Odolá plzeňská tvrz budějovickým nájezdníkům?

Plzeň - Plzeňští indiáni mocně dotahují vysněnou desítku, po skalpu západočeského soka z Karlových Varů odkrojili další dva body z litvínovského náskoku, a minimálně to mají také v plánu proti českobudějovickému Mountfieldu, navíc ve vlastním teritoriu. V letošní sezóně zatím platí - můj dům, můj hrad. Dokáží tuto tradici Plzeňští obhájit i proti nastartovanému Motoru? V ČEZ Aréně startujeme úderem půl šesté, buďte u toho jako náš tradiční online přenos!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC MOUNTFIELD

ČEZ Aréna, Plzeň
16. ledna 2011
41. kolo hokejové Tipsport extraligy

Letošní duely obou soupeřů

Obě letošní měření sil vyzněly lépe pro domácí. Už ve druhém kole se na budějovickém ledě v nahotě ukázaly nedostatky plzeňské obranné hry, která po pěti brankách od Karlových Varů dostala stejný příděl i od Motoru, který urval těsnou výhru 5:4. Druhý duel, tentokrát v západočeské centrále, se radovali indiáni, kteří svého soupeře udolali 4:2. Jihočeši zle dotahovali na odhodlané modrobílé bojovníky a málem se radovali minimálně z bodíku, když až v 57. minutě srovnal na 2:2 Martynek. Jenže nedlouho poté vstřelil vítězný gól Plzně Kovář a pojistku pak přidal kapitán Straka.

Mikeska zpět v sestavě

Budějovičtí mají za sebou poměrně příjemně strávené svátky, alespoň co se hokejových výsledků týče. Pokud začneme počítat od šestadvacátého prosince, Mountfield jen jednou odešel ze střetnutí bez bodu (to ho udolal na vlastním ledě Litvínov), jinak poctivě sbíral bodík za bodíkem. Momentálně mu patří šestá příčka za pražskou Slavií. Velkým tahounem motoru Motoru je bezesporu i centr prvního útoku Michal Mikeska, kterého momentálně trápí jím blíže nespecifikované obtíže v horní části těla. Proto také chyběl při domácím vítězství Jihočechů nad Libercem, v posledním duelu proti Vítkovicím, které Mountfield bez slitování rozstřílel 6:1 již byl trenérovi Výbornému k dispozici a vyšvihl se jednou brankou plus jednou nahrávkou.

Já na bráchu...

Letošní duely vyznívají spíše pro toho plzeňského Kováře. Reprezentant Jan prostřelil svého staršího bratra Jakuba už v přípravném utkání, kdy jeho trefa dokonce znamenala vítězný zásah. Ve druhém kole již nejvyšší soutěže se plzeňský útočník také radoval, když v patnácté minutě propasíroval puk do brány. Do třetice to vyšlo i doma, to Jakub Kovář kapituloval ze sourozencovy hole hned dvakrát, navíc opět jedna střela znamenala tu rozdílovou. Obrátí se karta, nebo bude opět plzeňský útočník úspěšný?

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 11.
Počet bodů: 50
Počet vstřelených branek: 125
Počet inkasovaných branek: 126
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 57 (21+36)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 21 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 38 asistencí
Nejtrestanější hráč: Michal Dvořák – 76 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Modrý +10
Nejhorší hráč v bodování +/-: Václav Benák - 10

¨

HC MOUNTFIELD:

Postavení v tabulce: 6.
Počet bodů: 64
Počet vstřelených branek: 125
Počet inkasovaných branek: 107
Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš 35 (18+17)
Nejlepší střelec: Milan Gulaš - 18 branek
Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 17 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Novák - 91 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jan Snopek +12
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jakub Šulc -6


-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Energie Karlovy Vary 2
HC Plzeň 1929 3
(0:0, 2:2, 0:1)


Branky a nahrávky: 31. Kumstát (Sloboda, Skladaný), 33. Nosek (Skuhravý) - 27. Kovář (Vlasák), 37. Hanzlík (Vlasák, Straka), 47. Benák (Vostřák).
HC Plzeň 1929: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo, Jeřábek - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, Straka, Duda - Lammers, Johnson, M. Heřman - Plášek, Haman, Dvořák - Pitule.

HC MOUNTFIELD 6
HC Vítkovice Steel 1
(2:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Martynek, Pletka), 16. Mikeska (Vydarený, Šimánek), 26. Šimánek (Mikeska), 32. Mertl (Kuchejda), 39. Květoň (Gulaš, Langhammer), 46. Gulaš (Květoň) - 8. Ujčík (Pohl).
HC MOUNTFIELD: Kovář - Ptáček, Kolarz, Kotaška, Novák, Šulc, Snopek, Vydarený - Pletka, Martynek, Mikeska, Pšurný R., Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Květoň, Langhammer, Mertl, Gulaš.

-----------------------------------------------------------------------------------