11. kolo

Bude indián lepší Rytíře?

Plzeň – Hokejová Tipsport extraliga pomalu dokrajuje první čtvrtinu základní části, na indiány nyní čeká venkovní double. Hned v rámci jedenáctého kola se představí svěřenci kouče Jelínka na ledě Rytířů z Kladna, kteří do sezóny vlétli jako vítr, nyní drží sedmou pozici, v případě výhry se mohou na Západočechy bodově dotáhnout. Pokud se nechystáte přímo do dějiště střetnutí, je pro vás samozřejmě připraven náš online přenos.


RYTÍŘI KLADNO
vs.
HC PLZEŇ 1929

Městský zimní stadion, Kladno
14. října 2011
11. kolo hokejové Tipsport extraligy

Loňský první vzájemný duel s Kladnem měl být pro indiány dobrým znamením v honbě za dalšími body z ledu soupeře. Jenže domácí rozhodně nepůsobili jako nějací nazdárci. Dvakrát v utkání Vagnerplast vedl, nakonec sám musel v poslední dvacetiminutovce skóre dotahovat. To se v jednapadesáté minutě povedlo a navíc, jako bonus, putoval do Kladna i bodík z nájezdů. Celé střetnutí ale bylo nakonec kontumováno v neprospěch Plzně, důvodem byl neoprávněný start Petra Sýkory. V odvetném utkání, jak se již stalo tradicí, viděli diváci v ČEZ Aréně nesmírně vyrovnaný souboj, v němž indiáni přetlačili svého soka nejtěsnějším možným rozdílem. Ostatně vše předešlé platilo i pro další výjezd svěřenců kouče Jelínka na Kladno, kde sice vedli o dvě branky, hubenou výhru 3:2 však trefil Martin Straka pět minut před třetí sirénou. Drama se konalo i ve čtvrtém zápase. Domácí soupeře přestříleli 38:11, ale museli otáčet vývoj zápasu a uspěli až v nájezdech. Jak dopadne první duel obou soupeřů v novém ročníku Tipsport extraligy?

,,Nové“ Kladno

Středočeši prošli toto léto změnami, které se velmi podobaly těm, které se udály před pár lety i v Plzni. Majitelem klubu se stal Jaromír Jágr mladší, ovšem nebude hrajícím, jako na západ Čech Martin Straka, nýbrž na svůj klub chce dohlížet z Philadelphie. Výkonným ředitelem byl tak jmenován Václav Bartoš. „Jarda ví, že se na něj může spolehnout, takže bude takovým jeho bodem, přes který vše půjde. Já ho znám, je spolehlivý, takže snad budou mít i štěstí a poklape jim to,“ říkal před startem ligy Martin Straka.
Další změna je zřejmá. HC Vagnerplast Kladno nahradili Rytíři Kladno. Změnilo se pochopitelně i logo. Mají statečnost, čest a víru v srdci. Nevzdávají se a neustupují. Chtějí si zasloužit respekt. Neznají já, ale my. Jsou loajální a soudržní v cestě za stejnými cíli. Hrají vždy fair play. Nejsou legendou, ale mohou se jí stát. To jsou slova, kterými se na tehdejší tiskové konferenci a na svých nových internetových stránkách vedení prezentovalo. Do klubu navíc vstoupil významný partner – Sazka, a.s.

Jan Chábera

Přišel v závěru základní části sezóny 2008/09, posledních pět duelů neztratili indiáni ani bod. Sám gólman se pyšnil úspěšností zákroků před třiadevadesát procent, které potvrdil i v play-off, kdy modrobílí vyřadili v předkole Třinec, ve čtvrtfinále, po nejdelším zápas extraligy i Pardubice a nad jejich síly byla až v semifinále Slavie. Chábera se následně vydal do Sparty, odchytal i duely Chomutova a další rok strávil v EBEL v dresu Tilia Olimpija Ljubljana. V létě se uspal Kladnu, zatím ho zdobí prakticky totožná čísla jako Adama Svobodu – téměř dvaadevadesáti procentuální úspěšnost.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Rytíři Kladno:

Postavení v tabulce: 7.
Počet bodů: 15
Počet vstřelených branek: 22
Počet inkasovaných branek: 28
Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Kalla (5+3), Michal Dragoun (4+4) oba 8
Nejlepší střelec: Jaroslav Kalla – 5 branek
Nejlepší nahrávač: Marek Hovorka – 5 asistencí
Nejtrestanější hráč: Milan Toman - 12 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Piskáček, Procházka +3
Nejhorší hráč v bodování +/-: Petera, Bicek -4HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 2.
Počet bodů: 18
Počet vstřelených branek: 31
Počet inkasovaných branek: 23
Nejproduktivnější hráč: Ondřej Kratěna (2+6), Jan Kovář (3+5) oba 8
Nejlepší střelec: Vlasák, Straka, Duda, Hlinka, Kovář - 3 branky
Nejlepší nahrávač: Ondřej Kratěna - 6 asistencí
Nejtrestanější hráč: Radek Duda – 12 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Radek Duda +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Marušák, Petruška -3

Výsledky z posledního kola

Bílí Tygři Liberec 6
Rytíři Kladno 0
(2:0, 3:0, 1:0)


Branky a nahrávky: 9. Bárta (Kajínek), 19. Nedvěd (Urban T.), 26. Nedvěd (TS), 31. Vak (Klimenta, Špaček), 32. Krejčík (Nedvěd), 55. Klimenta (Vak, Špaček).
Rytíři Kladno: Chábera (31. Cikánek) - Drtina, Lepine, Toman, Růžička, Procházka, Piskáček, Gutwald - Bicek, Patera, Hlaváč - Kalla, Dragoun, Hovorka - Bílek, Lukáč, Kuchler - Valský, Knotek, Kafka - Melka.


HC Plzeň 1929 2
HC Verva Litvínov 1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Dvořák (Růžička), 47. Kovář (Vostřák) - 56. Majdan (Hanzl, Kousalík).
HC Plzeň 1929: Mazanec - Dresler, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Mrňa, Vostřák, Kratěna, Straka, Lev, Marušák, Kovář, Dvořák, Růžička, Schnabel, Duda, Hlinka, Petruška, Johnson, Stránský, Heřman.