S bodem spokojení nejsme, řekl po zápase se Slovanem Tomáš Vlasák

Plzeň – Veliké drama viděla ČEZ Aréna. Přímý souboj o vrcholek tabulky východní části ET spolu svedli domácí Plzeň a slovenská Bratislava. Po neuvěřitelné přetahované, kdy Plzeň po většinu zápasu dotahovala, nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté. „S bodem spokojení nejsme. Utekla nám první třetina a pak jsme dostali lekci z produktivity,“ řekl po utkání Tomáš Vlasák.

Tomáši, jaký pocit teď převládá? Spokojenost s dotaženým náskokem soupeře nebo nespokojenost ze ztráty domácích bodů?
Nespokojenost. Nechytili jsme vůbec první třetinu, a pak jsme sice byli lepší, ale neproměňovali jsme šance. Slovan nás pak z každého protiútoku potrestal, a tak nakonec jsme museli dotahovat my.

Čekali jste, že na vás Slovan vlétne?
První třetina tomu odpovídala, čekali jsme, že to budou mladí kluci a po ledě budou létat. My jsme se pak sice dostali na úroveň soupeře, dokonce ho přehrávali. Ale… Na to, kolik jsme měli šancí, tak jsme byli málo produktivní.

Jste spokojený se spoluprácí s Jardou Hlinkou? Už to klape?
Vždycky musíme pracovat dále, měli jsme hodně šancí, ale gól jsme nedali. A my jsme tu od toho. Rozhodně spokojení být nemůžeme a musíme zabrat.

Chybělo štěstí v proměňování šancí?
Dneska v první třetině jsme byli málo důrazní a pak srazily nás dva góly soupeře. Je to naše chyba, i když jejich gólman chytal výborně. Takové šance prostě musíme proměňovat, pokud chceme pomýšlet na vítězství.

Poznamenalo neproměněné trestné střílení dnešní duel?
Je možné, že by se utkání vyvíjelo jinak. Ale bylo to za stavu 0:0, důležitější bylo, jak jsem řekl, že nám úvodní třetina utekla.

Sledujete vývoj ve skupině?
Podívám se, to určitě. Chtěli bychom být do prvních dvou míst a zítra máme zase utkání k tomu, abychom nějaký ten bod přidali a posunuli se výše. Šanci na postup mají ještě tři, čtyři týmy. Oproti Slovanu máme ještě dva zápasy k dobru, zkusíme pro postup udělat všechno.