezdech, 4:3. O plzeňské branky se však postarali hráči, kteří už v Plzni nepůsobí. Skóre otevřel O´Brien, vyrovnat zápas se pak povedlo Vampolovi s Kubicou. I druhé utkání minulé sezóny ovládli Třinečtí, opět ale ne v základní hrací době. Bod navíc zajistil Ocelářům ze samostatného nájezdu Polák. Poté už se karta obrátila a indiáni si ve své spanilé jízdě druhou polovinou základní části poradili s celkem Třince dvakrát 3:1. V domácím utkání před vysokou návštěvou byl za vyrovnávací branku vyhlášen nejlepším hráčem Adamský, který už ale stojí na opačné straně barikády. Na poslední vzájemný zápas určitě vzpomíná v dobrém hlavně mladík Pitule, který ve Werk Aréně vstřelil svůj první extraligový gól a poslal indiány do vedení.

Letní prolog

Ještě jednou se však v poslední době utkaly celky Plzně a Třince. V letním Tipsport Hockey Cupu se hrálo taktéž na ledě vítěze základní části posledního ročníku extraligy a Plzeň dokázala silný Třinec porazit po dobrém výkonu 3:1, když o branky se postarali Martin Heřman s Tomášem Vlasákem a Johnem Lammersem. A přestože se jednalo o "přípravu" na nadcházející sezónu, museli rozhodčí na konci zápasu rozdat čtveřici hráčů tresty na 5 minut plus trest do konce utkání.

Porazit Třinec v základní hrací době? Téměř nemožné!

Třinečtí Oceláři byli už před začátkem probíhající sezóny pasování do role jednoho z favoritů letošního ročníku Tipsport Extraligy. A do Plzně opravdu přijíždějí v roli aktuálního lídra extraligové tabulky. Co za tím stojí? Třinec v odehraných jedenácti kolech zatím prohrál jen třikrát. Už tak dobrou bilanci umocňuje fakt, že z těchto tří porážek prohráli Oceláři jen jednou v základní hrací době! Tím jediným celkem, který třinecké mužstvo dokázal obrat o všechny body, byl obhájce titulu z Pardubic. Tento zápas byl součástí druhého extraligového kola a od té doby se hráčům Třince povedlo všechny zápasy v základní hrací době buď vyhrát, nebo alespoň zremizovat. Pouze dvakrát pak remízový zápas prohráli po samostatných nájezdech, jednou na ledě Zlína, podruhé doma s Karlovými Vary.

Nejlepší extraligový útok vs. nejhorší obrana

I takto krátce by se dal charakterizovat souboj Plzně s Třincem. Přestože v loňské sezóně patřil mezi nejobávanější útoky ten plzeňský, letos se zatím střelecký nejvíce daří právě Ocelářům z Třince. V jedenácti zápasech nastříleli už 41 gólů, nejvíc ze všech extraligových týmů. Přesto nejproduktivnějšího hráče slezského celku najdeme v tabulce kanadského bodování až na šestém místě, zatímco lídrem této tabulky je, možná překvapivě, plzeňský Tomáš Vlasák. I to svědčí o vyrovnanosti třineckých útočníků. Naopak hráči Plzně vévodí jiné statistice. Bohužel to je údaj o počtu obdržených gólů. Těch už do plzeňské branky napadalo 43, z toho 25 na domácím kluzišti, kde však indiáni odehráli sedm z jedenácti zápasů. Velkým problémem jsou především oslabení, kde chybí i Martin Adamský. V posledním zápase s Kometou však možná ohledně tohoto problému došlo ke zlepšení, indiáni inkasovali od rozjeté Komety v oslabení jediný gól.

Návrat Martina Adamského

Dlouhá léta působil v plzeňském dresu, byl oblíbencem plzeňských fanoušků, proslul vytrvalostí, důraznou střelou, rychlostí a obětavostí. Letos v létě se po mnoha letech rozhodl pro změnu a zamířil na východ republiky. Nyní se poprvé v rámci extraligy vrací na plzeňský led. Martin Adamský. V Třinci se zařadil do druhého útoku po boku Květoně a Peterka, kde si zatím připsal pět bodů za tři góly a dvě asistence. Ve statistice +/- je na hodnotě +4. Na zádech nosí číslo, které je každému plzeňskému fanouškovi důvěrně známé - 83. Většina plzeňských fanoušků doufá, že se Adamský do Plzně, nedaleko které si postavil rodinný dům, jednou vrátí a bude předvádět výkony, kterými si vydobyl jejich přízeň. Jak se mu vede v dresu Ocelářů se můžete přesvědčit na vlastní oči.

-----------------------------------------------------------------------------------

Letem světem ve víru statistik


HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 13
Počet vstřelených branek: 32
Počet inkasovaných branek: 43
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 18 (8+10)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 8 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák, Martin Straka - 10 asistencí
Nejtrestanější hráč: Nicholas Johnson – 35 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Modrý +5
Nejhorší hráč v bodování +/-: Nicolas St. Pierre -7

HC Oceláři Třinec:

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 24
Počet vstřelených branek: 41
Počet inkasovaných branek: 27
Nejproduktivnější hráč: Vojtěch Polák 13 (7+6)
Nejlepší střelec: Vojtěch Polák - 7 branek
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn – 7 asistencí
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb – 30 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Lukáš Krajíček +8
Nejhorší hráč v bodování +/-: Zbyněk Hampl -3


-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Plzeň 1929 0
HC Kometa Brno 3
(0:2, 0:0 0:1)


Branky a nahrávky: 10. Zubíček (Dopita), 20. Hruška (Balej), 45. Balej (Kvapil, Stehlík).
HC Plzeň 1929: Salfický (21. Halmoši) - Jeřábek, Hanzlík, St. Pierre, Dresler, Benák, Modrý - Sýkora, Straka, Vlasák - Vostřák, Kovář, Johnson - J. Heřman, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Obdržálek, Lev - Tvrdík.

HC Oceláři Třinec 5
HC Slavia Praha 3
(1:1, 3:1, 1:1)
Branka a nahrávky: 12. Peterek (Polanský, Krajíček), 33. Varaďa (Lojek, Bonk), 34. Krajíček (Hrabal), 39. Kohn (Růžička, Zíb), 54. Růžička M.(sn) - 4. Micka (Vondrka, Štefanka), 25. Micka (Branda, Kadlec), 45. Krenželok (Kadlec, Růžička ml.).
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Hudec, Zíb, Lojek, Hořava, Krajíček, Vágner, Hrabal - Růžička, Kohn, McGregor - Květoň, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Podešva - Hrňa.

-----------------------------------------------------------------------------------