Tomáš Vlasák: Sezóna teď nekončí, to nejdůležitější je před námi

Plzeň - Tomáš Vlasák přidal i v zápase proti Kometě další branku a po zápase si zaslouženě užíval důležité vítězství. Indiáni si jistojistě zahrají předkolo play-off! Dokázali tedy smazat devatenáctibodové manko. Podle elitního střelce to ale je jen první krok. To nejdůležitější, vyřazovací boje, teprve přijde. Ještě předtím ale Plzeňané sehrají další dva zápasy, ve kterých budou bojovat o osmou pozici, která pro předkolo zaručuje výhodu domácího prostředí.

Samozřejmě, že byl na pozápasové tiskové konferenci spokojený. Týmu kolem něj a Martina Straky se povedl husarský kousek, když i přes odečet velkého počtu bodů bude hrát předkolo play-off! I slova nejlepší ligového střelce dokládají, že si od začátku uvědomoval, jak těžký úkol je čeká. "Abych pravdu řekl, tak hned po tom odečtu sem nám dával šance tak 40 ku 60. Samozřejmě jsme pro to dělali maximum, ale ze začátku jsem moc nevěřil." Přestože se poté indiánům herně i výsledkově dařilo, tak se ztráta na desáté místo příliš nesnižovala. "V ten moment jsem byl hodně nalomený. Sice jsme vyhrávali, ale ta ztráta byla pořád veliká, týmy kolem nás neprohrávaly a nám se nedařilo je dohnat."

Dotáhnout se na pozice těsně pod hranicí postupu do předkola se indiánům povedlo v druhé půlce ledna. "My jsme si říkali, že někdy v tomto čase už budeme vědět více. A opravdu jsme se dostali do formy a dotáhli se těsně na družstva před námi a dostali je po tlak," prozradil Vlasák, který moment považoval za nejdůležitější. Až do dnešního zápasu nastupovali hráči v modrobílých dresech pod velkým tlakem, nemohli si dovolit vypustit jediný souboj, vyrobit jedinou chybu. A i když občas zaváhali, vždy dokázali své pochybení odčinit výkony v dalších zápasech. "Bylo to hodně náročné, psychicky i fyzicky. Hlavně pro hlavu to byla velká zátěž."

Vybojovaná účast v předkole ale zdaleka není tím, po čem hráči touží. Stejně to cítí i nejproduktivnější hráč extraligy. "Je to jen první krok. Nyní nás čekají dvě utkání, kdy si chceme zajistit osmou pozici, abychom hráli doma. Ta série je jen na tři utkání, takže to je hodně důležité." A jaké cíle ve zbytku sezóny si Tomáš Vlasák dává? "Nekoukám daleko. Nyní chceme uspět v tom předkole, určitě teď nechceme končit. O nějakém uspokojení nemůže být řeč, to Marian nedopustí," nemá obavy z polevení v koncentraci plzeňská šestadvacítka. Velkou zásluhu na malém plzeňském zázraku přičítá i neúnavným plzeňským fanouškům. "Jsou skvělí. Jezdí za námi ven, pořád fandí, je to i jejich úspěch."

Luboš Horčička: V listopadu bych se smál, kdyby mi tohle někdo řekl

I když plzeňský gólman není tak výřečný jako jeho parťák z útoku, bylo i na něm patrné, jak si daný moment užívá. Aby také ne - vydatně indiánům přispěl svými skvělými výkony a vydobyl si stále místo v extraligovém týmu. "Kdyby mi někdo v listopadu řekl, že budu důležitou postavou plzeňského postupu? Tak to bych se mu pořádně vysmál," odpověděl s úsměvem na rtech na otázku jednoho z novinářů. "Já si nepamatuji, že bych měl někdy takovouhle sérii. Když jsem přišel, tak jsem se jen soustředil na to, abych odchytal co nejlépe další zápas," nemá žádný zvláštní recept na úspěch maskovaný muž.

I on samozřejmě bere postup do předkola jako veliký úspěch, ale hned dodává, že sezóna zde nekončí. "Jak říkal Tomáš, je to takový malý zázrak, ale opravdový úspěch bude až když to předkolo třeba vyhrajeme." Pro Horčičku má tohle všechno navíc další rozměr. Dostal příležitost zachytat si v extraligovém klubu a zhostil se jí na jedničku. "Já jsem strašně rád, že jsem v Plzni, že mi dala šanci. Už jsem si říkal, že se z té první ligy třeba nikdy nedostanu, o to šťastnější jsem," uzavřel středeční večer Horčička.

---------------------------------------------------------------