Zajistí si Plzeň v předstihu předkolo play-off?

Plzeň – Veledůležitý souboj se chystá v ČEZ Aréně v rámci padesátého kola hokejové Tipsport extraligy. Na západ Čech přijíždí Kometa, se kterou si letos indiáni vzájemně vykrádají stadiony. Nyní ale svěřenci kouče Jelínka mohou definitivně potvrdit po odečtu devatenácti bodů pozici v předkole play-off. Proto neváhejte a přijďte podpořit své barvy i během pracovního týdne přímo do ochozů!


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC KOMETA BRNO

ČEZ Aréna, Plzeň
16. února 2011
50. kolo hokejové Tipsport extraligy

Indiáni v novém ročníku Tipsport extraligy poprvé od postupu Komety mezi hokejovou elitu ztratili s tímto soupeřem body, navíc hned všechny – 0:3. Zubíček, Hruška a Balej zářili v útoku, v bráně naopak exceloval Hovi. Odveta se ale svěřencům kouče Jelínka povedla, v bláznivém televizním utkání prohrávali v Rondu po první třetině 0:3, v té druhé vývoj utkání zcela otočili, do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu a rozhodlo závěrečně dějství. Brno doma s Plzní ani na čtvrtý pokud neuhrálo ani bod. I ve druhém střetnutí před vlastními fanoušky podlehlo, přestože dvakrát vedlo - 2:3. Podaří se indiánům uspět i napotřetí?

-----------------------------------------------------------------------------------

Jako den a noc

Asi tak vypadá při srovnání výsledků Komety první a druhá polovina základní části Tipsport extraligy. Zatímco do šestadvacátého kola Brňané nebodovali jen devětkrát a nashromáždili sedmačtyřicet bodů, se kterými bojovali o první pozici, v té druhé vyhráli pouze sedmkrát a zisk sedmnácti bodíků je odsunul až do pozic play-out. V posledních čtyřech duelech navíc svěřenci kouče Lubiny vyšli naprázdno. Pavel Vostřák ale nadšení brzdí: „Čeká nás Brno, které nebylo v dobré pohodě, ovšem během přestávky se může stát cokoliv.“

Přestupové vody příliš nezvířeny

Vedení Brna oproti loňskému ročníku do svého kádru příliš nezasahovalo. Vše začalo počátkem ledna, kdy odstoupil z pozice hlavního trenéra Vladimír Jeřábek, jeho pozici přebral dosavadní asistent Ladislav Lubina, pomáhá mu Svatopluk Číhal z Hodonína. Dvojice začala čtyřmi porážkami v řadě, z dvanácti zápasů posbírali Komeťáci pod novými lodivody devět bodů. Co se týče hráčských změn, tak odešel do finského Kärpät Oulu Ivan huml, naopak kádr doplnili lotyšský Aleksejs Širokovs a sparťanský Jakub Koreis, který je plzeňským odchovancem.

Majitel jako třetí trenér

Libor Zábranský, vlastník HC Kometa Brno, se od utkání ve Vítkovicích staví na střídačku. Zatím se mu ale příliš nedaří. Moravané podlehli vysoko ve Vítkovicích i doma Pardubicím. „Je to v podstatě třetí trenér. Snažil se vypíchnout maličkosti, povzbudit nás, samozřejmě když bylo potřeba, tak někoho zdrbal, prostě další trenér na naší střídačce. Jeho přítomnost byla dobrá, bohužel my jsme byli špatní,“ popisuje Petr Hubáček.

-----------------------------------------------------------------------------------

Letem světem ve víru statistik

HC Kometa Brno:

Postavení v tabulce: 11.
Počet bodů: 65
Počet vstřelených branek: 123
Počet inkasovaných branek: 136
Nejproduktivnější hráč: Marek Kvapil 44 (12+32)
Nejlepší střelec: Radim Hruška - 23 branky
Nejlepší nahrávač: Marek Kvapil – 32 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jakub Koreis – 67 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Pavel Mojžíš +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Radim Bičánek -19HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 8.
Počet bodů: 71
Počet vstřelených branek: 148
Počet inkasovaných branek: 140
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Vlasák 66 (29+37)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 29 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 44 asistencí
Nejtrestanější hráč: Martin Heřman – 77 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Modrý +16
Nejhorší hráč v bodování +/-: Tomáš Frolo -10

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

BK Mladá Boleslav 2
HC Plzeň 1929 4
(0:1, 1:0, 1:3)


Branky a nahrávky: 38. Tvrdík (Boháč), 48. Gajovský (Boháč) - 1. Vlasák (Straka, Hanzlík), 42. Vlasák (Straka), 51. Modrý (Straka, St. Pierre), 60. Svačina (Hanzlík).
HC Plzeň 1929: Horčička - Jeřábek, Hanzlík, Dresler, Frolo, Modrý, St. Pierre - Vostřák, Straka, Vlasák - Stránský, Kovář, Svačina - Lammers, Heřman, Johnson - Pitule, Haman, Dvořák.

HC Kometa Brno 1
HC Eaton Pardubice 4
(1:1, 0:2, 0:1)
Branka a nahrávky: 34. Balej (Hruška, Kvapil).
HC Kometa Brno: Trvaj – Houdek, Bičánek, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Zubíček, Kempný – Erat, Širokovs, Hubáček – Balej, Hruška, Kvapil – Veselý, Brabenec, Procházka – Dlouhý, Koreis, Jakub.

-----------------------------------------------------------------------------------