Pavel Vostřák: Je jedno, kdo ty góly dá, hlavní je vítězství

Plzeň - V základní části zrovna nezářil, ale s příchodem play-off výrazně ožil. V sobotním utkání s Litvínovem otevřel Pavel Vostřák skóre zápasu a poté přidal ještě jednu branku, kterou korunoval výborný nástup Plzně do utkání. Výrazně tak pomohl odvrátit první mečbol litvínovských hráčů, kteří si svůj pobyt v Plzni musí prodloužit do neděle. Na tiskovce po zápase prozradil, co stálo za vylepšeným výkonem a hlavně výsledkem modrobílých indiánů.

První dvě utkání předkola play-off Plzni vůbec nevyšla. Na severu Čech prohrála obě a dostala se pod velký tlak, protože od vyřazení jí nyní dělí jediné klopýtnutí. První krok ale zvládli hráči v modrobílých dresech výborně. Vyhráli jasným rozdílem, neinkasovali jediný gól a zlepšeným výkonem dali zapomenout na trápení ze stadionu Ivana Hlinky. Hlavním strůjcem byl plzeňský ostrostřelec Pavel Vostřák, který dvěma góly v úvodu utkání nasměroval svůj tým správným směrem. "Je to otázka štěstí. Zítra ty góly dá třeba zase někdo jiný, důležité je ale vítězství, ne to, kdo dává branky," pronesl skromně. Hlavní rozdíl mezi vítězným zápasem v Plzni a dvěma porážkami z Litvínova viděl ve větším důrazu. "Řekli jsme si, že se musíme snažit o častější střelbu, více se tlačit do branky. Hodně gólů padá z dorážek, nejsou to žádné hezké akce."

Ani s důrazem se to ale nesmí přehánět. V předchozích duelech rozhodly přesilovky chemiků, takže cílem pro domácí utkání bylo vyvarovat se zbytečných oslabení. "Musíme držet nervy na uzdě, to ale patří k play-off. Je to na každém z nás, jak to kdo zvládne," odhalil jednoduchost problému Vostřák, který si myslí, že Plzni možná vyhovuje hra pod větším tlakem. "My už takhle (pod tlakem) hrajeme od listopadu a asi se nám tak daří víc." Pokud to je pravda, tak se modrobílí nemají čeho bát, protože tlaku se jedním vítězstvím zdaleka nezbavili. Pavel Vostřák ale novinářům připomněl i průběhy předchozích sérii Plzně v play-off. "Předloni s Třincem jsme taky vedli po domácích zápasech 2:0 a každý si myslel, že si do Třince jedem pro jasné vítězství, ale obě utkání jsme tam prohráli." Vedení 2:0 naopak nebylo nic platné indiánům v loňské čtvrtfinálové sérii proti Liberci, vše tak zůstává otevřené do pátého zápasu.

"Ten pátý zápas si ale nejdříve musíme vynutit," připomněl střelec vítězného gólu, že jeho tým tak daleko nekouká. Upozornil ale na zajímavý statistický fakt. "Většinou to bývá tak, že kdo vyhraje tohle utkání (na srovnání série), ten poté vyhraje i celou sérii." Pokud by se tato prognóza potvrdila, pak v neděli v Plzni půjde doslova o všechno.