#89 Dušan Andrašovský

Byl jsem nervózní jako malý kluk, přiznal se po zápase Andrašovský

Plzeň - Ve 30. kole se do plzeňského dresu po pěti letech vrátil Dušan Andrašovský, který tak přispěl výhře 4:1 nad poslední Mladou Boleslaví. Při té také před domácími fanoušky debutoval Dominik Kubalík, který svůj první extraligový zápas odehrál teprve v neděli proti Kometě Brno. Oba si utkání i přes počáteční nervozitu užili a po výhře je těší hlavně získané body.

Dušan Andrašovský si prošel dlouhým problematickým zraněním kolene, ale nakonec ho překonal a v zápase s Mladou Boleslaví se představil opět v Plzni, kde působil v letech 2000-06. „To zranění bylo vážné a několikrát jsem už začal pochybovat, že se ještě vrátím,“ přiznal Andrašovský. „Doufám, že bylo poslední. Už jsem jich zažil dost.“

„Je třeba zjistit jestli tu zátěž koleno vydrží a jestli se po letech chytím extraligového tempa. Před třemi měsíci jsem začal trénovat s juniory a asi si mě všimli, tak mě při marodce povolali,“ popsal svůj návrat slovenský forvard. „Byl jsem asi nervóznější než Dominik, ale po prvním střídání to opadlo. Jsem hlavně rád, že se vyhrálo.“ doplnil Andrašovský. „V kabině je všechno stejné, snad jen sprchy se změnily k lepšímu. Je radost pracovat v takovém prostředí. Hlavně fanoušci mě překvapili. Byl jsem strašně dojatý a jsem jim vděčný za to, že si na mě vzpomněli.“ poděkoval fanouškům navrátilec do plzeňského dresu.

V tom se naopak poprvé při zápasu A-týmu před domácími fanoušky představil dorostenec Dominik Kubalík. „Sám jsem to nečekal, ale určitě je to pro mě obrovská šance a já jsem rád, že jsem jí dostal.“ uvědomuje si teprve šestnáctiletý útočník. „Parta v kabině je v pohodě a všichni mě přijali. Martin Straka mě sice včera seřval, když jsem mu řekl dobrý den, ale jinak to jde.“ dodává se smíchem. „Já už jsem byl na tréninku asi před týdnem a po zápase s juniorkou mi bylo řečeno, že asi pojedu do Brna. První zápas jsem odehrál ještě bez smlouvy. Hra v juniorce je fyzičtější, tady se hraje chytřeji a bylo těžké se s tím srovnat. Doufám, že časem opadá ta nervozita. Na tréninku se mi klepou ruce už když nahrávám někomu staršímu, tak to snad nebude trvat dlouho.“ popisuje své zážitky mladý útočník.

V zápase se prosadil také Michal Dvořák, který se v situaci, kdy se ocitl sám před brankářem, zorientoval výtečně a navýšil stav utkání na 4:1. „Utkání bylo psychicky náročné. Pod novým trenérem hrají mladoboleslavští dobře, ale povedlo se nám je zlomit při přesilovce,“ myslí si střelec poslední branky. „První třetinu jsme kupili docela dost chyb. Mezery tam nějaké byly, ale důležité jsou tři body, obzvlášť před cestou do Rakouska.“ zakončil útočník s číslem 52.