Plzeň míří do Českých Budějovic, startuje European Trophy!

Plzeň – Původně malý přípravný turnaj švédských a finských týmů letos dostává úplně nový rozměr. Hlavní novinkou je nárůst účastníků na 24 družstev ze šesti evropských zemí, kteří jsou rozděleni do skupin po šesti týmech. Stejně jako v loňském roce si ale každý zahraje osm utkání. Pro svěřence kouče Jelínka startuje kolotoč zápasů European Trophy v Českých Budějovicích. Začátek prvního kola je naplánován na tradičních 17:30 a pokud se nechystáte povzbuzovat své barvy přímo v Budvar Aréně, je pro vás připraven náš online přenos!


HC MOUNTFIELD
vs.
HC PLZEŇ 1929

Budvar Aréna, České Budějovice
12.srpna 2011
1. zápas European Trophy

Dokonce šestkrát zkřížili v loňské sezóně hokejky indiáni s Mountfieldem. Nejprve si oba soupeři v přípravě rozdělili po jednom vítězství, v extralize ale již byla opět úspěšnější Plzeň. Hned ve druhém kole sice podlehla 4:5, přestože vedla v průběhu šedesátimitovky i o dvě branky a po více než roce a půl tak s Českými Budějovicemi v extralize nebodovala, pak ale již ztratili svěřence kouče Jelínka pouze bod. V jakém duchu se ponese úvodní duel nové sezóny?

-----------------------------------------------------------------------------------

Trh s hráči Mountfield nerozhýbal

Jestliže se po loňské sezóně České Budějovice staly nejaktivnější týmem v přestupech, když ve svém kádru během léta protočily téměř dvacet hráčů, letošek patřil k těm klidným. Klub opustil Ivo Kotaška, jenž zamířil do Polska, další hráči pouze hostují, konkrétně v Třebíči – Dietz, Stejskal, Havran. Heřman s gólmanem Hrubcem mají ve stejném klubu zařízeny střídavé starty.
Naopak zajímavou posilou se jeví Slovinec Aleš Kranjc, další obránce Peter Mikuš přichází z Boleslavi. Asi nejsledovanějším se však stal návrat Petra Sailera po ročním působení v Karlových Varech.

Kovář obstál

Jako blesk z čistého nebe zasáhlo kádr Jihočechů náhlé rozhodnutí Romana Turka o konci kariéry. Vedení nic nevymýšlelo, šanci dostal mladý Jakub Kovář. A chopil se jí na výbornou. Stabilními výkony dopomohl Mountfieldu až do čtvrtfinále, kde jej vyřadily Vítkovice – pozdější finalista. Bratr plzeňského Jana odchytal všechna střetnutí s procentuální úspěšností zákroků přes dvaadevadesát procent a průměrem branky na zápas 2,47. Navíc přidal čtyři čistá konta, mezi gólmany skončil celkově pátý.

Mentální trénink s Danielem Landou

Mentální trénink je metoda, kterou využívají zatím spíše individuální sportovci, ale v USA se úspěšně používá například v basketbalu. Co vlastně pojem znamená? Většina z nás si toho mnoho nevybaví. Mnohé možná ale napadnou pojmy jako autogenní trénink, relaxace či meditace. Všechny tyto činnosti s mentálním tréninkem úzce souvisejí. Jde o to, projektovat si do vlastního mozku to, čeho chci dosáhnout. V hlavě si představuji svůj ideální výkon a mohu se takto mentálně připravovat například na techniku posilování a cvičení. Efekt mentálního tréninku se neprojeví hned po prvním vyzkoušení. Toto cvičení potřebuje dlouhou dobu pro nácvik, než začne přinášet kýžené výsledky. "Jde o schopnost hyperkoncentrace. O schopnost provádět sportovní výkon ve změněném stavu vědomí," vysvětlil v rozhovoru pro deník Sport Landa.

-----------------------------------------------------------------------------------

Rozpis zápasů HC Plzeň 1929 v European Trophy

Pátek 12. srpna: HC MOUNTFIELD – Plzeň

Čtvrtek 18. srpna: Kärpät Oulu – Plzeň

Sobota 20. srpna: KalPa Kuopio – Plzeň

Čtvrtek 25. srpna 18:00 hod.: Plzeň – Vienna Capitals

Sobota 27. srpna 18:00 hod.: Plzeň – Slovan Bratislava

Neděle 28. srpna 18:00 hod.: Plzeň – Tappara Tampere

Středa 31. srpna: HC Slavia Praha – Plzeň

Úterý 6. září 18:00 hod.: Plzeň - Pardubice

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC Mountfield 4
HC Vagnerplast Kladno 3
(1:1, 2:1, 1:1)


Branky a nahrávky:9. Kuchejda (Mertl), 36. Pšurný (Gulaš), 40. Kuchejda (Mertl, Mikuš), 47. Pšurný (Kuchejda, , Vydarený) - 19. Kafka (Lukáč, Diviš), 40. Knotek (Kuchler), 47. Melka (Kalla, Procházka L.).
HC Mountfield: Kovář (32. Kantor) - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz, Vráblík, Lukačovič - Gulaš, Langhammer, Květoň - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Podlešák, Červený, Pletka - Seidl, Mikeska, Sailer.

HC Energie Karlovy Vary 5
HC Plzeň 1929 2
(0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Melenovský, 34. Dej (Melenovský, Skladaný), 38. Melenovský (Skladaný, Dej), 49. Zaťovič (Parýzek), 53. Kumstát (Skuhravý, Nosek) - 26. Kinrade, 49. Straka (Kovář).

HC Plzeň 1929: Svoboda - Hanzlík, Kinrade, F. Kaberle, Frolo, Jeřábek, Růžička, Dresler, St. Peierre - Kratěna, Hlinka, Vlasák, M.Heřman, Straka, Duda, Johnson, Kovář, Vostřák, Dvořák, J.Heřman, Mrňa, Lev, Petruška, Stránský, Pitule.

-----------------------------------------------------------------------------------