Druhý zápas venkovního trojboje absolvují indiáni na Spartě

Plzeň - Modrobílé indiány z Plzně čeká druhý zápas ze tří, které hrají v řadě na hřištích soupeřů. První "kolo" této série zvládli, když si na hřišti nepříjemného soupeře z Českých Budějovic připsali dva body. Nyní zavítají na led pražské Sparty, která nemá takový respekt jako v minulých letech, prochází totiž velmi nepříjemnou krizí a v současné době se nachází až za Plzní. To znamená, že se stala první obětí stíhací jízdy indiánů. Ti budou chtít svojí pozici minimálně uhájit, což jim při rovnosti počtu bodů velí vyhrát alespoň v prodloužení. Utkání můžete sledovat v našem onlajnu nebo na ČT4.


HC SPARTA PRAHA
vs.
HC PLZEŇ 1929

Tesla Aréna, Praha
7.prosince 2010
29. kolo hokejové Tipsport extraligy

I když sparťanští hokejisté prožívají opravdu velmi nešťastnou sezónu, s Plzní mají kladnou bilanci. První zápas ročníku 2010/2011 sehrály oba týmy v Plzni, domácí ale nedokázali dotáhnout dobře rozehraný zápas dokonce a Spartě se povedlo vyrovnat. Bonusový bod za vítězství v nájezdech ale vybojovali domácí. To odvetný zápas v Praze byl jednoznačnější. Sparta nedala Plzni dobrou obranou žádnou naději a v každé třetina vsítila jednu branku, takže nakonec vyhrála poměrně pohodlně 3:0.

-----------------------------------------------------------------------------------

Nebývalá sparťanská krize

Mluví se o ní vlastně od začátku tohoto extraligového ročníku a pořád přetrvává. Zatím nepomohly změny trenérů, ani hráčů. A Sparta se propadá stále níž. Aktuálně jí patří až 12. příčka extraligové tabulky, tedy až za Plzní, která má odehráno o dva zápasy méně a byla postižena odečtem 19ti bodů. Zatím nezabralo nic. Pražané vyměnili trenéry, Holaně nahradil Miloslav Hořava, kterému dělá asistenta Radim Rulík, který je jistě plzeňskému publiku velice dobře známý ze svých působení na západě Čech. Velkou změnu ve výsledcích Sparty tato rošáda ale nepřinesla. Došlo i na změny v hráčském kádru, který opustil třeba Martin Ručinský. Ten se ale hned velmi dobře uchytil doma v Litvínově. To naznačuje, že jde opravdu o problém celé Sparty, nikoliv jednotlivých hráčů.

Osm bodů od posledního vzájemného střetu

Jen osm bodů dokázala nasbírat za celou jednu čtvrtinu sezóny, která uplynula od posledního vzájemného zápasu, pražská Sparta. A to započítáváme i předehrávaný zápas se zlínskými berany. Pražané dokázali o všechny body obrat jen čtrnáctou Mladou Boleslav a předposlední Kladno. Další dva body získali s karlovarskou Energií, která také neprožívá nejlepší období. Všechna ostatní utkání, která Sparta sehrála od posledního duelu s Plzní, prohrál pražský celek v základní hrací době.

Svítání na lepší časy?

V posledních třech utkáních dokázala Sparta dvakrát bodovat. Dva body ukořistila na ledě Karlových Varů, další tři body přidala za otočení zápasu s Kladnem, kterému nakonec nasázela šest branek, nejvíce v této sezoně. Byly tyto výhry důsledkem špatné formy soupeřů, nebo se Sparta zvedá z popela a zabojuje ještě o předkolo play-off?

Stále jen jediná porážka

Jen jedinkrát indiáni nebodovali ve své stíhací jízdě, kterou začali po nemilosrdném verdiktu APK. Kromě zápasu s tehdejším lídrem z Třince, kde se nedokázali vůbec prosadit, sbírali body ve všech dalších utkáních, třeba na ledě silné Komety nebo neoblíbeného soupeře z Českých Budějovic.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Sparta Praha:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 30
Počet vstřelených branek: 65
Počet inkasovaných branek: 87
Nejproduktivnější hráč: Petr Ton 16 (7+9)
Nejlepší střelec: Radek Smoleňák – 9 branek
Nejlepší nahrávač: Jiří Vykoukal – 11 asistencí
Nejtrestanější hráč: Doug O´Brien – 55 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Michal Zacpálek +4
Nejhorší hráč v bodování +/-: Radek Smoleňák -12HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 11.
Počet bodů: 30
Počet vstřelených branek: 89
Počet inkasovaných branek: 91
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 41 (15+26)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Vlasák, Straka - 26 asistencí
Nejtrestanější hráč: Michal Dvořák – 66 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Modrý +14
Nejhorší hráč v bodování +/-: Nicolas St. Pierre -11

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Sparta Praha 6
HC Vagnerplast Kladno 3
( 1:2, 1:0, 4:1)


Branky a nahrávky:8. Luňák (Macholda), 34. Y. Treille (Jan Hanzlík), 46. Ton (Gulaši, Broš), 50. Broš (Y. Treille, Luňák), 55. Ton (Koreis), 60. Y. Treille (Vykoukal, Koreis) - 8. Bílek (L. Procházka), 11. Látal (Steiler, L. Procházka), 47. Kalla (Mrázek).
HC Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, O´Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Smoleňák, Karpov, Bartánus - Y. Treille, Broš, Luňák.

HC Mountfield 2
HC Plzeň 1929 3 sn.
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) - 8. Kovář Jan (Vlasák), 55. a roz. sam. nájezd Vlasák (Kovář Jan).

HC Plzeň 1929: Přikryl (Mazanec) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev - Obdržálek

-----------------------------------------------------------------------------------