Adam Svoboda #31

Adam Svoboda #31: Zachytal jsem si dost celý zápas

České Budějovice - Infarktový konec přineslo utkání na jihu Čech mezi plzeňskými indiány a domácím Mountfieldem. Ještě pět minut před koncem vedli hosté 2:0, ale Jihočeši dokázali srovnat krok. V prodloužení ale bod navíc trefil jeden hostující St. Pierre. Lví podíl na úspěchu modrobílých měl i Adam Svoboda, který musel čelit více než čtyřiceti střelám..

Dlouho jste sahal po nule, mrzí vás, že jste ji nakonec nevychytal?
Já si myslím, že na nulu jsem měl až moc štěstí. Toho bylo asi až moc. Sice jsme měli zápas rozehraný na tři body, ale domácí dokázali, proč jsou první v tabulce. V prodloužení už nám to tam spadlo, byl to pěkný gól, se kterým Kuba Kovář nemohl nic dělat.

Vy jste si zachytal více snad až ve třetí třetině utkání, protože domácí ze začátku bránu spíše míjeli, že?
Asi na to budeme mít jiný pohled, ale já jsem si zachytal dobře a hodně celý zápas. Sice vyložených šanci neměly Budějovice moc, proto možná také pak byla vidět na jejich hokejkách nervozita. Netrefovali prostě puky tam, kam by si přáli.

Jak podle vás vypadal vyrovnávací gól?
Já jsem měl zakrytý výhled, protože ke mě přijížděli jak jejich, tak i naši hráči. Pak si před bránu náš bek lehl a už jsem jen viděl, jak puk přede mnou letí do brány. Natahoval jsem se, ale jsem holt moc krátký (úsměv).

V první třetině jste si málem dal vlastní gól...
Já jsem dával kotouč pryč od brány a trefil jsem spoluhráče do brusle, ale zaplaťpánbůh, že má Tomáš Vlasák zlaté ručičky a nebezpečí zažehnal.