Modrý rozhodl parádní střelou utkání, Plzeň je na dostřel předkola

P l z e ň – Modrobílý tým bojuje o přežití, bojuje proti byrokracii. Hráči jdou jako jeden muž za svým cílem, který si vytyčili po odečtu bodů. Ten cíl zná snad celá Plzeň. Dohnat nabranou ztrátu a postoupit do předkola play-off! Minimálně. Hráči mají dobře spočítané, kolik bodů potřebují získat. Dnes přidali další tři. A ostatní výsledky jim navíc nahrály do karet. Litvínov, Karlovy Vary i Brno prohrály. Hrdinou utkání se stal možná trochu nečekaně obránce Jaroslav Modrý, který vsítil vítězný gól. „Zavinil jsem druhý gól hloupým vyloučením, chtěl jsem to klukům nějak vrátit,“ okomentoval svou velkou gólovou radost zadák.

Na vytoužené desáté místo ztrácí indiáni už „pouhé“ dva body. Ale proč být skromný. Na deváté místo jsou to body tři a na osmé, které zaručuje začátek vyřazovací série na domácím ledě, činí ztráta bodíků pět. Jaroslav Modrý ale důrazně tyto počty odmítá. „Musíme se soustředit jen na každý další krok, na další zápas, střídání,“ prohlašuje rozhodně. „Už jsme kolikrát byli mnohem blíž a nakonec jsme rozhodující moment nezvládli. Možná kdybychom víc hráli a míň koukali na ostatní týmy, tak už jsme v desítce mohli být teď,“ nechce vůbec spekulovat opora zadních řad o konečném postupovém místě. „Prostě jsme si to ujasnili v kabině, navíc nám výborně chytá gólman, všichni víme, za čím jdeme, že máme vytyčený jasný cíl. Každý pro jeho dosažení dělá maximum. Snad se nám podaří něco mimořádného,“ přeje si nahlas čtyři a čtyřicítka.

Že bude hrdinou zápasu, rozhodně netušil na začátku 37. minuty, kdy byl vyloučen a Plzeň měla před sebou velmi dlouhé oslabení ve třech proti pěti. To také budějovičtí hráči potrestali. Diváci se velmi zlobili, podle nich Modrý nefauloval. „Rozhodčí jsou na ledě od toho, aby situace řešili, já se musím soustředit na hru. Musím se držet, ne někomu dát do zubů a léčit si na někom mindráky,“ přiznal ale Modrý přece jen díl své viny. „Druhý gól jde jednoznačně na můj vrub, zavinil jsem ho tím hloupým vyloučením. Věděl jsem, že to musím manšaftu nějak vrátit,“ rozpovídal se Modrý. A jak že se vítězná trefa narodila? „Venca Benák vyhrál souboj v rohu, dobře rozehrál, já si narazil puk s Nickem Johnsonem, přebruslil jsem obránce a nakonec jsem dobře trefil bránu, což je nejdůležitější,“ popisoval s úsměvem velmi šťastný střelec.

----------------------------------------------------------