Indiáni přivítají Kladno, vrátí se na vítěznou vlnu?

Plzeň – Poslední domácí duel před reprezentační pauzou čeká na indiány v rámci osmačtyřicátého kola Tipsport extraligy. Před svými fanoušky se postaví Kladnu, proti kterému letos vždy svěřenci kouče Jelínka bodovali. 28.2.2008 je datum, kdy Středočeši v ČEZ Aréně naposledy bodovali, navíc tím v předkole play-off vystavili Západočechům stopku. Podaří se indiánům prodloužit vítěznou šňůru? Přijďte pomoci svým barvám k vítězství!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC VAGNERPLAST KLADNO

ČAZ Aréna, Plzeň
4. února 2011
48. kolo hokejové Tipsport extraligy

První vzájemný duel s Kladnem, jenž se stále drží u dna extraligové tabulky, mělo být pro indiány dobrým znamením v honbě za dalšími body z ledu soupeře. Jenže domácí rozhodně nepůsobili jako nějací nazdárci. Dvakrát v utkání Vagnerplast vedl, nakonec sám musel v poslední dvacetiminutovce skóre dotahovat. To se v jednapadesáté minutě povedlo a navíc, jako bonus, putoval do Kladna i bodík z nájezdů. Celé střetnutí ale bylo nakonec kontumováno v neprospěch Plzně, důvodem byl neoprávněný start Petra Sýkory. V odvetném utkání, jak se již stalo tradicí, viděli diváci v ČEZ Aréně nesmírně vyrovnaný souboj, v němž indiáni přetlačili svého soka nejtěsnějším možným rozdílem. Ostatně vše předešlé platilo i pro další výjezd svěřenců kouče Jelínka na Kladno, kde sice vedli o dvě branky, hubenou výhru 3:2 však trefil Martin Straka pět minut před třetí sirénou. Jak se povede soupeřům v ČEZ Areně?

-----------------------------------------------------------------------------------

Změny v kádru

Poslední přestupní den byl na Kladně poměrně rušný. Předposlední celek extraligové tabulky přivedl ze Sparty útočníka Radka Smoleňáka. Druhý nejlepší střelec Sparty bude v týmu Vagnerpalstu působit do konce sezóny výměnou za Saschu Treille, šestý nejproduktivnější hokejista Okenářů, jenž zamířil do naší metropole, kde zároveň na příští rok podepsal smlouvu. V týmu se tak potká se svým zkušenějším bratrem Yorickem, jenž od nové sezóny ztrácí status cizince a platí za třetího nejproduktivnějšího hráče svého týmu. Na střídavé starty z Berouna navíc získalo vedení Středočechů i Jaroslava Nedvěda, jenž v Plzni vypomáhal v play-off před dvěma lety.

Kladno nebo Boleslav?

Dlouho se zdálo, že při trápení Bruslařů může Kladeňáky je těžko něco ohrozit a hle, stačilo pár posledních zápasů a rozdíl je pouze tříbodový. Navíc indiáni, kteří se rvou o každý bodík v souboji o předkolo play-off, se v následujících kolech s oběma rivaly potkají. Do konce základní části zbývá pět kol, Vagnerplat zavítá do Plzně a Pardubic, doma přivítá Slávii, Karlovy Vary a Litvínov. To svěřenci kouče Holaně mají los těžší, vyrážejí do Liberce, Pardubic a Vítkovic, doma se postaví Plzni a Slavii. V play-out pak sehrají soci vždy mezi sebou dva zápasy před vlastními fanoušky. Každého však jistě napadne připočíst si dvaadvacet bodů na konto klubu z města automobilů.

Patera, Kalla, Toman

Až celkově 57. hráč v bodování ligy je nejproduktivnější borec z Kladna Pavel Patera. S pěti brankami a osmnácti asistencemi nejtěsnějším možným rozdílem drží za zády Jaroslava Kallu, který ale podobně jako třetí Milan Toman (2+19) odehrál o šest utkání méně. Všichni tři borci jsou ale vysoko přes -10 ve statistice +/-, Kalla je dokonce s -25 spolu s litvínovským Ivanem Švarným nejhorší z celé ligy. V této nelichotivé bilanci je v „TOP 10“ zastoupeno hned pět hokejistů Vagnerplastu, v kladných hodnotách je dokonce pouze jeden. Středočeši jsou navíc jediným týmem, který doposud nepřekročil sto gólovou hranici, naopak obrana platí za nejhorší v lize.

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Vagnerplast Kladno:

Postavení v tabulce: 13.
Počet bodů: 33
Počet vstřelených branek: 94
Počet inkasovaných branek: 149
Nejproduktivnější hráč: Milan Toman 23 (5+18)
Nejlepší střelec: Radek Smoleňák - 15 branek
Nejlepší nahrávač: Milan Toman – 19 asistencí
Nejtrestanější hráč: Libor Procházka – 72 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Ladislav Gengel +2
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jaroslav Kalla -25HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 9.
Počet bodů: 66
Počet vstřelených branek: 142
Počet inkasovaných branek: 137
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 63 (26+37)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 26 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 41 asistencí
Nejtrestanější hráč: Tomáš Frolo – 50 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Modrý +15
Nejhorší hráč v bodování +/-: Tomáš Frolo -10

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Vagnerplast Kladno 0
Bílí Tygři Liberec 3
(0:1, 0:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 5. Urban (Vantuch), 33. Hořava (Kudrna, Trončinský), 44. Urban (Vantuch).
HC Vagnerplast Kladno: Falter (Cikánek) - Kameš, Drtina, D. Růžička, Šmach, L. Procházka, Piskáček, J. Nedvěd - Bicek, Patera, Kuchler - Janků, Bílek, Bělohlav - Smoleňák, Kotrla, Látal - Hovorka, Eberle, Valský - Melka.


HC Slavia Praha 4
HC Plzeň 1929 3sn
(1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Jelínek (Svoboda), 41. Vašíček (Vondrka, Svoboda), 48. Micka (Třetina , Doležal), 65. Svoboda - 8. Vlasák (Jeřábek), 45. Vostřák (Jeřábek), 50. Vlasák (Jeřábek, Straka).
HC Plzeň 1929: Horčička (2. a 3. nájezd Salfický) - Benák, Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Vlasák, Svačina - Stránský, Straka, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson - Rachůnek, Haman, Plášek – Petruška.

-----------------------------------------------------------------------------------