Vzkaz prvního zápasu? Vyvarovat se zbytečných chyb a faulů

Plzeň - V nezvyklé atmosféře stadionu Ivana Hlinky Plzeň ztratila první zápas. Indiánům krutě nevyšla první třetina, v níž chybovali a ztratili celý zápas. „Chyby co jsme udělali, byly zbytečné,“ přiznává plzeňský centr Jan Kovář. Předkolo začalo skutečně zhurta, jiskřilo se na ledě, atmosféru v hledišti vyostřil poněkud nepřiměřený zásah Policie i obscénní gesto Romana Vopata směrem k fanouškům Plzně. Ta musí středeční nezdar na ledě napravit ve čtvrtek.

Plzeň se dostala do zápasu ve 38. minutě, kdy snížil Pavel Vostřák, jenže za dvě minuty chemici opět odskočili v přesilové hře po zbytečném faulu v útočném pásmu. „Bohužel, dopustili jsme se hodně zbytečných faulů, toho se musíme vyvarovat,“ apeluje Kovář. Plzeň dokázala ve třetí třetině rychle snížit, ale to bylo vše. „Škoda, měli jsme i další šance, musíme se poučit,“ vzhlíží Kovář již k druhému zápasu během pozápasového vyklusávání ve velmi mrazivém večeru.

Stav je tak 1:0 pro Litvínov. „Zítra to bude jiný zápas, musíme vyhrát,“ burcuje Kovář. Cesta k výhře je jasná, vyvarovat se zbytečných chyb a vyloučení, neboť Litvínov dokázal tři přesilové hry využít, zatímco Plzeň se v přesilových výhodách spíše trápila. „Dnes jsme možná byli trochu přemotivovaní,“ říká upřímně plzeňský mladík. Druhý zápas na litvínovském ledě začíná ve čtvrtek v 17:40, poté se série přestěhuje na západ Čech.