#14 Tomáš Frolo

Tomáš Frolo: Na trenéry jsem už i trochu tlačil, chtěl jsem nastoupit

Plzeň - V nedělním vítězném zápase s Brnem se do hry po dlouhé době zapojil také Tomáš Frolo, který se vrátil po dlouhém zranění, se kterým se potýkal od konce září loňského roku. V utkání pomohl Plzni k těsnému vítězství s brněnskou Kometou, pod které se velkou měrou podepsal také Jiří Vykoukal – další obránce Plzně. Ten si připsal dvě důležité branky a i díky němu indiáni nakonec zvítězili 4:3.

Tomáš Frolo se vrátil do plzeňského dresu po dlouhé době. Jaké tedy byly jeho pocity? „Bylo to příjemné, hlavní ale je že jsme vyhráli a o to to bylo lepší,“ říká Frolo, který dlouho laboroval se zraněním. „Tak ono mě už moc nebavilo jen trénovat, takže jsem na trenéra trochu tlačil, abych mohl nastoupit už dneska. Teď je stejně týden volna, takže kdyby se vyskytl nějaký fyzický problém, měl bych čas dát to zase do pořádku, ale naštěstí se cítím dobře. Doktoři mi stejně řekli, že to prověří až zápas.“

Plzeňský obránce si prošel nepříjemným zraněním. Vyhřezlá ploténka ho vyřadila ze hry na skoro čtyři měsíce. „Ještě den před operací tam byla trochu nejistota, ale snažil jsem se být optimista. Něco jsem za tu dobu zameškal, tak jsem si to musel hned napravit,“ upozorňuje se smíchem na svá vyloučení po potyčkách s brněnskými hráči.

Slovenský obránce sdílel svou radost i se svým potomkem, který ho doprovodil na tradiční pozápasovou děkovačku s fanoušky. „Když jsem nehrál, tak jsem ho alespoň pouštěl s Tomášem Pitulem. On je šťastný, když tam může s hráči být a připadat si důležitě, takže měl velikou radost. Hlavně ale je, že jsme vyhráli,“ zdůrazňuje navrátilec Frolo.

„Namísto toho abychom v nabídnuté přesilovce přidali čtvrtý gól, jsme zbytečně inkasovali. Oni zabrali a my jsme měli ještě štěstí, že jsme to nakonec udrželi,“ uvědomoval si hráč s číslem 14.

Hráčem zápasu byl pak za domácí zvolen Jiří Vykoukal, který zaznamenal dvě branky a výrazně se tak podílel na vítězství indiánů. „Abych řekl pravdu, vůbec jsem nepřemýšlel o hattricku. Byl jsem rád, že jsme měli parádní úvod, ale pak jsme si to bohužel při té nevydařené přesilovce trochu pokazili,“ poukazuje zkušený bek na inkasovaný gól ve vlastní přesilové hře před koncem první třetiny.

„Ty následující dvě třetiny byl ten zápas takový divný, nebylo to ono. Ve třetí třetině nás Brno dostalo trochu pod tlak, takže jsme opravdu rádi, že jsme to nakonec udrželi a získali ty tři body,“ dodává Vykoukal, jehož tým odehrál zápas jen s osmnácti hráči. „Bylo to hodně fyzicky náročné, ale zase je to kolikrát lepší, když se hráč dostane více do hry. Tady nejdříve chyběli obránci, teď zase útočníci. Já jenom doufám, že na konec sezony nebude chybět nikdo a snad se dají všichni zranění brzy do pořádku,“ přeje si dvougólový střelec.

„Víme, že týmy se kterými hrajeme bojují o desítku a to jsou velmi težké zápasy, které se musíme naučit vyhrávat, aby to nevypadalo jako dneska, protože takový zápas jako dnes by nebylo příjemné sehrát v play-off. Tyto zápasy bychom měli mít pod kontrolou a nedělat z nich zbytečně drama,“ říká Vykoukal.

„Při té jejich powerplay jsme hráli ještě navíc i oslabení a Brno si tam vytvořilo místy drtivý tlak. Mazi (Marek Mazanec, pozn. redakce) tam už chytl snad i nějaké góly, ale my jsme si ten zápas znepříjemnili sami,“ uvědomuje si plzeňský obránce.

„Nevedu si statistiky, takže netuším kdy jsem dal naposled dvě branky. Možná kdyby to byla moje druhá sezona, tak jo, ale když je už asi jednadvacátá ...“ přiznává dlouholetá opora pražské Sparty. „Já si vážím toho, že je tady tolik zkušených hráčů. Od hráčů se zkušenostmi z NHL se ještě pořád můžu hodně naučit a když se náhodou někomu nedaří, vezme to za něj někdo jiný,“ uzavřel tiskovou konferenci Vykoukal.