Poslední zápas letošního roku, přijede Litvínov!

Plzeň – Naposledy v tomto kalendářním roce se indiáni představí v ČEZ Aréně, přivítají na svém ledě Litvínov. Ten dokázali Západočeši v této sezóně již dvakrát porazit, nyní ale bude mít souboj zvláštní náboj. Indiáni by v případě úspěchu mohli již velmi znatelně atakovat předkolo play-off. Proto neváhejte a přijďte podpořit své barvy ať už v boji o vyřazovací boje nebo jako poděkování za uplynulý rok.


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC BENZINA LITVÍNOV

ČEZ Aréna, Plzeň
12. prosince 2010
31. kolo hokejové Tipsport extraligy

Hned v letošním prvním vzájemném měření sil se potvrdilo, že v duelu Plzně a Litvínova vždy padá spousta branek. Oba celky proti době nastoupili kvůli televizním kamerám již od dvou odpoledne a fanoušci v ČEZ Aréně viděli pohodlné vítězství svých barev – 6:1! Indiánům se vyvedla i odveta, na severu Čech zvítězili 3:0, prví extraligovou nulu slavil mladý Mazanec. Podaří se svěřencům kouče Jelínka uspět i ve veledůležitém třetím střetnutí?

-----------------------------------------------------------------------------------

Z psance tahoun

Trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Martin Ručinský se vrátil domů. Po té, co s ním ukončila spolupráci pražská Sparta, přemýšlel devětatřicetiletý forvard o ukončení kariéry, ale rozhodl se pro pomoc Litvínovu. A udělal dobře. V holešovickém celku si v devíti utkáních připsal dvě asistence, po návratu do rodného kraje stihl již nastřílet osm branek a stejný počet asistencí, platí tak za již třetího nejproduktivnějšího hráče svého týmu.

Reprezentanti

Celkem šest hráčů, kteří pojedou na turnaj Channel One Cup s národním týmem, prošli Litvínovem či Plzní během své kariéry. Ale pouze Jan Kovář za daný klub stále hraje. Na západočeské straně dále mluvíme o Romanovi Málkovi (Vítkovice), Petrovi Vampolovi (Čeljabinsk), v neposlední řadě jmenujme i Martina Adamského (Třinec). Na straně Benziny jde o Martina Škoulu, který nyní válčí za Omsk a Tomáše Rolinka, jenž hájí barvy Magnitogorsku.

Poslední domácí zápas roku, tak si ho užijme!

Plzeň - Máme před sebou poslední zápas roku 2010, tak se s úspěšným rokem, kdy indiáni vybojovali Prezidentský pohár, patřičně rozlučme. Již od 16:00 se na vás ve fanshopu těší na autogramiádě pánově Bednář, Kajkl a Ebermann!
Před zahájením utkání podepíše Martin Straka Chartu fair play a jako bonbónek bude slavnostně uveden do síně slávy František Černý!
Navíc, jak jsme vás již informovali, bude opět soutěž v curlingu s Gambrinusem.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Benzina Litvínov:

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 43
Počet vstřelených branek: 71
Počet inkasovaných branek: 91
Nejproduktivnější hráč: Hübl (7+17), Lukeš (11+13) – 24 bodů
Nejlepší střelec: Lukeš, Jánský – 11 branek
Nejlepší nahrávač: Hübl Viktor – 17 asistencí
Nejtrestanější hráč: Karel Kubát – 50 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Richard Jareš +4
Nejhorší hráč v bodování +/-: Ivan Švarný -18HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 12.
Počet bodů: 33
Počet vstřelených branek: 98
Počet inkasovaných branek: 100
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 42 (15+29)
Nejlepší střelec: Vlasák - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Tomáš Vlasák - 29 asistencí
Nejtrestanější hráč: Michal Dvořák – 66 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Modrý +15
Nejhorší hráč v bodování +/-: Nicolas St. Pierre -11

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Benzina Litvínov 3
HC Eaton Pardubice 1
(2:1, 0:0, 1:0)


Branky a nahrávky: 3. Černošek (Kracík, Vopat), 13. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 51. Jánský z tr. střílení - 1. Rákos (Koukal).
HC Benzina Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Švarný, Jareš, Gula, Černošek, Kubát, Skuhrovec - Lukeš, V. Hübl, Kubinčák - Bojer, Kracík, Černý - Jenáček, Vopat, Jánský - Rindoš, Gerhát, Majdan..

Bílí Tygři Liberec 5
HC Plzeň 1929 6
(1:2, 1:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 20. Špaček (Vak, Nedvěd), 35. Klimenta (Čakajík), 53. Klimenta (Vak, M. Hořava), 54. Trončinský (Víšek, Podkonický), 57.Podkonický (Víšek) - 2. Straka (Vlasák), 9. Duda (Straka, Vlasák), 25.Lammers (Diviš, Petruška), 44. Jiří Hanzlík, 51. Vostřák (Vlasák, Jan Kovář), 51. M. Heřman.
HC Plzeň 1929: Mazanec - Jiří Hanzlík, Frolo, Jeřábek, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Pitule, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Lammers, Diviš.

-----------------------------------------------------------------------------------