Ohlasy po 12. kole

Návrat jsem si představoval jinak, litoval Adam Svoboda

Plzeňští hokejisté přijeli do Pardubic po dvou výhrách a také na východě Čech toužili bodovat. To se jim však nepovedlo, jelikož se hned v první třetině domácí dostali do dvoubrankového vedení. V závěrečném dějství svítilo na kostce skóre 4:0 a se západočeskými hokejisty to vypadalo zle. Po čtvrté inkasované brance opustil svou klec Adam Svoboda, a to i přesto, že měl v utkání řadu povedených zákroků. Indiáni pak ještě dokázali vstřelit kontaktní branku, to bylo ale vše.

Pro Adama Svobodu byl dnešní zápas specifický také tím, že mu Pardubice nejsou neznámé. V minulosti se totiž v brance Východočechů několikrát představil. Nedělní start mezi pardubickými mantinely pro něj ale nedopadl dobře. „Už jsem tady hrál i za Slavii. Návrat jsem si samozřejmě představoval jinak. Před zápasem jsme si říkali, že bychom odtud chtěli odvézt tři body, to se nám bohužel nepodařilo,“ smutní Adam Svoboda.

V dnešním klání indiáni nezužitkovali ani jednu početní výhodu, což byl jeden z klíčových momentů. „Přesilové hry sice rozhodují zápasy, ale já si myslím, že rozhodlo hlavně to, že jsme neměli za čtyřicet minut žádný šťastný odraz puku. Navíc Růža měl svůj den a zachytal výborně. Já jsem pro změnu dostal dva takové smolné góly, kdy se to ode mě odrazilo Martinovi Bartekovi na hůl. Podruhé zase Jan Kolář proměnil se štěstím samostatný únik. Jinak si myslím, že jsme hráli výborně, byli jsme silní na puku. Jak jsem říkal, neměli jsme žádnou vyloženou šanci do brejku, což domácí naopak měli a dokázali toho plně využít,“ konstatuje.

Třetí pardubický gól dal shodou okolností Jan Kolář, se kterým se Adam Svoboda dobře zná. Situace byla z pohledu západočeského brankáře velmi smolná. „Kličku udělal velmi rychle, podle mě puk nezvedl tak, jak chtěl. Mně to skončilo někde mezi rukou a tělem a nakonec se kotouč dostal za čáru. To štěstí jsem nyní neměl,“ popisuje zmiňovanou branku Adam Svoboda.

Když západočeský brankář počtvrté kapituloval, přišel z hostující lavičky jasný signál. Adama Svobodu nahradil Marek Mazanec. „Já neodcházím z brány sám. Asi s tím chtěl trenér něco udělat. Byl jsem vystřídaný a impuls přišel. Dali jsme kontaktní gól a chtěli jsme se stavem ještě něco udělat, to se nám však nepodařilo. Domácí mají zkušený mančaft a pohlídali si to,“ uznává zkušenost pardubického mužstva strážce svatyně.

Po střetnutí mezi sebou brankáři obou celků prohodili pár slov. Tím spokojenějším byl logicky Martin Růžička. „Řekl jsem mu, že chytal famózně. Popřáli jsme si štěstí do budoucna a takové ty klasické věci,“ prozrazuje.

Velmi vlídného přivítání se dočkal od pardubických fanoušků plzeňský muž v masce. Po celý zápas diváci totiž skandovali "Adam, Adam". „Fanoušci tady v Pardubicích byli vždycky slušní. Jsem rád, že se se mnou pěkně přivítali a pak i rozloučili,“ usmívá se.

Jak Plzni, tak i Svobodovi se na ledě Pardubic doposud dařilo. Plzeň zde dokázala zvítězit tři poslední duely a Martin Růžička si prohry také nevybavuje. Lichotivou sérii ukončil až dnešní zápas. „Prohrál jsem tady snad poprvé. Možná jednou v prodloužení, ale jinak snad ne. Bohužel jsem byl vytažený z brány, ale je to zápas jako zápas,“ dodává.

Přestože dostal Adam Svoboda čtyři branky, může se pyšnit i řadou povedených zákroků. Ani ty však k výhře nestačily. „Podle mého jsem ten první a třetí gól mohl chytit. Možná kdybychom v první třetině využili naše vyložené šance, zápas mohl vypadat jinak. Ale to jsou kdyby a na kdyby se nikdo neptá,“ uzavírá rozhovor gólman Adam Svoboda.